tv3.lv

Ieskats tur, kur citiem nav ļauts. Latvieši atklāj igauņu nogrimušo cietumu neredzētā gaismā

Nesen publicējām rakstu, kurā igauņi bija iemūžinājuši slidošanu pāri applūdušajam Rummu padomju laika cietumam. Jauns šāda veida piedzīvojums tagad arī no latviešiem, kuri portālam Skaties.lv padalījās ar savu ekspedīcijas stāstu.

2017. gada 24. janvārī 16:48

Mērķis bija apskatīt slaveno objektu un sagaidīt saulrietu,” stāsta viens no brauciena dalībniekiem, piedzīvojumu meklētājs un ceļotājs Māris Resnis. Pamatdoma bija trāpīt uz zaļo, caurspīdīgo ledu, bet sniega dēļ šis prieks skatāms bija tikai iekšā pašā ēkā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jautājām, kā ir teritorijas apsardzi, jo dzirdētas baumas, ka nevienu vairs šajā objektā nelaižot. “Ieiet teritorijā var pa trim ieejām. Šī informācija izplatīta, jo vasarā tur sabrauc miljons tūristu, veidojas sastrēgumi, bet pašas teritorijas īpašnieki baidās, ka kāds nositīsies,” atklāj Resnis.

Foto

Puiši kādā brīdī attapušies, ka iekļuvuši tur, kur līst nedrīkst… “Lielajās, pamestajās mašīnās pat atslēgas joprojām stāv aizdedzē. Uzlīdām arī sargtoņos, un uz mums neviens nešāva,” joko Māris, kurš padalās ar savām zināšanām, kā vislabāk tikt iekšā Rummu padomju laiku pamestajā cietumā.

“Tātad kopā ir trīs ieejas – pirmā ir no lielā ceļa ciematā – cauri vecajām ēkām. Otra – caurums žogā no zemes ceļa, kuru tūristi izmanto visbiežāk. Trešā ieeja ir pa lauku ceļu, kas ar džipiem izbraucam gar ezera malu.” Ziemā ir arī ceturtā ieeja, bet ar noteikumu, ka ezers aizsalis. Tad “aizliegtajā zonā” var tikt no jebkuras ezera krasta vietas.

Apskates vērts ir arī blakus esošais kalns, kas radīts mākslīgi. To radījuši paši cietumnieki, sametot no karjera iegūto kaļķakmeni vienuviet. Arī tur viegli apmaldīties. “Lai tiktu laukā, jāatrod pareizā “aiza”,” skaidro Māris.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm