tv3.lv

Raidījums “TE!” aplūko divdomīgu objektu Rojā

15. septembrī 16:02

Latvijas raidījums “TE!” atkal atgriezies TV ekrānos, un otrajā sērijā Gustavs Terzens viesojas Rojā, kuras centrā izveidota puķu dobe ar apmali un smaili vienā galā, kas kļuvusi par plašu apspriešanas objektu, jo tās forma it viegli pieļauj interpretācijas. Tieši par interpretācijām un informācijas uztveri arī šis raidījums.

Jāpaskaidro, ka Roja izsenis bijusi zvejniecības osta, kur  vienmēr darbojušies arī nozīmīgi zivju apstrādes uzņēmumi. Tāpēc radusies doma jūras arāju profesiju attēlot arī simboliskajā puķu dobē.

Tā pirms kāda laika izveidota puķu dobe “Burinieks”. Kā jau ierasts, tajā zeļ dažādas puķes, bet to ieskauj akmens apmale, ko vienā galā rotā no akmens kalts, simbolisks viļņu šķēlējs. Pēc objekta atklāšanas senajā zvejnieku ciemā vieni dobē atpazina šo simbolisko kuģa priekšgala elementu, bez kura jūrā nu nekādi, bet citi sašutuši pukstēja, ka tas nav nekāds viļņu šķēlējs, bet gan atgādinot fallu.

Par šo objektu tapis pat TV sižets, kurā apkaimes iedzīvotāji sprieduši, kas tad īsti ir attēlots centrālajā dobē.

Raidījuma “TE!” vadītājs Gustavs Terzens devies uz Roju un kārtīgi apskatījis dobi tās centrā. Arī viņam labi jāpadomā, lai saprastu, ko tad īsti redz.

Ar šo stāstu simboliski sākas raidījuma sižeti par informācijas interpretāciju un kuģošanu viedokļu jūrā.

Raidījumu “TE!” ik trešdienu pulksten 21.45 skaties kanālā TV3, bet, ja nepaspēji, visi raidījumi pieejami arī platformā TV3Play. Otro epizodi atradīsi te.

Arī šajā sezonā neizpaliek raidījuma simbola – grābeklīša slēpšana un meklēšana. Laika gaitā šī akcija kļuvusi par Vislatvijas apceļošanas tradīciju ģimenēm un entuziastiem. Skatītājiem būs iespēja meklēt gan reālo, gan virtuālo grābeklīti ar aplikācijas “TE! Meklē” palīdzību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Raidījumu veido “VFS Films” un projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. “TE!” partneris ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Raidījuma atbalstītāju vidū ir Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs un Latvijas Nacionālā bibliotēka, M50, Radio SWH, līdzproducenti “Kultfilma” un “Zebra”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm