tv3.lv

Ābeļziedu burvība un “kukuruzņiks”: neparasts apskates objekts Jelgavas pievārtē ”Nākotnes parks”

Viens no neparastākajiem apskates objektiem Latvijā pirms neilga laika atklāts Jelgavas novada Nākotnē. Runa ir par ”Nākotnes parku”, kur pašlaik iespējams izstaigāt vairākus hektārus plašu, ziedošu ābeļdārzu, apskatīt dzelteni rozā lidmašīnu, stilīgas vintidža lietas, izmēģināt īstu ”gaziku” nakšņošanai, kā arī izpētīt senu mopēdu kolekciju.

20. maijā 11:28

Pamodini pilotu sevī – iekāp kukuruzņikā

Tuvojoties ”Nākotnes parkam”, jau pa gabalu var redzēt kukuruzņiku – dzelteni rozā lidmašīnu ”An-2” no tālā 1956. gada. Lidaparātu var ne vien aplūkot, bet tajā var arī iekāpt, apsēsties pilota krēslā un iztēloties sevi gaisa kuģa vadītāja lomā. Šādu lidmašīnu slavenajā kolhozā ”Nākotne”, kas reiz atradās parka teritorijā, izmantoja lauku miglošanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: KĀRLIS PILDIŅŠ

Tver ābeļu ziedēšanas skaistumu

Pašlaik ”Nākotnes parka” plašajā ābeļdārzā ”Ābeles un bites” visā krāšņumā sāk plaukt ābeles. Burvīgā dabas rota priecēs vien neilgu brīdi, tāpēc ieplāno braucienu jau tagad. Tādos ziedos skaisti foto nevar neizdoties. Bet, ja romantiku vēlies baudīt ilgāk – izmanto kādu no ”Nākotnes parka” naktsmītnēm.

Atklāj ”Laika mašīnas” dārgumus

Milzīgs vilciena prožektors, kosmonautu ķivere, aptiekas pudeles un pudelītes, rūpnīcu darbagaldi un lampas, simtgadīgs frizieru salona aprīkojums, sens pastnieku velosipēds – tas viss kādam ir veci krāmi, bet citam – industriālais dizains un senlietas ar interesantiem stāstiem. Šīs ir tikai dažas vintidžlietas, kas paveras apmeklētāju skatam, pārkāpjot senlietu krātuves un meistarotavas ”Laika mašīna” slieksni. Un kur nu vēl interesantie stāsti un iespēja pašiem šos senos eksponātus aptaustīt un pamēģināt.

Izmet līkumu ar ”plirkšķi”

”Nākotnes parka” lepnums ir turpat 40 tehnikas vienību plašā mopēdu (savulaik saukti arī par ”plirkškiem”), minimokiku un motociklu kolekcija. Starp tiem ir teju visi Rīgas motorūpnīcas ”Sarkanā zvaigzne” mopēdi, arī Latvijas kultūras kanonā iekļautais Gunāra Glūdiņa dizainētais mopēds ”Rīga 12”. Ja paveiksies, iespējams, varēsi izbraukt līkumu ar kādu retro braucamo!

Baudi atpūtu neparastā naktsmītnē gazikā

Sākoties pavasara sezonai piedzīvojumu baudītājiem atkal ir pieejama īpašu popularitāti iemantojusī stilīgā naktsmītne – ”GAZ-63”, tautā saukts par ”gaziku”. Šis auto, kas senāk kalpoja kā sakaru automašīna armijas vajadzībām, ir iekārtots par neparastu nakstmītni ar plašu, ērtu gultu un citām lietām viesu ērtībai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: KĀRLIS PILDIŅŠ

Jāpiebilst, ka ekskursijas parkā notiek sestdienās un svētdienās pulksten 10:00, 12:30 un 15:00, turklāt tikai ar iepriekšēju pieteikšanos. Ekskursijas ilgums – aptuveni 2,5h, iekļaujot vietējo ražotāju ”Milzu!” un ”Dabas dots” veselīgo našķu degustācijas. Tālrunis rezervācijai: +371 25713949, E-pasts: [email protected]

Adrese: ”Industriālais parks”, Glūdas pagasts, Jelgavas novads, LV-3040
Biļešu cenas
Pieaugušajiem – 8 EUR
Bērniem (no 3 gadu vecuma), pensionāriem – 6 EUR

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm