tv3.lv

Pieci miljoni košu ziedu: Pakrojas muiža aicina uz Pavasara ziedu festivālu

Apburošas krāsas, ziedu šķirņu bagātība un krāšņums šogad baudāms lielākajā Pavasara ziedu festivālā Pakrojas muižā, pavisam netālu no Latvijas-Lietuvas robežas.

13. maijā 15:29

Kā “tv3.lv” informēja muižas pārstāvji, tās parkā apskatāmas vairāk nekā 250 tulpju šķirnes, narcises, hiacintes, muskares un citi ziedi, kas izauguši no 5 miljoniem puķu sīpoliņu 10 hektāru lielā teritorijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziedu burvība slēpjas mirklī, tāpēc nekavējieties ne mirkli un jau šajā nedēļas nogalē un nākamās nedēļas garumā ieplānojiet braucienu uz netālo Pakrojas muižu, Latvijas–Lietuvas pierobežā, kur muižas puķkopji, sadarbojoties ar Nīderlandes pavasara ziedu selekcionāriem, izveidojuši no tiesas iespaidīgus ziedēšanas svētkus, saka pasākuma organizatori.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Muižas puķkopji vairākus gadus izsapņoto projektu, veidojuši iedvesmojoties un sadarbojoties ar slaveno, Amsterdamā notiekošo tulpju festivālu “Keukenhof”, kur atlasīja un izvēlējās vairāk nekā 250 tulpju un citu izmeklētāko pavasara puķu šķirņu sīpolu un stādu. Īpaša uzmanība šajā projektā ir pievērsta ne tikai krāsu gammai un izmeklētiem ainavas ornamentiem, bet arī ziedu augstumiem un to ziedēšanas periodam.

Festivālā visā ziedēšanas laikā darbojas “Pavasara ziedu galerija”, kurā iespējams saņemt profesionāla puķkopju un botāniķu ieteikumus, konsultēties, iegādāties skaistu augu vai ziedu kompozīciju, izbaudīt muižā ražoto jaunības eliksīru vai vienkārši sajust dvēseles mieru. Kā jau muižā ierasts, darbojas arī dzīvais muzejs, kur ir iespēja iejusties 19.gadsimta noskaņās, darbojoties amatnieku darbnīcās, iespēja nofotografēties senajā foto studijā, aplūkojamas tērpu, smaržu un seno auto, motoru kolekcijas, kā arī grezna dzīvo putnu kolekcija.

Pakrojas muiža ir ne vien Lietuvā lielākā muižas saimniecība, bet arī viena no 18 pievilcīgākajiem kultūras tūrisma vietām Eiropā, kas ir ieguvusi “Gada tūrisma objekts 2019” un “Gada tūrisma objekts 2021” nominācijas.

Muižas teritorijā darbojas arī restorāns – traktieris, kur autentiskā noskaņā iespējams baudīt tradicionālus un mūsdienu Lietuvas ēdienus, kā arī muižā darinātus uzlējumus – liķierus un brandavīnus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Muižas darba laiks un biļetes atrodamas šeit. 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm