tv3.lv

10 burvīgi iemesli apmeklēt Jūrmalu jūnijā

Jūrmala ir Baltijas pērle. Lieliska vieta, kur pavadīt laiku ar otro pusīti, draugiem un radiem, atpūsties no ikdienas steigas un izbaudīt dzīvi.

2016. gada 15. jūnijā 13:32

1. Atpūsties pie jūras

Braukt atpūsties uz Turciju vairs nav modē. Tagad modē ir Baltija – mierīgā jūra, saule, kas neapdedzina ādu, bet silda katru ķermeņa daļiņu. Modē ir staigāt basām kājām pa Jūrmalas pludmali un baudīt to, ka nav jācīnās par savu vietu zem saules – tiešajā vārda nozīmē. Jūrmalā vietas pietiks visiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

2. Aizmukt no pilsētas kņadas

Darbs, tikšanās, ģimene, nepārtraukts skrējiens, protams, palīdz būt vienmēr formā, bet… Dažreiz ir jēga atstāt visu, kā ir, un aizbraukt prom no pilsētas kņadas turp, kur dzīve nevis auļo, bet rāmi plūst. Jūrmalas iedzīvotāji ir iemācījušies mīlēt vietu, kurā viņi dzīvo (un tas laikam nebija grūti). Jūrmalas ielās valda miers, pie jūras tevi sveiks gan vecas, gan modernas mājas, kurām piemīt īpaša grācija, šarms. Pilsētas arhitektūra, veloceliņi, tīras ielas. Jūrmala ir mierīga un skaista pilsēta.

3. Laimas Vaikules festivāls

Festivāls, kura namamāte ir Laima Vaikule, Jūrmalā notiks jau otro gadu. No 5. līdz 8. jūlijam Dzintaru koncertzālē uzstāsies Maksims Galkins, Verka Serdjučka, Lolita, Intars Busulis, Lauris Reiniks, Marija Naumova, Vladimirs Presņakovs, Grigorijs Ļepss, Edīte Pjeha, Kristīna Orbakaite un pārējie.

4. Ieelpot priežu gaisu

Nav noslēpums, ka Jūrmalā aug daudz priežu, kas nozīmē, ka gaiss arī ir priežu. Šie varenie koki aizsargā pilsētu no visa sliktā, kas tikai var notikt. Laikam tieši tāpēc Jūrmalā ir tik mierīgi un labi. Šajā pilsētā ir labi pat tad, ja esi atbraucis viens. Šajā pilsētā vienkārši ir labi, bez liekiem vārdiem. Piepildi savas plaušas ar priežu gaisu. Jūrmala smaržo īpaši, tā smaržo pēc kaut kā īsta un dzīva. Jūrmala elpo!

5. Aizbraukt no Jūrmalas uz Rīgu ar kuģīti

Amizantu frāzi reiz izlasījām grāmatā Alise brīnumzemē: Ja tev vienalga, kurp doties, tad tu noteikti kaut kur nonāksi. Ar šo kuģīti viss ir vienkāršāk. Tas kursē maršrutā Jūrmala-Rīga un atpakaļ. Populārākais veids, kā nokļūt no Rīgas uz Jūrmalu, ir vilciens, bet, ja tev ir laiks izbaudīt dzīvi un iemīlēties šajā pasaulē, tad jāizvēlas Daugava un kuģītis. Un tu nonāksi nevis kaut kur, bet Jūrmalā.

6. Pamosties un ieraudzīt jūru pa logu

Iedomājies… tu pamosties no rīta, atver logu un redzi viļņus, ieelpo tīru gaisu, nevis izplūdes gāzes. Istaba ar skatu uz jūru – jebkura mākslinieka sapnis. Tu arī esi mākslinieks (vismaz dvēselē noteikti).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

7. Ar jauno kleitu pa Jomas ielu

Kurš gan nezina, kas ir Jomas iela un kur tā ir… iesakām nevilcinoties doties uz Jūrmalu! Kurš zina un kaut reizi ir pastaigājies pa Jomas ielu, zina, cik jauki ir uzvilkt jaunu kleitu, un vakarā, kad saule vairs nespīd tik spoži, doties vakariņās uz kādu no Jomas ielas restorāniņiem. Tevi gaida milzīga izvēle! Vakariņas vari nobaudīt vienā vietā, bet pēc deserta doties citur.

8. Nofotografēties ar bruņurupuci

Foto ar Jūrmalas bruņurupuci ir obligāts! Ja tu esi bijis Jūrmalā un nenofotografējies ar to, tad tu neesi bijis Jūrmalā. Pie Jūrmalas bruņurupuča var skaisti nostāties, uzrāpties tam virsū, var vienkārši pabūt līdzās un padomāt par dzīvi un baudīt to skaisto pasauli, kas paveras apkārt. Un tieši to arī dara bruņurupucis.

9. Diena SPA centrā

Instrukcija pavisam vienkārša: atbrauc uz Laimas Vaikules festivālu, dienas garumā baudi jūru un SPA procedūras, bet vakarpusē dodies baudīt mūziku festivālā.

10. Izbaudīt saulrietu kopā ar mīļoto

Mēs esam pārliecināti, ka ne velti Mazais Princis tik ļoti mīlēja saulrietus. Mums arī gribētos, lai mūsu zemeslode būtu tik maziņa, lai mēs varētu skatīties uz saulrietu mūžīgi, vienkārši pārliekot krēslu. Jūrmala ir tieši tāda vieta, kur saulrietus var baudīt mūžīgi. Ja to nevar izdarīt gluži tā, kā to darīja Mazais Princis, tad var vienkārši nofotografēt saulrietu un pēc tam baudīt to attēlā. Pleds, skaista kleita, mīļotais cilvēks blakus, saulriets, kas pazūd jūrā. Nekas skaistāks pat nevar būt!

Foto: ievērojamākās vietas Jūrmalā, kuras vērts apmeklēt

Īpašajā piedāvājumā konkurss! Iesūti savu skaistāko fotogrāfiju ar saulrietu Jūrmalā uz [email protected] un laimē vakariņas divām personām 150 eiro vērtībā Jūrmalas restorānā 36.līnija. Fotogrāfiju iesūtīšanas termiņš – 21. jūnijs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm