tv3.lv

"Manas mājas ar IKEA": Kā pelēku un aukstu garāžu pārvērst mājīgā un praktiskā ražotnē?  

27. aprīlī 15:33

Šajā reizē raidījumā “Manas mājas ar IKEA” komandai nebijis izaicinājums, pārveidot mājražotāja “Mītavas čiekurs” ražošanas telpas. “Mēs gribētu, lai radītu vairāk mājas sajūtu, jo šobrīd telpa ir pelēka un auksta,” teic “Mītavas čiekurs” īpašnieks Reinis Artimovičs. Kā dizaineri atrisinās šo uzdevumu?

“Droši vien lielākais izaicinājums ir mūsu telpas izmērs, kas ir 28 m2, lai tajā viss tiktu  kompakti izvietot un būtu ērti strādāt,” neslēpj  R. Artimovičs un atgādina: “Viens no svarīgākajiem pārtikas ražošanā ir gaisma. Telpai ir jābūt ļoti gaišai. Svecītes telpās dotu ne tikai smaržu, bet arī siltumu, dzīvību un mājīgumu. Mēs gribētu, lai radītu vairāk mājas sajūtu, jo šobrīd tā telpa ir pelēka un auksta.”

“Telpas toņus izvēlējos tuvāk dabai. Zaļais būs kā viens no pamattoņiem. Tas nav uzkrītošs, pārāk spilgts, bet rada to silto noskaņu, ko dod mums daba, mežs. Tā pat arī dabīgā tekstūra – pinumi, koks,” stāsta IKEA interjera dizainere Alla Meņščikova.

Dizainere telpu izveidoja praktisku un ērtu, lai tā ir viegli kopjama un nav kādu lieku stūru, kur aizķerties. Plauktos ar atvilktnēm un skapīšos ar durtiņām būs ērti visu izvietot.

Par pārvērtību rezultātu R. Artimovičš teica: “Kāda dzīvība! Tik plaši! Telpa ir atradusi vietu visam, kas mums bija, un vēl papildus lietām, kas mums būs, un vēl paliek pāri vieta darbam, cilvēkiem, kustībām un aktivitātēm. Pārdomāti, gudri – katram sava vietiņa. 28 m2 vietā mums ir 2800 cm2, kas izklausās labāk un tā tik tiešām arī ir. Kopējā aina ir draudzīgāka, mājīgāka un foršāka. Tas viennozīmīgi atvieglos darbu. Izskatās, ka vairs nebūs vietas bardakam. Sajūta, ka mēs esam auguši. Ticu, ka strādāšana būs efektīvāka un ražīgāka. Tieši tas, ko gribējām, iedomājāmies. Dizainere mums ir ļoti labi sadzirdējusi un izpildījusi perfekti.”

Vēl citus praktiskus padomus uzzināsi, noskatoties visu jauno “Manas mājas ar IKEA” epizodi trešdien 21:45 kanālā TV3, kā arī platformā TV3Play šeit.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm