tv3.lv

Dodies uz labāko vasaras randiņu Alūksnē

Gada galvenais notikums ir Alūksnes pilsētas svētki – tos svin četras dienas, augusta pirmajā nedēļas nogalē. Šogad no 4. – 7. augustam. Ik gadus tie pārsteidz arī pašus Alūksnes iedzīvotājus: jaunas skaņas, dziesmas, dejas un vēl nebijuši pasākumi. Pilsēta šajās dienās pulcē ne vien visas pasaules ziņkārīgos, bet sauc uz brīdi mājās arī savus novadniekus.

4. augustā 9:59

“Alūksnes pilsētas svētki kā labākais vasaras randiņš,” teic Alūksnes Tūrisma informācijas centra vadītāja Iveta Viļķere.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijā slavenākie Kapusvētki

Šo faktu zina Jelgavā, Liepājā, Bauskā un Rēzeknē, ka Kapusvētki Alūksnes kapos, kas ir senākie Latvijā, tiek svinēti ar dziļu pietāti pret aizgājējiem, tie ir slavenākie Latvijā, tie ir alūksniešu senču piemiņas un daudzināšanas svētki.

Iveta Viļķere, Alūksnes Tūrisma informācijas centra vadītāja

“Dažs malēnietis apgalvo, ka šīs dienas ir Alūksnes novada gada galvenais atskaites punkts. Kapusvētku tradīcijās, kā ik gadu uz svētku koncertu Tempļakalnā tiekas alūksnieši un viesi. Šogad, 7. augustā, pulksten 13.00 ielūdz grupa “Ducele”.”

Alūksnē zied un dzied!

Foto: MĀRIS ŠĻIVKA

Svētku laikā Alūksnes pilsēta allaž zied viskošāk un smaržo vissaldāk un vēl Alūksne pārsteidz ar Muzikālo tiltu, kas savieno Alūksnes ezera lielāko salu Pilssalu ar Alūksnes augstāko vietu – Tempļa kalnu, Dziedošo tornis, kurā baudāms skaņas un gaismas piedzīvojums “MARIENBURGAS astotais brālis”, kā arī čukstošā laterna, kas Alūksnes Muižas parkā aicina doties izzināt par vācu baronu fon Fītinghofu dzimtu.

Alūksnē ir ezers, kas valdzina!

Foto: MĀRIS ŠĻIVKA

Viegli ielēkt no pilsētas dabā, ja blakus ir viens no tīrākajiem ezeriem Latvijā. Alūksnes ezers aicina, aizrauj, ļauj piedzīvot, tam nespēj pretoties ne azartiski makšķernieki, ne ūdens prieku baudītāji! Alūksnes pilsētas interesanto vēsturi, teikas un nostāstus no senatnes līdz pat mūsdienām uzzināsi braucienos ar Kuģīti “Marienburg” vai plostu “Kaija”.

Piedzīvo adrenalīnu pāri Alūksnes ezeram!

Foto: MĀRIS ŠĻIVKA

Ātrumu, adrenalīnu, gleznainus skatus un lieliskas emocijas garantēs gaisa trošu nobrauciens “ZZZIPPP” Alūksnē pāri ezeram! Šis ir ātrākais un garākais nobrauciens virs ūdeņiem Latvijā! Tikai pilsētas svētku laikā būs īpašs piedāvājums, zip-line būs atvērts līdz pēdējam apmeklētājam, tas nozīmē, ka tā būs unikāla iespēja doties naksnīgā braucienā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vēlīnās stundās izstaigājiet naksnīgo Alūksni!

Foto: TVAIKS

Romantisku noskaņu piešķirs pastaigas diennakts tumšajā laikā, kad krāsainās gaismas rotaļās ir izgaismotas strūklakas, Dienvidu tornis Livonijas ordeņa pilsdrupās, to tuvumā esošie objekti.

Iveta Viļķere, Alūksnes Tūrisma informācijas centra vadītāja

“Tempļa kalnu ar Pilssalu savieno tilts, uz kura katras stundas pirmās 15 minūtes atskaņo romantiskas melodijas. Uzkāpiet augšā Tempļa kalnā līdz izgaismotajai Rotondai un aplūkojiet Alūksnes ezera skaistumu!”

Vai esat braukuši ar Bānīti virtuāli?

Foto: AINĀRS CEKULS

“Alūksnes Bānīša stacija” ir multimediālā ekspozīcija, kas ierīkota vēsturiskajā  Alūksnes dzelzceļa stacijas bagāžas šķūnī, un ļauj doties mūsdienīgā ceļojumā, lai atklātu vienīgā regulāri kursējošā šaursliežu vilciena – Bānīša stāstu.

Vēlies iepazīt tagadni caur pagātni?

Foto: AINĀRS CEKULS

Aicinām doties uz Alūksnes muižas parku, kur gadu simtus piedzīvot ļaus Fītinghofa dzimtas atstātais mantojums! Mazās arhitektūras formas pārsteigs ar saviem stāstiem, nozīmi, ainavisko parku un, protams, muižas parka pērli – Alūksnes Jauno pili.

Ja Alūksnē, tad Profitroļi!

Ja vēlies nobaudīt gadu desmitiem pārbaudītu kārtīgu malēniešu godu ēdienu, kafejnīcās vaicā Profitroļus!

Iveta Viļķere, Alūksnes Tūrisma informācijas centra vadītāja

“Kā zināms, vietējie ir viesmīlīgi ļaudis, kas ciemiņus māk gan sagaidīt, gan pavadīt. Šī īpašība mantojumā no senčiem ir pārmantota un paturēta, un no gada uz gadu Alūksnes godos buljons ar Profitroļiem tiek galdā celts un slavēts aizvien, turot vērtē tradīcijas.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vairāk informācijas par Alūksnes pilsētas svētkiem atradīsi šeit. 

Esi gaidīts Alūksnē un kā Alūksnes pusē saka- Dzeîvai̯ capuri kùldàms! [ Dzīvo cepuri kuldams! ]

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm