tv3.lv

Šausmu kolekcija Lietuvā jeb iespēja atklāt aristokrātu slepeno dzīvi

Izbāzti eksotiski dzīvnieki, ķermeņu daļu artefakti, moku priekšmeti, divgalvu pīlēns un citi priekšmeti – kā vēsturiski, kas glabājas no 19. gadsimta, tā spilgti kolekcijas papildinājumi no visas pasaules, sastopas, iespējams, biedējošākajā istabā, ar ko lepoties Lietuvas Pakrojas muižai, panoptikumā.

12. augustā 17:02

Baroni fon der Ropi, kas  Eiropā bija guvuši slavu kā ceļotāju, mākslas kolekcionāru un tirgotāju ģimene, tāpēc Pakrojas muižā Lietuvā aplūkojami vēsturiski priekšmeti, kas atklāj aristokrātiskās dzīves ēnas pusi: no netradicionālām aktivitātēm aiz slēgtām durvīm, ekskluzīvām eksponātu kolekcijām līdz galma ārsta eksperimentiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Lietuvas Pakrojas muižas barons fon der Rops savulaik kopā ar savu muižas ārstu aizrāvās ar medicīnu un cilvēka ķermeņa pētniecību. Gadu laikā viņi abi kopā ir izveidojuši iespaidīgu, nedaudz biedējošu un eksotisku artefaktu kolekciju, kura tiek papildināta arī mūsdienās un ir apskatāma senās Pakrojas muižas telpās. Panoptikums slēpj daudz pārsteigumu, un tajā joprojām ir saglabājies pats pirmais eksponāts no Florences – divgalvains pīlēns.

Dīvainību istabā ir aplūkojamas izveidotās kolekcijas ar mākslas darbiem, izbāztiem dzīvniekiem un pat augiem, kuri ir ceļojuši pārsvarā no Florences, Romas un Parīzes tirgiem.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Pakrojas muižas panoptikumā galvenokārt ir unikāli un ārkārtīgi priekšmeti, kuri iegūti gan tālos ceļojumos, gan radīti turpat muižā, jo ārsts bija anatoms, biologs un veterinārārsts, tāpēc lielu daļu no kolekcijas radīja pats vakara un nakts aizsegā, izgatavojot smalkus dzīvnieku izbāzeņus.

Tā kā priekšmets un stāsts savulaik atspoguļoja barona inteliģenci, erudīciju, bagātību un Panoptikums kalpoja kā sociālā statusa simbols, tad bieži vien ceļojuma stāsti ir tikuši izdomāti, lai augstmaņu sabiedrībā izklausītos iespaidīgāk. Spilgtākos stāstus, kuri ir saglabājušies līdz mūsdienām, pastāstīs Pakrojas muižas gidi.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Šo iespaidiem pilno dīvainību telpu ir vērts doties un aplūkot tieši tagad, kad ārpus šīs slepenās dzīves noris arī vasaras ziedu festivāls “Sapnis vasaras naktī. Haoss”, kas tieši šobrīd ir pilnā ziedu krāšņumā un, kuru atzinīgi ir novērtējuši arī Latvijā zināmi cilvēki, kā Māmiņu kluba vadītāja Kristīne Beitika, dziedātāja Dināra Rudāne un vēl citi, sakot, ka “Bija pārsteidzoši, cik tuvu Latvijai un cik skaisti, un aizraujoši ir Pakrojas muižā!”, “Pēdējā laikā skaistākā nedēļas nogale. Mājās braucām pārlaimīgi!”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vēsturisku ceļojumu sajūta un neticamu, neaprakstāmu iespaidu vieta ir Pakrojas muiža – nenokavē skaistāko laiku, kad doties uz tepat tuvo Pakrojas muižu!

Darba laiks P., O., T., C. un Sv. No pulksten 12.00 līdz 20.00, Pk. un S. No pulksten 12.00 līdz 21.00. Aktivitāšu un darbnīcu darba laiks no pulksten 12.00 līdz 17.00.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm