tv3.lv

Sestdien Siguldā tiks atklāta “Zelta lapu” sezona

Jau šajā nedēļas nogalē, 24. septembrī, pulksten 12.00 kopā ar “Absolventu orķestri” Andra Muižnieka vadībā svinīgi Siguldas pils kvartālā ar krāsainu un daudzveidīgu programmu tiks atklāti ikgadējie “Zelta rudens karalistes svētki 2022”.

23. septembrī 15:08

Tā kā Sigulda ir pilsēta ar sportisku dvēseli, šie svētki iezīmējas ar īpašu notikumu: čempionātu “Spieķis un ķirbis”, kur lokanību un prasmi varēs izmēģināt ikviens apmeklētājs profesionālu Siguldas Sporta centra treneru uzraudzībā, pierādot sevi dažādos ar Siguldu un rudens veltēm saistītos izaicinājumos. Lietā varēs likt gan muskuļus, gan smadzenes, piedaloties viktorīnās un konkursos. Neizpaliks arī pārsteigumu balvas un nominācijas. Par bērnu sportisko garu no pulksten 13.00 rūpēsies “Ķepu patruļa”, ar kuru kopā vingrosim “Zelta rudens noskaņās”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

No pulksten 13.00 līdz 17.00 mazākie pasākuma apmeklētāji gaidīti radoši izpausties “Bērni rada rudeni” darbnīcu zonā. Izjādes ar ponijiem, burbuļu prieki un citi mazi pārsteigumi ik uz soļa visas dienas garumā.

Iemīļotais rudens tirdziņš visas dienas garumā šogad solās būt īpaši dāsns, jo dalību pieteicis ne tikai Dizaina tirgus, bet vēl vairāki desmiti amatnieku un gardumu tirgotāji no novada un visas Latvijas. Dizaina tirgū šoreiz akcents uz rudens kolekcijām – adījumiem, cepurēm un mājas apģērbu. Būs atrodama arī oriģināla bižutērija un juvelierizstrādājumi no sudraba un dabīgiem akmeņiem. Varēs iegādāt stilīgas lietas mājai un interjeram, kā arī apģērbus un rotaļlietas varēs katrs pērļu mednieks. Papildus Dizaina tirgum kvartālā darbosies arī “Radīts Siguldā” uzņēmēju tirgus, kas aicinās nobaudīt un iegādāties svaigi ceptu maizi, medu un citus Siguldā radītus našķus.

Siguldas pils kvartālā būs atvērti arī vietējie dizaina veikaliņi un studijas: Ksenijas Daņilovas izsmalcināto cepuru salons, “Baltu rotas”, “Pienalote”, “Cloudberry”, Ādas, Keramikas un Spieķu darbnīcas, kā arī papīrmākslas salons “Viktora vēstules”.

“Street food” zonā šogad būs satiekami gan iepriekšējos gados iecienītie burgeru un suši meistari, gan jauni dalībnieki: “Bosa burgers”, “2Eat Falafels&Hummus”, “OZO” restorāns, “Šefpavārs uz riteņiem”, “SUSHI Brothers”, “VegStop”, “Belgium Fries”, “BBQ foodtruck” – “Charlestons” un franču crepes no Siguldas “Che France”. Par pasākuma pozitīvo gaisotni, ieraujot ikvienu konkursos un viktorīnu virpuļos, parūpēsies pasākuma vadītājs Arvis Zēmanis.

No pulksten 19.00 apmeklētājus priecēs mūziķis Ivo Fomins ar grupu, kā arī leģendārā grupa “Pērkons”. Biļetes cena uz abiem koncertiem ir 10 eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt Siguldas Jaunā pils aicina iemūžināt rudens sagaidīšanu no putna lidojuma, uzkāpjot teju 21 metru augstā pils tornī, lai savām acīm pieredzētu rudens atnākšanu Gaujas senielejā.

Ieskaties pagājušā gada svētkos

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm