tv3.lv

Latvijas Dabas fonds aicina uz urbāno Ainavu tūri Rīgā, Bieriņos

Latvijas Dabas fonds šā gada Ainavu tūres turpina ar ainavas un skaņas saspēles piedzīvojumu 28. maijā no pulksten 11.00, Rīgā Bieriņu pusē gar Mārupīti. Šī Ainavu tūre ir veltīta Latvijas Dabas fonda Gada dzīvotnei – pilsētai, un tajā kopā ar ekspertiem atklāsim dabas daudzveidību, kas slēpjas urbānajā vidē. Ainavu tūre ir Latvijas Dabas fonda organizēts izzinošs pārgājiens kopā ar dabas ekspertiem, ko papildina ar ainavu saskanīgs koncerts.

Urbānā Ainavu tūre notiks Mārupītes meža parka teritorijā, Bieriņos. Pārgājienā iepazīsim Mārupītes ielejas ainavu, dabu un apkārtnes teritorijas, vēsturisko apbūvi un kultūras vietas – I. Rankas skulptūru dārzu, Budas un Bieriņu muižas u.c., kā arī klausīsimies leģendās, stāstos un atmiņās. Bieriņi, pateicoties labiem barošanās apstākļiem, ir putniem bagāta vieta. Ceļā noteikti dzirdēsim dziedātājputnus, iespējams, manīsim arī vistu vanagu, žubītes, ķivuļus, ķauķus, strazdus, dzeņus, paceplīšus, sarkanrīklītes un pat pupuķi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ainavas un tajā mītošo dabas daudzveidības un kultūrvēstures stāstu stāstīs vietējie iedzīvotāji: arhitekte, pilsētplānotāja Māra Kalvāne, Latvijas Nacionālā dabas muzeja mikoloģe Inita Dāniele, biologs un putnu gids Arnis Zacmanis, kā arī ornitoloģe Ilze Priedniece, projekta ”LIFE GoodWater IP” koordinatore Latvijas Dabas fondā.

Visi dalībnieki bez maksas tiks cienāti ar zupu. Šī ainavu tūre ir ģimenēm ar bērniem draudzīgs pasākums.

Dalība Ainavu tūres pārgājienā – bezmaksas, taču iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta. Vietu skaits ir ierobežots. Lai pieteiktos, aizpildiet anketu: https://ej.uz/Mārupīti

Plānotais Ainavu tūres ilgums – 3,5 stundas, kuru laikā noiesim apmēram 6 km.

Pulcēšanās Ainavu tūres pārgājienam paredzēta 28. maijā no pulksten 11.00, pārgājienu sākam pulksten 11.30. Informāciju par pārgājiena sākuma punktu nosūtīsim dalībniekiem individuāli.

Tūres noslēgumā ”Daba San” albumu ”Jumi dzinu!” prezentācijas koncertus

Ainavu tūres noslēgumā ar ainavu pulksten 16.00 Bieriņu Ozolplacī saspēlēsies Rīgas Tehniskās universitātes postfolkloras grupa ”Daba San”, kura publikai prezentēs savu jauno albumu ”Jumi Dzinu!”. Tas ir trešais grupas oriģinālmūzikas albums ar latviešu tautasdziesmu vārdiem, radot jaunas skaņas senām dziesmām, kas veltītas darbam latviešu folklorā. Norises vietā klausītajiem atvēlēts plašs zālājs, kur izvietot līdzi zpaņemtos pledus vai piknika krēslus. Darbosies kafejnīca.

”Jumi dzinu!” ir vairāku gadu gaitā tapusi dziesmu kolekcija, veltīta darbam latviešu folklorā, galvenokārt graudkopībai, kas ir ļoti nozīmīga latviešu kultūras sastāvdaļa. Apskatīti arī daži citi darbi, piemēram, dziesma ”Straumē”, kura jau atrādīta publikai reizē ar mūzikas video 2021. gadā, kas veltīta nu jau zudušajai plostnieku profesijai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Albuma nosaukumā ir atsauce uz senu rituālu – Jumja dzīšanu. Jumis latviešu folklorā ir auglības dievība. Beidzot pļaujas darbus, pļāvēju uzdevums bija sagūstīt Jumi pēdējā labības kūlī, lai tas nestu auglību arī nākamajā gadā. Pēcāk Jumi vai nu paslēpa zem akmens pie tīruma, vai arī nesa mājās, citkārt iepinot arī vainagā, kuru lika galvā saimniekam. ”Jumi dzinu!” nosaukums dots arī albumu noslēdzošajai dziesmai,” stāsta grupas pārstāve Linda Zonne-Zumberga.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm