tv3.lv

Dejotājs Eldars pārtrauc profesionālo sadarbību ar Lieni Skulmi un aicina sabiedrību apdomāties

Sabiedrības viedokļu krustugunīs šobrīd nonākusi māksliniece, skaistumkaraliene un trīs meitu mamma Liene Skulme. Savu viedokli par situāciju un skatījumu uz Latvijas sabiedrībā notiekošos sarunā ar Skaties.lv izsaka Igaunijā dzīvojošais dejotājs Eldars Salvis Rozentāls, kurš ar Lieni savulaik kopā nodibinājis deju studiju un medijos iepriekš zināms kā viņas labs draugs.

2019. gada 1. martā 15:22

Kā Skaties.lv atklāj Eldars, šobrīd viņa sirds un mājas ir Tallinā, Igaunijā, bet Rīgā viņš atgriežas vien pie vecākiem un lai realizētu deju projektus, kā arī recenzētu Dailes teātra izrādes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tieši tāpēc mākslinieks ar pavisam citu skatījumu var noraudzīties uz, kā pats smejas, “pīļu dīķī” Latvijā notiekošo. Igaunijā viņš iemācījies distancēties no tā, ko tauta baumo, un vairs neiedziļināties dzīvē, kas risinās sociālajos tīklos.

“Katram kokam ir divi gali, un medaļai divas puses. Būs aitas, būs cirpēji, un, kamēr kāds komentēs un lasīs, būs kāds, kas ko publiskos,” ažiotāžu ap Lienes privāto dzīvo komentē Eldars.

Ar Lieni viņš pazīstams jau no 1989., kad abi kopā sākuši mācīties skolā. Kopā savedušas dejas – no skolas dejotāju pāra līdz kopīgai deju studijai “Solis augšup”. Kopīgs darbs pie skaistuma konkursiem, nometnes, deju sacensības un atpūta.

“Liene ir cilvēks, kam vienmēr esmu varējis uzticēties, un viņa vienmēr varējusi uzticēties man; un esmu centies, cik nu manos spēkos, būt blakus vai atbalstīt. Ar Andri savukārt pirmo reizi iepazinos pirms gadiem 15, kad bijām kaimiņi. Gan Liene, gan Andris man no sākta gala likušies ļoti pozitīvi cilvēki,” tā Eldars.

Viņš uzsver, ka, redzot, ka dzīve abus savedusi kopā, nevēlas būt nekāds soģis vai neko ieteikt. Un arī citiem to nevajadzētu mēģināt darīt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņu gan skumdina fakts, ka Lienes jauno attiecību dēļ pārtrūkusi abu profesionālā sadarbība. Liene vairs nav ieinteresēta darboties kopīgi nodibinātajā deju skolā, un nu Eldars strādā pie izmaiņām, lai varētu darboties viens, jo negrasās tā vienkārši pamest sirdī izloloto.

“Pats turpināšu mācīt un dejošu. Ne peļņai – daru to no sirds. Pats esmu šķīries, vainīgs, bet kāzas ir svētība, un esmu gatavs arī turpmāk jaunajiem deju pāriem atdot visu un vēl vairāk. Arī ar Lieni būtu gatavs turpmāk sadarboties, ja tiks mainīts formāts un rasta cieņa,” tā Eldars.

Un cieņa, viņaprāt, ir elements, kas šajā mīlasstāstā pavisam pazudis.

“Mēs katrs esam cilvēks un varam darīt, ko vēlamies. Bet upurēt pašcieņu, vērtības un elementāru saprašanu – tas jau ir par daudz. Tas attiecas gan uz Lieni, gan Andri, gan visiem komentētājiem.

Būtībā sociālie tīkli paredzēti tam, lai tur ko publiskotu, un to dara miljardi visā pasaulē. Es neko sliktu pēc būtības tur neredzu.

Man zināmas rīcības un izteiksmes formāti var būt nepieņemami vai neizprotami, taču es netaisos nosodīt vai ņirgāties.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja cilvēkiem ir jūtas un tās ir abpusējas – prieks, lai izdodas! Kad pats reiz samīlējos, arī šķita, ka visai pasaulei jāizkliedz, cik esmu laimīgs.

Taču jāatceras divas lietas. Pirmkārt pēc “rozā brillēm” var atjaunoties reālā redze, un, lai noturētu to “uguntiņu”, attiecības “jākurina” iekšpusē.

Otrkārt – vienmēr būs kāds, kuram skaudīs, kuram būs žēl, kuram kaut kas nepatiks. Un labo pateikt ir daudz grūtāk, nekā uzrakstīt jēlības,” tā Eldars.

Dejotājs uzskata, ka pašcieņu zaudējusi arī daļa sabiedrības, kas kāri tver stāsta detaļas un tās komentē, par elementāru ētiku, pieklājību un morāles normām nemaz nerunājot.

“Agrāk tie bija kādi nepiepildīti, ar dzīvi neapmierināti zema līmeņa indivīdi. Pēdējā laikā, cik nu sanāk ieskatīties Latvijas mediju vidē, zema līmeņa komentārus raksta un lētās debatēs iesaistās pat augsti atpazīstami ļaudis,” tā Eldars, piebilstot, ka par “pamestiem” bērniem un sievām parasti visagresīvāk viedokli izsaka tieši tie, kam pašiem bērni ne no viena vecāka vai ne pirmais vīrs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Man tas asociējas ar tādu zināmu uzmanības trūkumu un iekšēju vēlmi pēc atzinības, ka tieši viņa vai viņas viedoklis ir īstais un svarīgais,” Latvijas komentētāju līmeni analizē Eldars, bilstot, ka cilvēkiem acīmredzot trūkst pozitīvu emociju pašu dzīvē, ja tā raujas analizēt svešu.

Kā bilst Eldars, viņš nekādā gadījumā nevēlas iestāties draudzenes aizstāvja pozīcijā vai nostāties pret latviešu tautu, pats dzīvojot Igaunijā. Nē, viņš to dara draudzības vārdā, jo draudzība paredz, ka atbalsti un cieni, nekritizējot otra izvēles vai nemācot.

“Katra cilvēka mīlestība ir jāciena. Es cienu Lienes un Andra mīlestību. Kas attiecas uz izpausmes veidiem, kā jau teicu – katram savs, bet daļu no publikāciju formātiem es neatbalstu,” tā Eldars.

Starp citu, viņš bijis blakus Lienei arī tagad daudz aprunāto attiecību ar Andri Buli laikā. “Paldies Lienei, ka man bija iespēja būt klāt, runāt, tikties, iepazīt.

Manuprāt, liela cilvēku nelaime ir samīt dubļos to, kuru pirms mirkļa cēli debesīs. Cieni pats sevi. Tu cilvēku mīlēji, biji kopā, dievināji, vienalga – bija vai nebija sekss, krāpa vai nekrāpa – jūs bijāt kopā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saprotu – jauna mīla, jauns skatījums, izmēri un pieredzes. Bet nekad nevajag sevi pazemot. Jo laiku atpakaļ tev cilvēks bija tikpat svarīgs,” vielu pārdomām, kas var noderēt ikvienam, piedāvā Eldars.

Eldars uzsver, ka vēlas mierīgi dzīvot Igaunijā un distancēties no negatīvisma, kas virmo un tiek kultivēts kā no komentētāju, tā paša pāra puses. Taču viņa cilvēcīgi sāp.

“Sāpīgi, ka labās lietas, kurās ieguldīts laiks un nauda, var sabradāt slavas dēļ. Man to nesaprast. Droši dariet visu, tikai ar cieņu, pret sevi, pret otru. Skumji, jo labi atceros visus kopīgos laikus ar abiem un katru vienu. Bet tā jau laikam pagātne.

Ļoti ceru, ka visa šī izrādīšanās nav tikai labi izplānots PR, triks lai gūtu slavu, naudu vai ko citu un kas ilgtermiņā novestu pie vēstures atkārtošanās, kad Andris 2, tāpat kā reiz Andris 1, nožēlos un atgriezīsies ģimenē.

Ceru, ka tā patiešām ir īsta mīlestība, kuras pasniegšanas formāts ir tika pievienotā vērtība pāra izvēlēm.

Katrā ziņā – lai izdodas iecerētais, jo katrs pats esam savas laimes kalēji. Ne cits mums kals, ne mūsu vietā dzīvos,” tā Eldars.

 

 

 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm