tv3.lv

Kur palicis Mežotnes gājēju tilts pār Lielupi?

Šādu jautājumu “tv3.lv” uzdeva lasītājs Ģirts, kurš brīvdienās kopā ar suni uz Mežotni devies no Rīgas. Jauka pastaiga sanākusi pa Mežotnes pils parku, bet upi šķērsot un apskatīt Mežotnes pilskalnu tā arī nav izdevies, lai arī norādes vēstījušas, ka pa tiltu varēs nokļūt otrā pusē.

Jāpaskaidro, ka jau vairākus gadus gājēju un riteņbraucēju tiltiņš savieno Mežotnes pili un Mežotnes pilskalnu. To parasti uzstāda vasaras sākumā, bet ziemas sezonā tas tiek noņemts. Šogad pavasaris un vasaras sākums bijis tik nokrišņiem bagāts, ka upes krasti vēl joprojām nav piemēroti tilta izvietošanai, “tv3.lv” uzzināja Bauskas tūrisma informācijas centrā (TIC).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tiltiņa ielikšanu kavē ilgstošās lietavas, kā rezultātā ir augsts ūdens līmenis un stipra straume. Tiltiņa ielikšanā ir iesaistīta gan tehnika, gan arī cilvēki, kuriem ir jāatrodas ūdenī, lai to izdarītu. Pie šāda ūdens līmeņa un straumes ne tiltiņa ekspluatācija, ne tā ievietošana upē nav droša. Tiltiņu ievietos tiklīdz tas būs iespējams,” pastāstīja TIC vadītāja Inese Turkupole-Zilpure.

Jāpiebilst, ka mēģinājums konstrukciju izvietot šogad jau bijis maija beigās, taču neveiksmīgs. “Krasts bija pilnīgi “jēls”, tehnika stiga dubļos un piebraukt pie upes bija neiespējami. Vēlāk sekoja desmit dienu lietus periods, ūdens līmenis Lielupē pakāpās par metru, un šādos apstākļos uzstādīt tiltiņu nav mūsu spēkos,” vietējam laikrakstam “Bauskas dzīve” iepriekš skaidrojis SIA “Vides serviss” tehniskais direktors Raimonds Bitins.

Mežotnes tiltiņš pašlaik ir valsts akciju sabiedrības “Valsts nekustamie īpašumi” īpašums. 2021. gada 4. jūnijā noslēgta vienošanās, ka pašvaldība pieņem tiltiņu lietošanā, lai varētu nodrošināt gājējiem upes šķērsošanu. Kad tam beigsies amortizācijas laiks, paredzēts to pilnībā nodot vietvarai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm