tv3.lv

Ceļojuma ideja: elpu aizraujoša pastaiga virs koku galotnēm brīnišķīgajā Rīgenes salā

Vācijas sala Baltijas jūrā ar mūsu galvaspilsētai tik līdzīgo nosaukumu Rīgene ir īsta atpūtnieku paradīze. Protams, ja laiks ir labs, kas nekait zvilnēt smilšu pludmalē? Bet, ja debesīs ir mākoņi, viena no iespaidīgākajām izklaidēm uz salas ir pastaiga pa virs koku galotnēm.

Rīgeni apskatījām šovasar, dodoties turp ar savu auto. Uz salas izbaudījām gan pludmales, gan ielūkojāmies auto un dzelzceļa muzejā un vēl citos objektos, tostarp arī  “Naturerbe Zentrum Rügen” jeb Rīgenes Dabas mantojuma centru, kas atmiņā palika visspilgtāk. Tā ir vieta, kur iepazīt gan šīs salas neparasto dabu ar krīta klintīm, dažādajiem putniem un jūras ainavu, gan doties pastaigā pa iespaidīgu koka būvi – savdabīgu koka spirālveida taku, kas vairāk nekā kilometra garumā ļauj doties augšup, aplūkojot leknu dižskabāržu mežu no leņķa, kas cilvēkam ikdienā nav ierasts. Proti, lielākā daļa takas ved vai nu virs koku galotnēm, vai starp tām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iespaidīgā koka būve sākas ar spirālveida torni vairākos stāvos, tālāk taka ved vairākus simtus metru starp koku galotnēm, ļaujot gan piestāt izziņas stacijās un uzzināt, kā koki sevi apgādā ar ūdeni, bet mūs ar skābekli, gan to, kas mājo mežā, tāpat arī izbaudīt augstumu, ļaujoties izaicinājumiem takas atzaros, kur ir gan trošu celiņi, gan līdzsvara tiltiņi, zem kuriem labi redzams, cik augstu atrodies.

Takas beigu daļā sagaida kulminācija – milzīgs spirālveida tornis, kas slejas teju divas reizes augstāk nekā koki un ļauj palūkoties uz visu lielo salu no augšas. Torņa augšējā stāvā ir atzīmēti objekti, ko var saredzēt tālumā, kā arī tas aprīkots ar bezmaksas tālskašiem.

Ejot pa spirālveida celiņu, kas izvietots ap īstu, dzīvu koku, var izpētīt gan tā pazares, gan arī ielūkoties putnu ligzdās un aprakstos par visiem šajā salā dzīvojošajiem lidoņiem.

Foto: ANDRA BRIEKMANE

Gaisa takas noslēgumā, piemaksājot divus eiro, iespējams, gājienu pabeigt, nošļūcot pa metāla cauruli no aptuveni trīs stāvu mājas augstuma. Varu apliecināt, ka šī atrakcija patika kā lieliem, tā maziem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: ANDRA BRIEKMANE

Bet, ja šļūkt negribas, tad, protams, pieejamas arī kāpnes un lifts.

Informācijai: Jāpiebilst, ka šis centrs ir daļa plaša Dabas mantojuma centru tīkla, kas izvietojies visā Eiropā – katrā no šiem centriem ir līdzīga koku dabas taka virs galotnēm un tornis, kas katrs ir citāds un savdabīgs arhitektūras objekts.

Foto: ANDRA BRIEKMANE

Centra teritorija ir arī neliela medību pils, bet bērniem patiks rotaļu laukums, ko rotā milzu ērgļa ligzda un dažādas citas skulptūras.

Ieteikums: šis ir ļoti populārs objekts, tāpēc vērts biļetes iegādāties internetā un nestāvēt garumgarajā rindā.

Biļetes cena pieaugušajiem 12.50 eiro, skolēniem, studentiem un pensionāriem 9.50 eiro. Bērniem līdz sešu gadu vecumam – bez maksas.

Šis objekts bez problēmām izstaigājams kā lieliem, tā maziem, arī ar zīdaiņu ratiņiem.

Vairāk informācijas: www.baumwipfelpfade.de

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm