tv3.lv

Gundega Skudriņa pārsteidz ar jaunu projektu: nepieradinātā naktsmītne “Dabas Galerija”

Projekti – levitējošais spoguļnamiņš virs Amatas upes un peldošā sala Mordangas ezerā – jau guvuši plašu popularitāti un saņēmuši arī balvas. Nu tapis apvienības “Skudras Metropole” un dizaina risinājumu uzņēmums “Dont’t Panic” jauns, iespaidīgs projekts – “Dabas Galerija”.

13. augustā 7:16

“Dabas Galerijā” daba kļūst par mākslas objektu, dabas objekti un parādības mijiedarbojas ar cilvēku, spēlējot dabas mūziku uz emociju stīgām, skaidro tās autori.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

“Dabas Galerijā” apvienojas dizains, instalāciju māksla, gastronomija, kultūra. Tā ir vieta, kur daba kļūst par mākslas darbu. “​Dabas Galerijas” viesiem ir iespēja nakšņot unikāla dizaina “Dabas Galerijas” namiņā, kas mehāniski griežas ap savu asi un pārsteidz ar slīdošo terasi. Namiņš, griežoties uz katru no debess pusēm, ierāmē ainavu, ko tver viesu acis. ​Par papildus samaksu iespējams baudīt nebijušu kino pieredzi – “Kino uz ezera”.

Individuālajos dienas rituālos 2-4 personām ir iespējams baudīt “+- Maltīti 360 grādos”, izstaigāt meža taku, dzirdēt 8 audiālus stāstus par dabas objektiem, kuros zinātniski fakti apvienoti ar poētiskiem tekstiem, iepazīstinot apmeklētājus ar augu īpatnībām. Ir iespējams apskatīt dabas instalācijas un klausīties dzeju no kokiem. Par papildu samaksu skaņu kalnā var baudīt muzikālu performanci “Skaņa 360 grādos”, kuru komponējis mūziķis un komponists Toms Mikāls.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Koncepts “Dabas Galerija” paredz dabas klātbūtnes sajušanu caur dažādiem aspektiem. Daba – dvēseles dziednieks, daba – sajūtu iniciators, daba – mākslas un dizaina iedvesmotāja. “Dabas Galerija” iemājojis unikāls dizains, kurā apvienojas daba un cilvēks cieņpilnā mijiedarbībā, veidojot cilvēka saikni ar dabu, kas labvēlīgi ietekmē veselību, darbaspējas un mentālo pasauli. Projekts radīts cilvēkiem, kuri meklē dabas klātbūtni un ir gatavi jaunai pieredzei, skaidro tā autori.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO/Jānis Vīksna, Alens Opoļskis

“Šobrīd pasaule piedzīvo nemierīgus, šokējošus brīžus. Cilvēku prāti ik dienas ir satraukti un stress krājas aumaļām. Kopā ar komandu vēlējāmies radīt vietu un vidi, kur cilvēkiem atgūt spēkus un smelties enerģiju. Nevaru iedomāties labāku dziednieku kā dabu. Apvienojumā ar kultūru, dizainu un gastronomiju tā pārsteidz un iedarbojas pozitīvi uz nemierīgiem prātiem. “Dabas Galeriju” radījām kopā ar māksliniekiem, aktieriem, komponistu, pavāriem un dizaineriem,” stāsta radošās apvienības “Skudras metropole” vadītāja Gundega Skudriņa.

“Dabas Galerijā” apmeklētāji var baudīt laikmetīgo dzeju no kokiem vai īpašā skaņu kalnā apmeklēt muzikālu “Dabas Galerijas” instalāciju performanci “Skaņa 360 grādos” un “Kino uz ezera”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Dabas Galerijā” ir pieejami individuālie seansi un naktsmītnes, kā arī grupu seansi.

Grupām līdz 20 personām “Dabas Galerijā” tiek piedāvāts sajūtu piedzīvojums, kurā iekļauts pārgājiens, 8 audiāli stāsti par dabas objektiem, dzeja no kokiem, šefpavāra Raimonda Zommera un radošās apvienības “Skudras metropole” kopīgi veidota Dabas maltīte un noslēgumā dabas instalāciju apmeklējums.

Pārgājienā Dabas maltītes laikā tiek cepta zivs zemes velēnās un maize ugunskurā pēc sentēvu metodes, pārgājiena dalībniekus pārsteidzam ar ēdamu akmeni, cienājam ar viršu medu un citiem meža un lauku labumiem un veltēm.

“Dabas Galerija” atrodas Gulbja ezera krastā, Kuldīgas novadā.

Informācija mājaslapā www.nepieradinatasnaktsmitnes.lv

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm