tv3.lv

Dodies pārgājienā "No Pitragdambja līdz Saunagdambim"

Dabas aizsardzības pārvaldes Slīteres Nacionālā parka dabas centrs 20. augustā pulksten 10.00 aicina interesentus astoņus kilometrus garā un četras stundas ilgā pārgājienā “No Pitragdambja līdz Saunagdambim”, ko vadīs vides gide Lienīte Iesalniece.

16. augustā 17:25

Pārgājiens norisināsies šķēršļotā apvidū un tam plānots apļveida maršruts. Pulcēšanās un pārgājiena noslēgums paredzēts uz meža ceļa “Košrags-Dūmele” pie Pitragdambja. Vietas koordinātas: 57.682564, 22.407241.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Pārgājiens vedīs pa senajām ceļvietām – Pitragdambi, Bažkangaru, Saunagdambi, kā arī Apakšceļu, ko vietējie iedzīvotāji savulaik izmantojuši, lai pārvietotos no piekrastes ciemiem uz iekšzemi. Pārgājienā kopīgās sarunās šķetināsim stāstus par seno zvejniekciemu iedzīvotāju tradicionālo dzīvesveidu un šo ceļu nozīmi viņu ikdienā. Iepazīsim arī savdabīgo Slīteres Nacionālā parka kāpu jeb kangaru un starpkāpu ieplaku jeb vigu kompleksu un to glabātās dabas vērtības. Pārgājienā varēsim lūkot arī, kā rudens noskaņās izskatās Bažu purvā.  Redzēsim arī priedes, kas pārdzīvojušas 30 gadus seno Bažu purva ugunsgrēku,” sola pārgājiena autore Lienīte Iesalniece.

Pārgājiens būs vidējas grūtības, tā laikā būs jāšķērso dažāda veida dabiskie šķēršļi, tostarp, mitras vigas. Iespējama kāju samērcēšana, tādēļ tas rekomendēts pieaugušajiem un bērniem, sākot no 12 gadu vecuma. Bērnu līdzdalība pārgājienā iespējama tikai kopā ar vecākiem. Tomēr potenciālie pārgājiena dalībnieki paši aicināti izvērtēt savas spējas veikt pārgājienu šķēršļotā apvidū.

Pārgājienā vēlams ģērbties ērtā, pārgājienam piemērotā apģērbā, lietus gadījumā, nodrošinoties arī ar mitrumizturīgu jaku. Kājās vēlami ūdensnecaurlaidīgi zābaki. Pārgājiena maršrutā pastāv iespēja sastapt gan ērces, gan čūskas. Līdzi ieteicams ņemt dzeramo ūdeni un  pusdienas ēšanai brīvā dabā. Pārgājienā noderēs arī fotoaparāts, lupa un binoklis.

Dalība pārgājienā ir bezmaksas, taču tā kā dalībnieku skaits ir ierobežots, tam nepieciešams pieteikties, līdz 18. augustam sūtot īsziņu +37128611079 ar pārgājiena dalībnieka vārdu, uzvārdu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm