tv3.lv

Aborigēniem mācījis Līgo svētkus svinēt! Latviešu ceļotāji viesojas pasaules slavenā dēkaiņa latvieša Krokodilu Harija mājā Austrālijā

Divi latviešu ceļotāji Ģirts Vilnis un Mārtiņš Sils februāra vidū devās pāri visai planētai, lai… atgrieztos mājās. Melburnā vīri sēdās uz motocikliem, lai dotos atpakaļ uz Latviju. Ekspedīcijas laikā viņi piestāja Kūberpedijas pilsētiņā, ko vietējie paši iesaukuši par Pasaules Opālu galvaspilsētu. Taču šī pilsētiņai ir vēl ar ko īpaša, turklāt cieši saistīta ar Latviju – šeit lielu sava mūža daļu pavadījis kāds ievērojams latvietis vārdā Arvīds Blūmentāls jeb Korokodilu Harijs.

2018. gada 27. martā 17:55

Krokodils Dandijs, kuru atceras joprojām

“To, ka viņš bijis labi pazīstams un cienīts vismaz šajā pilsētā sajūtam ik uz stūra – katram, kuram apvaicājamies, viņš bijis zināms vīrs, un tie, kas viņu pazinuši, raksturo viņu kā ļoti lādzīgu cilvēku…” savā “Facebook” profilā raksta Mārtiņš Sils.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Krokodilu Harijs jeb Arvīds Blūmentāls uz šejieni pārcēlās pagājušā gadsimta 60. gadu beigās, kad Austrālijā ar likumu aizliedza krokodilu medības. Pirms tam, sirojot pa Austrālijas ziemeļu teritorijām, savās aktīvā mednieka gaitās viņš esot nomedījis ap 40 tuūkstošiem krokodilu. (..) Esot spēcīgs vīrs bijis. Runā, ka tieši viņš esot bijis savulaik ļoti iecienītās filmas par Krokodilu Dandiju galvenā varoņa prototips.”

Sirdstrieka un Ala

Ceļotāji apmeklēja arī Krokodilu Harija mitekli – Krokodila ligzdu, kas atrodas netālu no pilsētiņas. Iesauku Arvīdam devuši vietējie. Viņš dzīvojis dēkainu dzīvi: “Gan viņa māja jeb, pareizāk sakot, ala, gan arī dažas teikas par rožu audzēšanu mašīnas bagāžniekā, lidojumiem pēc viskija ar helikopteru, par to, kā viņš aborigēniem mācījis Līgo svētkus svinēt un citi stāsti skaidri liecina, ka šis vīrs ir bijis pamatīgs dauzoņa.”

Kūberpedijas pilsētiņa pasaules uzmanību pievērsusi ar to, ka šeit cilvēki dzīvo alās. Tās izgrebtas kalnos un arī Arvīda ala bija izveidota tieši šādā pašā veidā. Pašu leģendu gan Mārtiņam un Ģirtam satikt neizdodas, jo pirms 12 gadiem 81 gada vecumā viņš piedzīvoja sirdstrieku.

Plašāk stāstu lasi Mārtiņa Sila “Facebook” profilā

No Melburnas līdz Latvijai uz diviem riteņiem

Savukārt ceļinieki dodas tālāk. Ar motocikliem veikti aptuveni 2000 kilometru no Melburnas, bet galamērķis Austrālijas kontinentā ir Pērtā, taču caur Austrālijas austruma krasta augšpusi, kur plānots sasniegt Kērnsas pilsētu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja viss izdosies kā iecerēts, Mārtiņs ar Gati Pērtā nonāks aprīlī. Uz motocikliem viņi atkal sēdīsies jūnijā, lai nobrauktu pēdējo Austrālijas posmu, bet pēc tam turpinātu ceļu caur dienvidaustrumu Āziju līdz pat Bangkokai Taizemē.

Uzvarošajās beigās viņi cer 18. novembri, Latvijas 100. dzimšanas dienu sagaidīt Rīgā.

Interesanti, ka ceļojums tapis sadarbībā ar Latvijas skolām un skolēniem, kur viņiem ir iespēja sūtīt, viņuprāt, interesantas vietas ceļotāju maršrutā, pretī par to saņemot abu motociklistu safilmētu video un foto.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm