tv3.lv

Dodies sēņu ekspedīcijā Slīteres Nacionālajā parkā

Dabas aizsardzības pārvaldes Slīteres Nacionālā parka dabas centrs 25. septembrī pulksten 9.00 un 13.00 aicina visus interesentus uz rudenīgām sēņu ekspedīcijām Šlīteres Zilo kalnu apkārtnē kopā ar mikoloģi, “Lielās sēņu grāmatas” autori, Initu Dānieli.

20. septembrī 16:33

“Lai arī šogad laikapstākļi nav bijuši vēlīgi sēņu augšanai, tomēr esmu pārliecināta, ka kopā atklāsim gana daudz neparastu sēņu. Vērosim, fotografēsim un mācīsimies tās atpazīt. Slīteres Nacionālais parks ar savu mazskarto dabu ir lieliska vieta sēņu izziņai, kur sastapt ne tikai visiem pazīstamās sēnes, bet arī dažādus retumus. Tā būs iespēja dzirdēt ne vienu vien īpašu sēņu stāstu, kas pārsteigs ikvienu dalībnieku,” uzsver ekspedīciju vadītāja Inita Dāniele.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Katra ekspedīcija ilgs trīs stundas un būs apmēram piecus kilometrus gara. Dalībniekiem iepriekš jāpiesakās, rakstot īsziņu uz tālruņa numuru 28611079 ar dalībnieka vārdu un uzvārdu. Pulcēšanās notiks pie Šlīteres mežniecības, Šlīterē, Dundagas pagastā, Talsu novadā.

Ekspedīcijās varēs izzināt Slīteres Nacionālā parka sēņu dažādību un iegūt jaunas zināšanas par jau zināmām un mazpazīstamām sēnēm, kas parasti sēņotāju uzmanību nepiesaista, un to daudzveidīgo izmantošanu.

Ekspedīcijas paredzētas lapkoku un skujkoku mežos, upes krastos un nogāzēs, iespējams, būs jāšķērso krituši koki. Tādēļ vēlams ģērbties laikapstākļiem atbilstošā apģērbā un mitrumizturīgos apavos, līdzi jāņem nazis un sēņu grozs.

Slīteres Nacionālais parks ir viena no bagātākajām teritorijām Latvijā dabas daudzveidības ziņā, tāpēc šajās ekspedīcijās būs iespēja iepazīt dažādās dzīvotnēs augošas sēnes un to lomu mežā.

Šeit mājvietu radušas sēnes ar savdabīgiem nosaukumiem, piemēram, bisītes, tintenes, kliņģersēnes, ķieģeļsarkanās sērsēnes, vēlās pundurkamolenes, pelēkās un baltās pūkaines, dzeltenpelēkās piltuvenes, briežu jumtenes, sniegbaltās biezlapītes, zilzaļās hlorociborijas, apmalotās ķiverenes, kailās aplocenes, citronu bisporellas un pat īpaši aizsargājamā sēņu suga koraļļu dižadatene.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Slīteres Nacionālais parks 2023. gadā svinēs 100 gadus kopš tā pirmsākumiem. Tev ir iespēja uzdāvināt skaistu dāvanu – savu fotogrāfiju ar Slīteres Nacionālo parku.

Pasākums tiek organizēts ar Eiropas Komisijas LIFE programmas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras līdzfinansētā projekta LIFE FOR SPECIES jeb “Apdraudētas sugas Latvijā: uzlabotas zināšanas un kapacitāte, informācijas aprite un izpratne” (LIFE19 GIE/LV/000857) finansiālu atbalstu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm