tv3.lv

Pastaiga virs zemes un ūdens: Svētes upes palieņu laipu taka

Kad, esot Jelgavas apkaimē, izlēmām apskatīt pirms pāris gadiem atklātās Svētes palieņu laipas, “Google maps” rādīja, ka tās ir ”apmeklētākas, nekā parasti”. Nolēmām riskēt un tomēr doties turp, sak’, gan jau izspiedīsimies cauri pūļiem. Un pareizi darījām, jo atbraucot sastapām tikai vienu mašīnu un izbaudījām brīnišķīgu pastaigu.

Svētes upe, pie kuras atrodas laipu taka, ir Lielupes pieteka, kas plūst no Lietuvas puses. Pie Žagares divu kilometru garā posmā tā ir arī ir Latvijas un Lietuvas robežupe.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma


Taka atrodas pie pašas Jelgavas pilsētas robežas. Auto var atstāt pie tās sākuma Sniega ielā, kur ir gan labiekārtots stāvlaukums, gan neliela skulptūra mīlētājiem, gan informācijas stends.

Te upe jau ir krietni rāma, bet palu laikā mēdz izkāpt no krastiem, ka nemetas, un Zemgales līdzenajā reljefā nav šķēršļu, kas to apturētu, tāpēc apkārtnes pļava applūst. Šādās reizēs pastaiga vārda tiešā nozīmē sanāks virs ūdens.

Lai šo skatu baudītu, 2020. gadā atklāta pamatīga laipu sistēma, kas atrodas gandrīz metru virs zemes, tādējādi var doties pastaigā, nesamērcējot kājas. Šī vieta piemērota arī ģimenēm ar maziem bērniem, jo visu var izbraukt arī ar ratiņiem, bet mazos rakarus ierobežos margas ar sietu.

Svētes palienēs ir izveidots dabas parks, lai aizsargātu dabiskās pļavas, kas ir nozīmīgas putnu ligzdošanas vieta, kā arī migrējošo putnu atpūtas un barošanās vieta. Pašlaik var vērot arī šos pavasara vēstnešus, bet jau pēc pāris nedēļām šo apkārtni greznos sviestdzeltenu pureņu klājiens.

Laipu takas izstaigāšanai ierēķini aptuveni 30 minūtes, kā arī zini, ka otra pļavas galā ir vēl viena, īsāka laipa, kas ved tieši gar upi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm