tv3.lv

5 vietas tepat Latvijā, kur pašlaik meklēt pavasari un košus ziedus

Dienas kļuvušas garākas, arī saules stari ik pa laikam palutina, un, gribot negribot, sākam sapņot par pavasari. Bet, kā dzied dziesmā: “Nedzīvojam Āfrikā – sals nāks un snigs…”, un siltais laiks aiz loga vēl jāpagaida. Tāpēc “tv3.lv” apkopojis ieteikumus, kas ļaus atklāt, kur tieši pašlaik “slēpjas” pavasaris. Lūk, piecas ļoti dažādas siltumnīcas Latvijā, ko ikviens var apmeklēt.

LU Botāniskais dārzs un acāliju ziedu pasteļkrāsas

Foto: EGONS LĀCIS

Latvijas Universitātes Botāniskā dārza siltumnīcas ir īstā vieta, kur glābties no drūmā ziemas aukstuma. Pašlaik pilnā plaukumā ir acālijas jeb Simsa rododendra (Rhododendron simsii) un Indijas rododendra (Rhododendron indicum) šķirnes, kuru kolekcija Botāniskajā dārzā ir iespaidīga. Februāris ir mēnesis, kad šie košie augi zied visbagātīgāk. Vēlākas šķirnes zied vēl arī martā. Vairāk lasi šeit. 

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Turpat blakus ir arī vēsturiskā Botāniskā dārza Palmu māja ar eksotiskiem, branga izmēra augiem. Bet jau drīz, līdzko sāksies nedaudz siltāks laiks, turpat pie siltumnīcu durvīm uzplauks arī zeltainā burvju lazda.

Jāatgādina, ka ieeja Botāniskajā dārzā atļauta, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Adrese: Kandavas iela 2, Kurzemes rajons, Rīga
Mājaslapa

Nacionālais Botāniskais dārzs un eksotiskie augi

Ja vēlies patiešām aizmirst par ziemu, vērts doties uz Botāniskā dārza oranžēriju Salaspilī. Dārzā ir viena no plašākajām augu kolekcijām Baltijā, kas ļaus doties garākā pastaigā pa plašajām “stikla pilīm”. Katrā no četrām oranžērijas zālēm ir citāds klimats, kas ir atbilstošs augu augšanas apstākļiem. Katrā zālē var vērot citu ainavu, kā arī izjust klimata joslai atbilstošu temperatūru.

Savukārt Bērniem patiks bruņurupucīši, kas mīt oranžērijas baseinā un iespaidīgie, spurainie kaktusi.

Februāris oranžērijā tiek atzīmēts kā tropu mēnesis. Pašlaik tur skatāma ne vien izstāde, bet vakaros var baudīt arī gaismu spēles. Tās notiek katru piektdienas un sestdienas vakaru no pulksten 18:00 līdz 20:30, kad apmeklētāji var apskatīt izgaismotās oranžērijas silto subtropu, vēso subtropu un tropu zāles.

Lai dotos baudīt gaismas oranžērijā, izmantojot ieeju no Rīgas ielas puses, iegādājoties ieejas biļeti un uzrādot derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu pie ieejas oranžērijā. Bērniem no 12 gadu vecuma, kam nav sadarbspējīga Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, apmeklējuma laikā jāuzrāda testēšanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu skrīninga testu ar negatīvu rezultātu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Adrese: Miera iela 1, Salaspils
Mājaslapa

Bulduru siltumnīcas un pavasara ziedu košums

Foto: ANDRA BRIEKMANE

Savukārt, ja brīvdienās plāno pastaigu gar jūru, sestdienā (svētdienā slēgtas) noteikti vērts iegriezties arī Bulduru dārzkopības vidusskolas siltumnīcās, kur trīs “stikla pilīs” pašlaik pilnā plaukumā ir gan Alpu vijolītes, gan prīmulas, bet nu jau ziedus ver arī sīpolpuķes un atraitnītes. Visu iespējams arī iegādāties.

Arī šajās siltumnīcās ieeja tikai ar Covid-19 sertifikātu.

Par to, kas apskatāms Bulduru siltumnīcās vairāk lasi šeit.

Adrese: Viestura iela 6, Jūrmala
Mājaslapa

“Dārznieks” Cēsu pusē un narcišu saulainā burvība

Savukārt, ja dodies uz Vidzemi un vēlies ienest arī savās mājās kādu drusciņu pavasara, var apmeklēt “Dārznieks” siltumnīcas. Arī tur pašlaik plaukst pavasara puķes – garās rindās kārtojas saulesdzeltenas narcises un košas prīmulas.

Kā pastāstīja siltumnīcu saimnieki, apmeklētāji var apskatīt plašās pārdošanas telpas (attēlos), bet ražošanas zonā netiek ielaisti. Tāpat tam, kā augi zeļ, var sekot “Facebook”.

Adrese: Ābolu iela 12, Cēsis, LV-4101 (iebraukšana no J. Poruka ielas)

Mājaslapa

Idejas vēl citām siltām un ziedošām atpūtas vietām

Minētās siltumnīcas jau apmeklētas vai gribas ko eksotiskāku, siltumu un vides maiņu var izjust arī Rīgas Zoodārzā, kur arī februāris jau tradicionāli tiek atzīmēts kā Tropu mēnesis. “No 4. līdz 28. februārim aicinām saredzēt, sadzirdēt, sataustīt un sasmaržot džungļus kopā ar Naksnīti. Tropu mājā būs iespēja iepazīties ar dzīvnieku maņām un arī pārbaudīt savas, bet tiem, kuri nespēj ierasties, nav jāuztraucas – tropi šomēnes ienāks arī zoodārza sociālajos tīklos,” teikts Zoodārza “Facebok” profilā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

https://fb.watch/aXFdhs2yhv/

Ziemas mēnešos atvērta arī Žirafu māja un Lauku sēta.

Jāpiebilst arī, ka šajās brīvdienās Siguldas pils parkā, sniegā “uzziedēs” Ķīnas zīda laternu ziedi, jo sāksies festivāls “Brīnumzemē”. Vairāk par to lasi šeit.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm