tv3.lv

Ilgdzīvošanas noslēpums un politisko murāļu pilsēta kalnos: Roberto apceļo Sardīniju

Neparastā grafiti pilsēta, sardu garās dzīves noslēpums un kā saimnieko Sardīnijas lauku sētā – par to visu jaunākajā “Roberto. Ar mīlestību no Sardīnijas” sērijā.

9. augustā 9:38

Ceļojums apkārt Sardīnijai kopā ar Roberto Meloni, mākslinieci Elitu Patmalnieci un televīzijas personību Rūtu Dvinsku tuvojas noslēgumam. Devītajā epizodē dalībnieki viesojās Mandasā – autentiskā Sardīnijas pilsētā ar senu vēsturi. Viesojoties Supramonte kalnā, Roberto satika 83 gadus vecu aitu ganu, kas dalījās atmiņās par Protabello cīņu un atklāja sardīniešu ilgas dzīves noslēpumus – viena glāze vīna katrā ēdienreizē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rūta un Roberto šajā epizodē atgriezās Orgosolo – nelielā kalnu ciematā, kas slavens ar murāļiem jeb neparastiem grafiti, no kuriem liela daļa šīs mākslas vēsta par kādiem sociāliem vai nacionāliem uzskatiem un vēstures notikumiem. Nonākot vietā, kas atklāj stāstu par 11. septembra teroraktu un Izraēlas karu, Rūta emocionāli secināja: “Šis ir tas punkts, kur drīzumā atradīsies arī stāsts par Ukrainu, jo šī ir tā vieta, kur tas tiešām iederas.” Roberto atklāja, ka slavens itāļu mūziķis reiz teicis: “Ja cilvēks grib iedomāties, kā izskatās paradīzē, lai viņš brauc uz Sardīniju.”

Savukārt Elita iepazina seno sardu dzīvesveidu – no stellēm un lauku sētas, ar iespēju ieskatīties autentiskā sardu mājā. “Virtuve sievietēm, vīna darītava vīriešiem.”

Vai zināji, ka arī Roberto ir strādājis īstā fermā – ar aitām, cūkām un govīm? Noskaidro, vai pēc viesošanās autentiskā lauku sētā, redzot mazos sivēnus, Elita spēs apēst Sardīnijā tik iecienīto piena cūciņu. Elita atceras bērnību: “Es braucu uz Latgali. Manai vecmāmiņai bija govis, cūkas, aitas – es daudz ko darīju.”

Īpašs pārsteigums tieši “Go3” skatītājiem – ekskluzīvi ir pieejamas arī 10 aizkadru epizodes “Roberto no Sardīnijas. Necenzēts”, kurās var ieskatīties filmēšanas procesā, raidījuma veidošanas komandas aizkadru dzīvē, baudīt skaļākos smieklu, kā arī asaru brīžus.

Kas notiek, kad 8 pieaugušie pavada 15 dienas kopā apceļojot Vidusjūras pērli plecu pie pleca 30 grādos? Skaties raidījumu un ceļo ar Roberto “Go3”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm