tv3.lv

Rundāles pils dārzā notiks pasākums ģimenēm ar bērniem "Iepazīsti retās sugas"

Rundāles pils muzejs 19. augustā pulksten 16.00 aicina ģimenes ar bērniem uz radošo darbnīcu dārzā, lai kopīgi iepazītu Rundāles pils teritorijā sastopamās retās augu un dzīvnieku sugas.

17. augustā 17:05

Būs gan izglītojoši uzdevumi, gan iespēja no dabas materiāliem izveidot savu reto dzīvnieku, kā arī kļūt par dabas pētnieku, Rundāles pils dārzā meklējot reto dzīvnieku un augu “mājvietas”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rundāles pils teritorijā sastopami ļoti daudzu sugu augi, putni, kukaiņi un abinieki, un vairākas no sugām ir retas un aizsargājamas. Tā kā dabā viss ir saistīts, sugu izzušana apdraud arī cilvēku izdzīvošanu. Daļa no retajiem augiem un dzīvniekiem ir labi pazīstami, bet ir arī tādi, kuru nosaukumi dzirdēti retāk, piemēram, sārmeņu resngalvītis (taurenis) vai lapkoku praulgrauzis (vabole), pūkainā asinszāle vai Baltijas dzegužpirkstīte.

Radošajās aktivitātēs bērni ne tikai izzinās daudzveidīgo augu un dzīvnieku pasauli, bet arī iepazīs Rundāles pils franču dārzu, kurā daba jau atklājās citādā, cilvēka pārveidotā formā.

Foto: SINDIJA SVANE

Aktivitātes piemērotas bērniem no 4 gadu vecuma. Lai piedalītos pasākumā, lūgums reģistrēties līdz 19. augusta pulksten 9.00: https://rebrand.ly/IepazistiRetasSugas.

Foto: PUBLICITĀTES ATTĒLS

Rundāles pils dārzs vasarā no piektdienas līdz svētdienai ir atvērts līdz pulksten 21.00, ļaujot ģimenēm pēc pasākuma apskatīt arī ziedošās rozes un hortenzijas, kā arī iegriezties kafejnīcā blakus Dārznieka mājai. Kopš šā gada maija Rundāles pilī var nokļūt ar tiešo reisu no Rīgas – autobusi kursē divas reizes dienā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm