tv3.lv

Foto: krāšņs puķu paklājs Briseles centrā

Jau kopš 1971. gada ik pēc diviem gadiem Briseles centrālo jeb Lielo laukumu klāj milzu puķu paklājs. Arī šogad no 12. līdz 15. augustam 70 m garš un 24 metrus plats jeb 1 680 m² puķu paklājs priecēs Briseles iedzīvotājus un viesus.

12. augustā 19:26

Paklāja vizuālajam noformējumam ikreiz tiek izvelēts īpašs raksts un tematika. Šogad tas veidots par godu tradīcijas 50. gadadienai. Ziedu raksts ir tieši tāds pats kā pats pirmais puķu paklājs 1971. gadā. Jubilejas paklāju bija plānots izklāt jau 2021. gadā, tomēr Covid-19 ierobežojumu dēļ, tas tika pārcelts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: IEVA BRINKMANE

Puķu paklāju sešu stundu laikā izklāja ap 100 brīvprātīgie no dažādu valstu puķu paklāju asociācijām – Beļģijas, Spānijas, Meksikas un pat Japānas. Brīvprātīgie seko īpašai ziedu likšanas shēmai – dabiskā izmēra zīmējums tiek pārnests uz caurspīdīgas, mikroperforētas plastmasas loksnes.

Foto: IEVA BRINKMANE

Ziedi ir sakārtoti kastēs ar īpašiem kodiem, kas atbilst zīmējuma raksta noteiktai daļai. Kopumā izmantoti aptuveni 400 000 begoniju un dāliju ziedi jeb aptuveni 300 ziedi/ kvadrātmetrā. Šoreiz gan ziedu likšana bija grūta, jo ārā ir pāri par +30 grādu karstums.

Foto: IEVA BRINKMANE

Briseles puķu paklāju bez maksas var apskatīt ikviens interesents. Tomēr jārēķinās, ka interesentu ir ļoti daudz. Par papildu samaksu iespējams uzkāpt pilsētas domes balkonā. No tā var redzēt visu Lielo laukumu un tādējādi arī visu krāšņā ziedu paklāja rakstu. Vakaros paredzēts arī īpašs gaismas un mūzikas šovs.

Tomēr, ja šajā nedēļas nogalē nav plānots būt Briselē, visu iespējams vērot caur Lielajā laukumā izvietoto tiešsaistes kameru.

No 1 līdz 15. augustam arī citās vietās Briseles centrā ir puķu dekori.

Galerijā bildes no Liela laukuma izvietotas kameras un laukumā pie brīvprātīgajiem

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm