tv3.lv

Sastādi puķu kasti pats kopā ar dārznieku

Svētdien, 22. maijā, no pulksten 11.00 “Puķu māja Sējā” būs puķu kastu stādīšanas diena. Saimniece Linda Alhimoviča aicina visus braukt un pašiem sastādīt savu puķu kasti.

“Sākam pulksten 11.00, bet visi nebrauciet uz sākumu. Mēs darbosimies visu dienu, tāpēc braucat sev ērtākā laikā. Kā saka, līdz pēdējam klientam, visus sagaidīšu, pamācīšu, palīdzēšu. Mums atvedīs arī puķu kastes ar laistīšanas sistēmu. Varēsiet apskatīt. Mums ar tas jaunums,” smaidot stāsta Linda.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirms izvēlies augus, atrodi pareizo puķu kasti

“Kad iegādājies puķu kastes, izvēlies ar biezākiem sāniem un maksimums platākas un lielākas! Tas ir svarīgi, jo tad visa puķu kompozīcija izaugs lielākas. Ar biezākiem sāniem ir garantija, ka, kompozīcijām kuplojot, kastes nedeformēsies un būs izturīgāka,” stāsta Linda.

Lai izvelētos īstos augus, jāzina, kādā vietā stāvēs puķu kaste – saulainā vai ēnaina. Tas ir ļoti svarīgi.

Idejas no Lindas tiem, kas svētdien neatbrauks stādīt savu puķu kasti:

  • “Metriņi” ir, kad stāsta petūnijas vai pelargonijas, kas izaug metru garas. Ja petūnijas, tad parasti liek tikai petūnijas, vismaz mūsu šķirnes, jo tās saaug milzīgas un visus pārējos augus pat “apēstu”.
  • Ja liek uz terasītes un vēlas, lai aug uz augšu, tad kombinējam, krūmu petūnijas kopā ar nokarenajiem, smalkajiem augiem, piemēram, bakopi. Ļoti moderni ir iestādīt graudzālītes, pa vidu vēl var iestādīt nokarenās, dekoratīvas lapiņas, kas var izaugt līdz kaimiņam.
  • Tie, kas vēlas kompaktas puķu kastes, tikai savam priekam, tad var stādīt krūmu verbēnes, pelargonijas, krūmu petūnijas, arī vecā, labā samtenīte, kas tiek samiksēta ar lobēlijam kontrastam.
  • Vairāk kastēs grib kaut ko lielu, nokarenu. Moderni ir visas dekoratīvas lapas.
  • Ja puķu kasti vēlas tādu, kurai ir viegla kopšana, tad var mazās sīkziedu petūnijas, kalibrahojas, kurām nav jālasa ziediņi ārā.

Kļūdas un obligāti veicamie darbi:

  • Puķu kastēs neliec melnzemi, bet rupjo kūdru. Melnzeme sablīvē saknīti un augs nespēj izziedināt visus savus ziedus.
  • Jāatceras par puķu mēslošanu vismaz reizi nedēļā.
  •  Vismaz reizi mēnesi jāsafrizē puķu kastes augi.
  • Laistīšana pēc laikapstākļiem. Labāk mazliet iekaltēt, nekā pārlaistāt, jo tad augiem būs puves un vairs neko nevarēs izglābt. Atdzirdot augu var glābt. Ja lej iekaltušus, tad nevajag ar minerāliem, jālej ar tīru ūdeni un pēc dienas, divām var jau mēslot, lai augam nav par stipru un neapdedzinās.

Kas ir modē šogad?

“Šogad iesaku pamēģināt skaivolas. Šis augs ir mazāk pazīstams no nokarenajiem augiem, bet skaista un interesanta puķe. Ar gariem, kā šķelta margrietiņa, dzinumiem, kura viena pati izskatīsies skaisti, kā arī piešķirs odziņu jebkurai kompozīcijai puķu podos un kastēs. Tāpat var izvēlēties kāpelējošās pelargonijas, ko iestāda podā vai kastē un izaug metru uz augšu,” teic Linda.

Ņem kastes, cimdus, labu garastāvokli un 22.maijā brauc uz “Puķu māju Sējā”, lai jums būtu pašu veidota skaistas un kuplas puķu kastes!

Vairāk informācijas Puķu māja Sējā

Foto galerijā idejas kādus augus izvēlēties puķu kastei! 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm