tv3.lv

"Manas mājas ar IKEA": kā ziemas dārzs pārvēršas ģimenes miera ostā?

20. aprīlī 15:41

Šajā reizē raidījumā “Manas mājas ar IKEA” komandai būs nebijis izaicinājums – ziemas dārzs, kas pilda trīs funkcijas – dzīvojamās zonās, ēdamzonas un virtuves. Kā dizaineri atrisinās šo uzdevumu?

Raidījuma varoni Margitu Kalniņu-Laksu iedvesmo un spēcina augi un daba. “Ikdienā es strādāju ar audžu, aizbildņu ģimenēm, adoptētājiem. Šīm ģimenēm un bērniņiem ir vajadzīgs atbalsts. Tā ir liela enerģija, ko es atdodu, un tajā pašā laikā es vienmēr meklēju veidus, kā atgūt sev spēkus, kā sevi līdzsvarot. Tas man savā ziņā sagādā prieku un gandarījumu, kad es redzu laimīgās bērnu acis. Tas ir viens no veidiem, kas dod man atpakaļ enerģiju, gandarījumu,” stāsta M. Kalniņa-Laksa.

Ziemas dārzā visu laiku augi nāk tikai klāt. Tie nav apzināti pirkti, bet dāvināti vai no mazas sēkliņas, kas atvesta no ceļojuma, izauguši.

Katrīne Ernestsone, IKEA interjera dizainere, stāsta: “Galvenā pārmaiņa ir mēģināt augus sistematizēt, jo bija diezgan haotiski izvietoti un pa vidu starp augiem atradās mēbeles. Telpa ir liela un gribas to padarīt mazliet pieejamāku. Agrāk bija atdalīta atpūtas zona no ēdamzonas. Man gribas, lai tas ir vienots laukums, kurā viņi visi var būt kopā. Pie sienām netiek klāt, jo tās ir aizliktas ar augiem, bet ir viens risinājums – pašus lielākos augus nevar pārvietot, taču mazākos podus varam likt kastēs uz riteņiem, ko var viegli pārvietot pa telpu. Tāpat mazākiem puķupodiem būs vairāki statīvi.”

Lielā un gaišā telpa pēc pārvērtībām kļuva vēl lielāka un gaišāka. “Virtuves zonā atvērta tipa plaukti rada vieglu, gaisīgu sajūta, kas papildina gaišos telpas toņus, koku un balansē ar augiem,” plašās telpas knifiņus atklāj dizainere K. Ernestsone.

“Baltā krāsa kopā ar koku rada siltuma un mājas sajūtu. Te pat nemaz neprasās spilgti toņi, jo viss līdzsvaro un nomierina. Miera osta,” par pārvērtībām gandarīta ir M. Kalniņa-Laksa.

Vēl citus praktiskus padomus uzzināsi, noskatoties visu jauno “Manas mājas ar IKEA” epizodi trešdien plkst. 21.45 kanālā TV3, kā arī platformā TV3Play šeit.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm