tv3.lv

Darbistabas interjers: kā gaumīgi izremontēt un salikt tūkstoš sīkumu?

16. martā 8:53

Kā tik mazas lietas var aizņemt tik daudz vietas? Tāds ir raidījuma “Manas mājas ar IKEA” vadītāju pirmais izsauciens, ienākot Briežu ģimenes darbistabā, kurā viņi izgatavo miniatūras – sīciņas mājiņas, telpas, lellītes un daudzus citus samazinātus reālās pasaules elementus. Ģimene dzīvo senā Rīgas centra namā ar plašām telpām un augstiem griestiem, bet mantu darbistabā ir tik daudz, ka kārtības ieviešanai nepieciešama palīdzība.

IKEA dizainere Elīna Pasteneka-Kalniņa tomēr no sarežģītā uzdevuma neapjūk un saka: “Nav nozīmes, vai lietas ir lielas vai mazas, atslēga ir tām atrast pareizo vietu.”

Viņa miniatūru mākslinieku ģimenes darbistabā un jebkurā telpā, kur nepieciešamas daudzas lietas, bet tajā pašā vajadzīga arī kārtība un plakne, kur strādāt, iesaka izvietot vienu lielu, monolītu plauktu sistēmu, bet galdu novietot nevis pie sienas, bet telpas vidū, lai ap to var pārvietoties, kā arī strādāt vairāki cilvēki no dažādām pusēm.

Savukārt sīkumus un visdažādākās lietiņas Pasteneka-Kalniņa iesaka novietot dažāda izmēra kastēs, kas plauktos, no malas lūkojoties, radīs kārtīgāku iespaidu nekā tad, ja tiktu sakrāmētas tieši plauktā.
Ja gaišās kastes krāsa neiet pie sirds, to var arī pārkrāsot, tāpat tās labi var salāgot ar, piemēram, tumšu, vienkrāsainu plauktu, radot rotaļīgāku un mājīgāku iespaidu.

Vēl viens triks, ko izmanto Pasteneka-Kalniņa, ir sienas aprīkošana ar speciālām plāksnēm, kurās iespējams iekabināt āķīšus, lai uz tiem varētu pakarināt vajadzīgās lietas.

Bīdi kursoru attēlā pa labi un kreisi un novērtē, kā dizainerei izdevies pārveidot telpu.

Dizainere darbistabā iesaka arī izvēlēties atbilstošu apgaismojumu un izvietot to dažādās vietās. Šajā gadījumā viņa izmanto arī prožektorus, kas piestiprināti ar nelielu sliedīti, tāpēc ir pārvietojami pēc vajadzības.

Visu raidījumu “Manas mājas ar IKEA”, kur varēsi uzzināt vēl daudzus citus padomus, skaties trešdienās pulksten 21:45 kanālā TV3, kā arī platformā TV3Play šeit.

Foto: Darbistaba pirms pārmaiņām:

Darbistaba pēc pārmaiņām:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm