tv3.lv

Marija Naumova iesaka, ko apskatīt Parīzē, lai sajustu tās dvēseli

Parīze ir viens no tiem Eiropas gaļa mērķiem, uz kuru plāno aizbraukt daudzi. Dziedātāja Marija Naumova daudzus gadus dzīvoja starp Latviju un Parīzē, tāpēc vaicājām, kā labāk sajust Parīzi? Ko noteikti apskatīt un ko nevajag steigt apmeklēt, jo skaidrs, ka visu vienā reizē redzēt nevarēsim. Kur sajust Parīzes dvēseli?

1. jūlijā 10:38

“Lai izbaudītu Parīzi, vienkārši jāapsēžas un jāvēro. Vienkārši jāatslābst. Nav jāskrien,” ir pirmais Marijas ieteikums un otrais ieteikums ir: “Mēģiniet meklēt tādas vietas, kas nav tradicionālās tūristu vietas, un es neiesaku dzīvot 9. rajonā, pie “Grand Opera”,  kur dzīvo ļoti daudz tūristu un arī nav īsti droši.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienkārši jāiet pastaigā pa Parīzi

“Dažas lietas, ko es no savas puses iesaku saviem draugiem, ja pirmo reizi braucat uz Parīzi, tad varbūt nevajag iet uz Luvru. Nemēģiniet apskriet visus muzejus. Tas nav iespējams. Ja gribās uz muzeju, tad es labāk ieteiktu aiziet uz “Orsē muzeju”  (Musée d’Orsay). Jūs tur pavadīsiet divas, trīs stundas ļoti skaistās telpās. Redzēsiet Parīzes “Grand Opera” lielu maketu, ka arī Parīzes centra maketu, jūs padzersiet tēju brīnumainā kafejnīcā vai papusdienosiet greznajā restorānā. Jūs redzēsiet pasaulslavenu impresionistu darbus, piemēram, Van Gogu, Monē, Manē, Degā un citus.  Jūs iziesiet ar sajūtu, ka esat bijuši muzejā, daudz ko redzējāt un pavadījāt lieliski laiku. Luvrā var nedēļām, mēnešiem skriet un tik un tā būs vilšanās, jo būs sajūta, ka neko neesi redzējis,” atklāj Marija.

Marija Naumova

“Vienkārši vēro cilvēkus, pasēdi Luksemburgas dārzā. Tā man ir viena no mīļākām vietām. Man ļoti patīk arī Monmartra kalns un tā apkārtnes, ka arī Latīņu kvartāls. Bet vēlu vakarā pastaigāt pa Elizejas laukiem…”

Viens no Parīzes simboliem ir Parīzes Dievmātes katedrāle, ko daudzi ir iepazinuši no Viktora Igo romāna “Parīzes dievmātes katedrāle”.

“Parīzes Dievmātes katedrāli remontē, un tas aizņems piecus, septiņus gadus. Paldies Dievam, pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, katedrāli izdosies atjaunot. Bet jūs varat aiziet aiz Parīzes Dievmātes katedrāles (Notre-Dame de Paris), kur ir mazs skvēriņš. Cilvēki ļoti bieži aiziet uz Notre-Dame de Paris, nofotografējas, bet neiedomājās paskatīties aiz katedrāles. Iesaku, aiziet un tur mierīgi atpūsties,” atklāj Marija.

Parīzi caurvij Sēna. Un tās krastos noteikti vajag apsēsties un pabaidīt šo atmosfēru.

“Vienkārši jāpasēž pie Sēnas. Paņemiet  dzērienu, kas garšo, un paskaties uz upi, kur peld kuģīši. Vienkārši jāatslābst. Nav jāskrien. Lai izbaudītu Parīzi, tur vienkārši jāapsēžas kādā kafejnīca vai parkā un jāvēro, jābauda. Protams, jāizbrauc arī pašam ar kuģīti pa Sēnu. Man patīk kuģīši,” neslēpj Marija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Marija Naumova

“Var aiziet uz kādu no Sēnas salām. Uz salas būs iespēja nobaudīt garšīgāko saldējumu pasaulē, kas ir Nr.1. Berthillon saldējumu.”

Tāpat viens no Parīzes simboliem ir Eifeļa tornis.

“Tas kā kuram patīk. Man patīk. Kādreiz gribu uzbraukt pašā augšā. Tur es vēl neesmu bijusi. Ja gribas mazliet adrenalīnu, tad  varat nokāpt lejā pa trepēm – īsts piedzīvojums!  Noteikti jāpasēž zālīte pie Eifeļa torņa. Tas arī ir kaut kas īpašs, ja nav vēlēšanās kāpt augšā,” iesaka Marija.

Krodziņi, kafejnīcas un mūzika Parīzē

Foto: NO PERSONISKĀ ARHĪVA

Marija iesaka noteikti iegriezties kādā no vecajiem džeza klubiņiem un baudīt kafiju kādā no Parīzes kafejnīcām.

“Mulenrūža, “Lido” ir ļoti tūristiskas vietas,  ja patīk tādas vietas, tad reizi mūžā ir jāaiziet,” nosaka Marija.

“Parīzi baudi, staigājot pa pilsētu. Vajag atslābt. Nevajag neko sasteigt. Kafejnīcā padzer kafiju vai vīnu, kas garšo. Nogaršo kruasānu. Paņem kruasānu vienā Parīzes kafejnīcā vai  maiznīcā un pēc tam kādā citā. Ir tik dažādi kruasāni. Atrodi savu kruasānu,” aicina Marija.

“Caveau de la Huchette” –  viens  no vecākajiem Parīzes džeza kubiem, kas atrodas netālu no Notre Damme de Paris, kur katru vakaru spēlē dzīva mūzika – džezs, vai svings un tur, pagrabiņā, sanāk cilvēki, kas mācās dejot svingu. Tur var riktīgi izdejoties līdz pulksten 2:00 – 3:00 nakti,” stāsta Marija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Marija Naumova

“Noteikti kādu vakaru jāaiziet vakariņas uz kādu restorānu, kur skanēs dzīvā mūzikā – “jazz Manouch” (franču džezs), franču šansons, tango, vai arī afrikāņu, vai brazīļu mūzika un cilvēki būs viens otram tik tuvu, tur varēs sajust to Parīzes fīlingu…”

Parīze ir īpaša ar savu muzikālo daudzveidību.

“Ar ko Parīze atšķiras, ar ko ir unikāla? Ar to, ka katrs spēlē savu mūziku. Tu vari palikt Parīzē, un tu vari palikt tu pats. Tāpēc arī visi mākslinieki ir braukuši uz Parīzi, jo bija iespējas darīt to, kas tev patīk. No vienas puses tas ir tā, ka tu nevienu neinteresē, tu vari darīt visu, ko vēlies, piemēram, uzlikt uz galvas puķu podu un iet pa ielu. Neviens nebūs izbrīnīts. Tajā pat laikā viņi ir ieinteresēti, viņiem viss patīk, viņi visu pieņem un viņi māk to baudīt. Radošiem cilvēkiem tā ir paradīze,” smaidot stāsta Marija.

“Pie mums tomēr cilvēki nāk uz pasākumiem un kaut ko gaida, novērtē, bet tur viņi nāk atpūsties. Tas uzreiz ir cits fīlings, kad cilvēki zālē smejas, reaģē.  Latvijā klausītāju zāli koncerta sākumā vajag piepildīt ar siltu enerģiju, ir jāpacenšas, bet tajā pašā laikā, mūsu klausītāji ir ļoti uzmanīgi un pateicīgi. Pēc kāda no mūsu  koncertiem  franču muzikanti bija šokā, ka mums  dāvina ziedus. Francijā nedāvina. Viņi tā arī teica: “Tik daudz ziedu mēs nekad neesam redzējuši.” Tā ir tāda mūsu kultūras tradīcija.”

Marija ir pārliecināta, ka Parīzi neatradīs muzejos, tā ir jābauda uz ielas, nesteidzīgā pastaigā.

“Noteikti ir jābūt ērtiem apaviem, lai var mierīgi staigāt un baudīt Parīzi. Parīzes centrs nav liels. Divās, divarpus stundās var iziet cauri,” stāsta Marija.

Kamēr posies uz Parīzi, Marija piedāvā Parīzi izbaudīt kopā ar viņu kādā no Latvijas muižām vai pilīm  Marijas Naumovas koncertprogramma “Franču saulrietā” Latvijas muižās.

Galerijā ainiņas no Marijas Parīzes

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm