tv3.lv

Kā atvēsināt dzīvokli bez kondicioniera

Karstums apgrūtina darbu, samazina mūsu produktivitāti, un pat miegs nesniedz atvieglojumus. Ja dzīvojat vai strādājat mazā telpā, kas uzsilst daudz ātrāk un kur gaisa cirkulācija ir ievērojami sliktāka, nekā lielās telpās, karstā sezona kļūst par īstu izaicinājumu.

28. jūnijā 10:23

Iespējams, paši neesam aizdomājusies, ka ir metodes, kas nav dārgas, bet efektīvas, lai atvēsinātu dzīvokli, māju vasaras karstajās dienās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Karstos vasaras mēnešos vienkāršākā lieta, ko var darīt, lai telpā būtu vēsa bez kondicioniera, ir pārliecināties, ka logi ir aizvērti un aizklāti ar nakts aizkariem vai žalūzijām, jo apmēram 76% saules gaismas, kas iekļūst mājā caur logiem, pārvēršas siltumā.

Šis ir laiks, kad nav patīkami ilgi uzturēties pie virtuves plīts, kur nu vēl ko cept cepeškrāsni. Tā vietā izvēlieties grilēšanu ārpus telpām vai jebkuru sezonālu vasaras recepti, kurai nav nepieciešams siltums. Var pagatavot auksto zupu.

Ventilatori pārvieto gaisu, nevis to atdzesē, tāpēc ir svarīgi, kur to novietojat. Atrodiet mājas vēsāko daļu (visvēsāko telpu vai āra gaisu no loga ēnas pusē) un pavērsiet ventilatoru pret mājas karstāko daļu. Tam vajadzētu palīdzēt ievilkt vēsāku gaisu no vienas mājas malas un izspiest karstāko gaisu. Novietojiet ledu vai vēsu ūdeni ventilatora priekšā. Tas liks ventilatoram izpūst ūdens vai ledus vēsumu, tādējādi padarot telpu vēsāku. To darot, vislabāk ir aizvērt durvis un logus, lai gaiss paliktu iekštelpās.

Ielaidiet nakts gaisu, atverot logus pirms gulēt iešanas. Noteikti no rīta atkal aizveriet logus, lai saglabātu vēsu gaisu, pirms ārā kļūst pārāk karsts.

Naktī guliet, izmantojot Ēģiptes metodi – guliet starp mitriem, vēsiem palagiem, cenšoties pazemināt ķermeņa temperatūru un nodrošinot vēsu, relaksējošu vidi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mainot ieradumos, nebūs dārgi pārdzīvot karsto laiku bez kondicioniera!

Par to, kā izgulēties karstā laikā, lasi rakstā Kā uzlabot miega kvalitāti karstumā 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm