tv3.lv

Brīvdabas muzejs jau 46. reizi aicina uz gadatirgu

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgu, kas norisināsies sestdien, 4. jūnijā, no plkst. 9.00 – 18.00 un svētdien, 5. jūnijā, no 9.00 līdz 17.00. Šogad gadatirgus norisināsies 46. reizi, kā katru gadu tajā satiksies amatnieki no visas Latvijas. Šis ir Latvijas kultūras dzīvē viens no nozīmīgākajiem un vērienīgākajiem pasākumiem, kuru apmeklē vairāki desmiti tūkstoši muzeja viesu gan no Latvijas, gan no ārvalstīm.

2016. gada 4. jūnijā 7:29

Gadatirgus ir vieta, par kuru zina tuvi un tāli, tā ir vieta, kur teju kā uz svētkiem dodas paši amatnieki, kuri ir gaidījuši šo pasākumu veselu gadu. Gadatirgus ir kā izstāde, kura parāda tautas lietišķās mākslas labākās tradīcijas un amatniekus. Amatnieku degsme šajās dienās ir salīdzināma ar koristiem un dejotājiem Dziesmu un deju svētku laikā, kad, uzvelkot tautas tērpu, var ar lepnumu rādīt tautai savu darbu un izjust neatkārtojamu kopības sajūtu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šogad gadatirgū būs arī plaša kultūras programma, kas norisināsies uz Rietumu skatuves, pie Rietumu vārtiem no plkst. 9.00-16.30 abas gadatirgus dienas priecēs apmeklētājus ar folkloras kopu, deju kolektīvu un koru uzstāšanos, kā arī brīvdabas amatierteātru izrādēm. Sadarbībā ar Latvijas Universitātes Indijas studiju un kultūras centru – abas dienas no plkst. 9.00 varēs izvingrināties, sveikt sauli kokles pavadībā. Iesakām līdzi ņemt jogas paklājiņus.

Brīvdabas muzeja gadatirgus ir īpašs ne tikai ar amatnieku, bet arī latviešu tradicionālo ēdienu klāstu un lielo Latvijas pārtikas ražotāju un zemnieku dalību. Šogad, godinot īpašo gadatirgus tradīciju, kulinārā mantojuma pērli piparkūku, tiks rīkots piparkūku konkurss. Gardāko, skaistāko un gadatirgum visraksturīgāko piparkūku palīdzēs noteikt Kūku karu žūrija – Normunds Skauģis un Briede Ilze.

Foto

Būs iespēja iegādāties žāvētu gaļu, kūpinātas zivis, pašceptu maizi, nēģus, piparkūkas, medu, kliņģerus un daudzus citus gardumus. Plašajā pļavā pie Juglas ezera apmeklētāji varēs baudīt šķovētus kāpostus, ceptus kartupeļus un latviešu alus darītavu darināto alu. Starp daudzajiem ēdinātājiem vietu, kur paēst atradīs ikkatrs – gan gaļas cienītājs, gan veģetārietis.

Muzejs ir īpaši domājis par pašiem mazākajiem gadatirgus apmeklētājiem. Mazos priecēs plašais rotaļu klāsts, izjādes ar zirgiem, muzejā izvietota arī pārtinamā istaba, kā arī atgādinām, ka pirmsskolas vecuma bērniem ieeja muzejā ir bez maksas.

Rīdzinieki uz gadatirgu aicināti doties, izmantojot sabiedrisko transport vai ar velosipēdu. Pie Rietumu vārtiem mēs nodrošināsim bezmaksas drošās un apsargātās velosipēdu novietnes, kuras darbosies abas pasākuma dienas no 9.00-17.30.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm