tv3.lv

Tallinas rātsnams svin 700. jubileju un mēnesi būs atvērts apmeklētājiem

Tallinas “Raekoda” jeb rātsnams šogad svin 700. gadadienu. Šī majestātiskā gotiskā ēka ir vislabāk saglabājies rātsnams Ziemeļeiropā. Parasti tas ir slēgts administratīvo funkciju dēļ, jo tur, joprojām notiek pilsētai nozīmīgas ceremonijas, bet no 27. jūnija līdz 31. augustam ikviens var apmeklēt “veco kundzi” un izpētīt visas tās telpas, sākot no pagraba līdz pat bēniņiem, ziņo “Visit.Tallin”.

29. jūnijā 10:22

Vasarā ir atvērts arī Rātsnama 38,6 metrus augstais tornis, no kura paveras jauks skats uz visu vecpilsētu un Tallinas centru. Tautā tas iesaukts par Veco Tomasu (Vana Toomas).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rātsnams atvērts no pirmdienas līdz sestdienai 11.00-16.00. Biļešu cena: 5 eiro pieaugušajiem un 3 eiro bērniem. Svētdienās tas ir slēgts.

Rātsnama tornis atvērts no pirmdienas līdz sestdienai 11.00-18.00. Biļete maksā 4 eiro pieaugušajiem un 2 eiro bērniem.

Tallinas rātsnams ir vecākais rātsnams Ziemeļeiropā un vienīgais, kas celts gotiskā stilā. Šogad Tallinas rātsnams svin 700. gadadienu kopš tā pirmās pieminēšanas 1322. gadā. Ēkas stāsts aizsākās 13. gadsimtā, un tā pašreizējā veidolā tika pabeigta 1404. gadā, bet tornis šādā izskatā uzbūvēts 1530. gadā. Rātsnams kopš tā laika vizuāli praktiski nav mainījies un atspoguļo sava laika ideju par Hanzas pilsētas varenību un bagātību. Tas joprojām tiek izmantots svētku ceremonijām un koncertiem, bet pilsētas pašvaldība te vairs nestrādā kopš 1970. gada.

Ik gadu rātsnama pakājē norit Ziemassvētku tirdziņš, kas atzīts par vienu no skaistākajiem pasaulē, bet vasaras sākumā tiek svinēti svētku viduslaiku stilā.

Tallinas rātsnams kopā ar visu vecpilsētu ir UNESCO kultūras mantojuma sarakstā kopš 1997. gada.

Posted by Visit Tallinn on Tuesday, June 28, 2022

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm