tv3.lv

Foto: Rīgā ieradies milzīgais kruīza kuģis ”MSC Poesia”

”MSC Poesia” Rīgas ostā ir pirmais lielais kruīza kuģis šajā sezonā. Tas pienāca īsi pirms pulksten 12 un atveda 886 pasažierus. Kā pastāstīja Rīgas brīvostas pārstāve Liene Ozola, visvairāk pasažieru uz kuģa ir no Vācijas, Beļģijas un Brazīlijas. Tomēr pasažieri pārstāv arī daudzas citas Eiropas valstis, kā arī ASV, Kanādu, Argentīnu, Meksiku, Dienvidāfriku, Čīli, Indonēziju u.c.

“MSC Poesia” Rīgā ieradās no Somijas galvaspilsētas Helsinkiem.

Foto: ANDRA BRIEKMANE

Kā novēroja “tv3.lv”, Rīgas iedzīvotāji steidza iemūžināt lielo kuģi Rīgā.

Rīgu baltais jūras milzis plāno atstāt pulksten 20. Jāpiebilst, ka šogad “MSC Poesia” plāno Rīgā piestāt kopumā piecas reizes.

Ozola”tv3.lv” pastāstīja, ka uz 16.maiju Rīgas ostā ir apstiprinātas 109 kruīza kuģu vizītes šai sezonai, ieskaitot jau šogad bijušos divus kruīza kuģus (”Hamburg” un ”Le Champlain”). Vienpadsmit kuģi Rīgas ostu šogad apmeklē pirmo reizi, tostarp arī lielākais no pieteiktajiem – kruīzu kompānijas ”Royal Caribbean International” 15 klāju kuģis ”Voyager of the Seas”. Tā garums – 311,1 m, un uz kuģa vienlaikus var pārvadāt vairāk nekā 3600 pasažieru. ”To, cik pasažierus kuģis atvedīs uz Rīgu, varēsim uzzināt tikai kruīza sākumā,” skaidro Rīgas Brīvostas pārstāve.

”MSC Poesia” ir 2008. gadā būvēts kruīza kuģis, kas pieder kompānijai ”MSC Cruises”. Tas būvēts kuģu būvētavā Francijā. Šis  ir ”MSC Musica”, ”MSC Orchestra” un ”MSC Magnifica” māsas kuģis. Jāpiebilst, ka ”MSC Poesia” krustmāte ir slavenā aktrise Sofija Lorēna.

Kā jau minēts ”MSC Poesia” ir 16 stāvi, bet pasažieriem pieejami 13. Kuģis var uzņemt līdz 3013 pasažieru.

Uz tā ir dažādas atpūtas iespējas – trīs peldbaseini, četras burbuļvannas, kā arī milzīgs kino ekrāns baseinu zonā. Bērniem izveidota speciāla atpūtas zona ar dinozauriem. Tāpat uz kuģa ir arī zen japāņu dārzs ar ūdenskritumu, kā arī vairāki tematiskie restorāni, spa ar dažādām pirtīm. Aktīvās atpūtas cienītājiem pieejama gan sporta zāle, gan tenisa korts un basketbola laukums.

Foto: MSC CRUISES

Uz kruīza kuģa ”MSC Poesia” ir arī teātra zāle un fotogalerija.

Maksimālais kuģa sasniedzamais ātrums ir 26 mezgli. Tā garums ir 293 metri.

Par to, kādi ir Rīgas plāni un iespējas šajā kruīzu sezonā vairāk stāstīsim 20. maijā.

Pastiprināti interesējas par pašvaldību dzīvi kā Rīgā, tā tālākos Latvijas reģionos. Interesē vietvarās notiekošie politiskie ķīviņi, kā arī sociāla un sadzīves rakstura notikumi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm