tv3.lv

"Mājas kafejnīcu dienas" Vidzemē, Kurzemē, Pierīgā un Zemgalē

Šajā nedēļas nogalē, 20. un 21. augustā, “Mājas kafejnīcu dienas” Kurzemē, Suitu novadā, Pierīgā, Mārupes vai Olaines novadā, Zemgalē, Bauskas novadā un Vidzemē, Smiltenes novadā.

16. augustā 14:02

Vidzemē

Šogad “Mājas kafejnīcu” smaržu Smiltenes novadā varēs sajust 20. un 21. augustā. Šeit viesi tiks cienāti ar dažnedažādiem ēdieniem – tādiem, kas tapuši no senču receptēm vai atklāti eksperimentējot, tādiem, kuru pagatavošanā izmantota labākās kvalitātes gaļa un sezonāli, savās sētās audzēti, dārzeņi un augļi, veģetāriem šedevriem, no kuriem garšu kārpiņas priekā gavilēs, restorāna cienīgām maltītēm un vēl un vēl.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mājas kafejnīcu diena Jaundrustu muižā ir mūsu lielās ģimenes sirds atvēršanas svētki. Mēs aicinām ikvienu sajust mūsu mājīgo, radošo noskaņu, rast prieku un iedvesmoties. Ciemošanās un viesmīlība ir mūsu pašu dzīves hobijs un bauda. Tiekamies 20. augustā no pulksten 12.00 līdz 19.00,” aicina Jaundrustu Muižas saimnieki.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Jaundrustu muiža atrodas gleznainā ainavā pie Drustu un Jaunpiebalgas robežas. Pateicoties agrārajai reformai un muižas zemju sadalīšanai Jaundrustos sākas rosīga sabiedriskā un kultūras dzīve. Ir zināms, ka Jaundrustu muižā darbojies koris, pūtēju orķestris un izdota “Vietējā avīze”. Šajā muižā atradās doktorāts, kurā par ārstu 25 gadus strādāja Kārlis Lībietis. Viņa praksē Jaundrustos dzimis gleznotājs Kārlis Miesnieks.

Šodien Jaunsrustu muiža ir mājvieta rituālajai kopai “Trīs Gaisi”, rituali.lv, Latviskajām tradīcijām un kuplai ģimenei vairākās paaudzēs. Tā ir vieta, kur radīšanas priekā dzimst neaizmirstami mirkļi, skanīgas dziesmas, darba mīlestība un svētīgs ēdiens.

“Mūsu vecāki un vecvecāki ir ļāvuši iepazīt mīlestību caur došanu un dalīšanos. Vēlamies Jūs aicināt baudīt šo mīlestību kopā ar mums Jaundrustu mājas restorānā, dodot un daloties ar mūsu kuplās ģimenes spēku un tradīcijām, uzņemot enerģiju kā ķermenim, tā arī prātam un garam,” stāsta Jaundrustu Muižas saimnieki.

Jaundrustu muiža ikdienā ir dzīvojamā māja.

“Tās ir mājas, kurā dzīvo viens no mums – jaunākais brālis Mārtiņš ar sieviņu Signi un trīs meitiņām. Taču tas ir arī mūsu lielās ģimenes – vecākā brāļa Jēkaba un abu māsu, Lības un Zanes ģimeņu – brīvbrīžu un atpūtas miera templis. Jā, kopā mēs esam daudz un ļoti saticīgi. Mēs zinām, ka zupa no lielā ugunskura katla garšo vislabāk. Kad esam visi kopā, mēs ļaujamies katrs radīt un darīt to, kur sirds radošumā gavilē. Mums ir savi ģimenes pavāri. Ir tie, kas vislabāk prot sapost gan telpas, gan mūs pašus svinīgās krāsās un dabiskā noskaņā. Un ir tie, kas notur melodiju un zin visām dziesmām vārdus. Jā, protams, ir arī tie, kas visaizraujošāk spēlē paslēpes vai kā citādi zin pavadīt laiku kopā ar mūsu visiem bērniem, kas skaita ziņā ir vairāk kā desmit,” stāsta Jaundrustu Muižas saimnieki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Galerijā noskaņa Jaundrustu muižā

Vairāk par vietām un laikiem “Smiltenes novads – piedzīvojums garšu simfonijā!”

Kurzemē

20. augustā vēsturiskajā Suitu novadā (Alsungā, Jūrkalnē, Gudeniekos) jau trešo reizi notiks pasākums, kurā vietējie ļaudis tikai uz vienu dienu vērs savas mājas durvis apmeklētājiem un cienās ar pašu gatavotiem ēdieniem. Būs iespēja iepazīt bagāto suitu kulināro mantojumu, dzirdēt suitu dziesmas un stāstus, klausīties vietējo muzikantu spēli, dancot, iepazīt suitu tradīcijas, piedalīties radošās darbnīcās un spēlēs, un vēl daudz ko citu.

Vairāk par vietām un laikiem “Brauc šorp uz ritīg Suit padarīšen!

Pierīgā

Mārupes un Olaines novados, paslēpjoties no ikdienas galvaspilsētas kņadas, darbojas aktīvi, viesmīlīgi un radoši iedzīvotāji.

Māju kafejnīcu dienā 20. augustā viesmīlības galvenā atslēga būs paši kafejnīcu saimnieki un viņu raksturojošās maltītes: pildītie kartupeļi, zupas, kūkas, kara laika virtuve un pat ķiploku alus. Gatavosim gan mājās, gan dabā. Katrs saimnieks viesus ir gatavs sagaidīt unikāli: ar relaksējoši dvēselisku mūziku, izzinošām meistarklasēm, ekskursijām un citiem pārsteigumiem. Svarīgākais – tā būs iespēja satikties un lieliski pavadīt laiku! To visu nav jāmeklē tālu – Pierīga ir tepat blakus!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vairāk par vietām un laikiem “Mājas kafejnīcu diena Mārupes un Olaines novados”.

Zemgalē

Bauskas apkārtne izsenis ir bijusi Latvijas maizes klēts, tāpēc novada specializācija ir lauksaimniecība un tās produktu pārstrāde. Likumsakarīgi, ka daudzi uzņēmumi piedāvā apskatīt savu saimniecību vai ražotni un nodegustēt ražotos produktus vai izrādīt senās tehnikas krājumus. Tāpēc Bauskas reģionā ir  iespējams nodegustēt gan vīnu, gan nogaršot dažādu šķirņu sierus, apskatīt senos auto kolekcijas atpūtas kompleksā “Miķelis”, Bauskas motormuzejā vai brīvdabas muzejā “Ausekļu dzirnavas”. Sava lomu Bauskas reģionā ir spēlējusi Kaucmindes Mājturības skola, no kuras izaugusi vesela paaudze izglītotāko un labāko Latvijas saimnieču, kuru slava un receptes saglabājušās vēl līdz mūsdienām. Tā pat Lietuvas tuvums, noteicis savas īpatnības kulinārajā mantojumā.

Vairāk par vietām un laikiem “Iepazīsti Bauskas novadu!”

Bauskas reģionu var dēvēt par Latvijas kultūrtūrisma metropoli. Te koncentrētā veidā var iepazīt galvenos mākslas un arhitektūras posmus, sākot no viduslaikiem, renesanses, baroka, rokoko, klasicisma līdz pat mūsdienu lauku sētai. Piedāvājam  7 idejas, ko apskatīt Bauskā un tās apkārtnē.

“Mājas kafejnīcu dienas” augustā:

  • 20. augustā “Brauc šorp uz ritīg suit padarīšen!” Mājas kafejnīcu diena Mārupes un Olaines novados.
  • 20. un 21. augustā Iepazīsti Bauskas novadu! Smiltenes novads – piedzīvojums garšu simfonijā!
  • 27. augustā Pierobežas garšas Veclaicenē.
  • 27. un 28. augustā Mājas kafejnīcu dienas Talsu novadā. “Gards pa kreisu, gards pa labu” Jēkabpils un Krustpils pusē. Breineigs sajūtu un garšu piedzīvojums Balvu novadā, Ziemeļlatgalē. Izbaudi Ogres novada īpašās garšas!

Darba laikus par visa mēneša “Mājas kafejnīcu dienas”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm