tv3.lv

Foto: Dunikas purva taka – viena no garākajām laipām Eiropā

Pavasarī nav labākas iespējas izbaudīt brīvdienas, kā doties dabā. Kā lielisks iedvesmas avots, lai izrautos no pilsētas, var kalpot Dunikas purva taka Kurzemē. Turp ieteicams doties, lai izbaudītu neparasto klusumu, kas allaž valda purvā, un neikdienišķo, pirmatnējo ainavu – purvu ar akačiem, ezeriņiem un saliņām.

2019. gada 30. martā 10:00

Tiem, kurus populārāko purva taku burzma nogurdinājusi, īsts atradums būs Dunikas purva taka, kas ir piemērota nesteidzīgai, meditatīvai pastaigai klusumā. Turklāt Rucavas novadā esošā taka ir viena no garākajām purva laipu takām Eiropā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dunikas purvā izbūvētā purva laipa stiepjas apmēram 5,5 km garumā, šķērsojot apmēram 7000 gadu seno Tīrspurvu. Tur paveras neatkārtojams skats uz ezeriņiem.

“Taka nav apļveida, tādēļ vai nu jānodrošina transports otrā galā vai jāmēro ceļš atpakaļ cauri purvam. Taka sevišķi piemērota klusuma cienītājiem, kuriem neiet pie sirds populārāku un Rīgai tuvāku purva taku kņada,” stāsta dabas mīļotāja un vietnes “Uzzini, iepazīsti” izveidotāja Zaiga Kaire.

Tuvāk Lietuvas robežai vairāku hektāru platībā plešas vēl kāds dabas brīnums, kam vērts pievērst uzmanību.

“Izturīgākajiem gājējiem, kam pietiks spēka šķērsot visu purvu, takas galā sarūpēts pārsteigums – 11 hektāru platībā ir apskatāma Luknas skābaržu audze. Šobrīd tā ir vienīgā un lielākā parastā skābaržu tīraudze Latvijā.

Luknē skābaržu populācija sasniedz savas izplatības galējo ziemeļrietumu robežu. Tā ir gandrīz pusotru gadsimtu veca, un rada noskaņu it kā jūs būtu aizceļojuši uz Centrāleiropas platlapju mežiem,” vēstīts Dabas aizsardzības pārvaldes mājaslapā.

Laipu iespējams izstaigāt 2,5 stundās, tomēr ieteicams šīs vietas apmeklējumam atvēlēt vismaz sešas stundas.

Video: skaistā Dunikas purva taka

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm