tv3.lv

10 kafijas receptes, kas jāzina visiem šī brīnumainā dzēriena mīļiem

2017. gada 25. janvārī 12:26

Kafija ir izsmalcināts dzēriens, un cilvēce gadsimtu laikā ir eksperimentējusi kādās kombinācijās šis gardais, uzmundrinošais un aromātiskais dzēriens mūs var pārsteigt. Tāpēc Skaties.lv ir apkopojis 10 klasiskus kafijas dzērienus, ar kuriem tu nekad nevarēsi “nošaut” greizi un, iespējams, arī pamēģināt kaut ko jaunu.

Cappuccino


Foto: Pixabay.com

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šis ir nenoliedzami viens no populārākajiem kafijas dzērieniem. Lai pareizi pagatavotu Cappuccino pēc tradicionālas receptes, tad jāievēro šāds princips – dzēriens sastāv no vienādām espresso, uzkarsēta piena un uzputota piena sastāvdaļām.

Mocha


Foto: Pixabay.com

Ja vēlies sevi palutināt ar ko saldu un kafiju, tad Mocha ir brīnišķīga izvēle. Vienai tasītei Mocha būs nepieciešami 60ml espresso, 60ml šokolādes un 30 ml uzkarsēta piena.

Latte


Foto: Pixabay.com

Pats Latte nosaukums jau sevī ietver faktu, ka dzērienā ir daudz piena. Tātad, tradicionālā Latte sastāv no 60ml espresso, 300ml piena un kriksīti, proti, 2ml, uzputota piena.

Cafe Au Lait


Foto: Pixabay.com

Ja tu dod priekšroku uzlejamai kafijai, tad šis dzēriens tev patiks. Būtiski šī dzēriena receptē ir tas, ka tiek pievienots nevis auksts, bet gan uzkarsēts piens.

Americano


Foto: Pixabay.com

Kafija, kuras baudīšanai varēsi veltīt divtik daudz laika salīdzinot ar espresso. Izskaidrojums gaužām vienkāršs – atšķirībā no espresso, šajā dzērienā ir divreiz vairāk ūdens. Tātad arī pats dzēriens nav tik stiprs.

Cafe Noisette


Foto: Pixabay.com

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dzēriens, kas varētu būt kas par vidu starp Machiatto un Latte. Pēc tradicionālajiem Cafe Noisette priekšrakstiem, šis dzēriens sastāv no vienas daļas espresso un tādas pašas uzkarsēta piena daļas.

Macchiato


Foto: Pixabay.com

Varētu teikt, ka šis ir gandrīz espresso, izņemot vienu mazu, bet izsmalcinātu niansi – dzērienam kā odziņa saldējumam pa virsu nāk uzputota piena cepurīte, bet ne pārāk liela!

Doppio


Foto: Pixabay.com

Doppio itāļu valodā nozīmē dubults, un, kā jau tu nojaut, tā ir dubultā espresso deva – tā, lai "atrauj" acis vaļā!

Espresso


Foto: Pixabay.com

Kafijas klasika – 30 ml dzēriena, kas ar sakarsēta ūdens palīdzību ekstraktēts no kafijas! Melns, stiprs un aromātisks dzēriens – lakonisma un klasikas paraugs.

Ristretto


Foto: Pixabay.com

Dzēriens tiem, kas ir gatavi ķerties vērsim pie ragiem – 22ml ļoti koncentrēta kofeīna deva.<!–nextpage–>
<h2>Konkurss kafijas cienītājiem</h2>
<a href="https://tv3cdn.lv/2017/01/10-kafijas-receptes-kas-jazina-visiem-si-brinumaina-dzeriena-miliem-58887f5926ba8.jpg"><img class="size-bt-672 wp-image-903252" src="https://tv3cdn.lv/2017/01/10-kafijas-receptes-kas-jazina-visiem-si-brinumaina-dzeriena-miliem-58887f5926ba8-672×384.jpg" alt="" width="672" height="384" /></a> Foto: publicitātes foto

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Labas idejas sākas ar labu kafiju. Tāpēc “Selecta” un “StarFM” vēlas parūpēties par to biroju, kur kafija ir nepieciešama visvairāk. Proti, tie biroja darbinieki, kas parādīs, ka bez kafijas neskrien domas un nedarās darbi, varēs laimēt gan kafiju možumam, gan modernu kafijas aparātu “Jura WE8” 2050 eiro vērtībā! Ir vērts piedalīties, ne?
Tātad, kas tev jādara? Iesūti bildi, kur redzams kā izskatās tavs birojs tad, kad nav kafijas. Bildē vari būt redzams tu, smukā biroja administratore, priekšnieks vai visi jūs kopā. Galvenais uzdevums – pēc iespējas jautrāk un smieklīgāk parādi bildē, kā tas ir, kad nav kafijas!
Kā pieteikties? Bildi vari pievienot šī raksta beigās, nospiežot uz zaļās pogas ar tekstu “Piedalies konkursā!”. Pievieno nepieciešamo kontaktinformāciju, bildi, īsu aprakstu un spied pogu “Gatavs”.

Pievieno bildi!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm