tv3.lv

Japāņu akitas šķirnes suņi: kas jāzina šo suņu saimniekiem

Jaunās sezonas atklāšanas raidījumā “Es mīlu savu mīluli” tiksimies ar suņiem, kaķiem un vistām. Šajā sērijā iepazīsimies ar Japānas akitas šķirnes suņiem.

17. septembrī 11:05

“Laiks jaunajai mīlestības sezonai,” saka Oskars Lepers ar savu mīluli Zigiju un piebilst: “Dosimies apkārt visai Latvijai, lai iepazītu cilvēku un dzīvnieku pasauli. Pārliecinātos, cik dažāda un krāsaina tā ir un galvenais, cik liela atbildības deva tajā visā mīt.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šajā sezonā radījums nebūs tikai par suņiem, bet visiem mīluļiem.

Šajā sērijā Oskars dosies ciemos pie lielas suņu ģimenes, kurā šobrīd dzīvo seši lieli un seši mazi japāņu aktitas šķirnes suņi. Uzzināsim, kāpēc Nairijas Simkevičas-Salmanes ģimenei to ir tik daudz.

Nairijas dzīve jau 10 gadus ir saistīta ar Japānas akitām. Saimnieces mīlestība bija neparedzama, bet ar sirdi juta, ka vajag vēl vienu akitu un tad vēl vienu, un vēl vienu un tagad ģimenē ir seši lieli suņi. Katrs no viņiem ir personība. Īpaši izraudzīt un, protams, izpētot ciltsrakstus. Ilgi meklēti gan Spānijā, gan Serbijā, gan citur pasaulē.

Japānas akitas raksturojums:

  • Ir spēcīgs suns ar spēcīgu raksturu, spilgtu personību un izcilu inteliģenci, kā arī izstaro cieņu.
  • Uzticīgs kompanjons, kurš lieliski pielāgojas savas ģimenes un sava saimnieka dzīvesveidam.
  • Drosmīgs un nosvērts.
  • Japāņu akitas šķirnes suņiem ir vairāki krāsojumi – balti, rudi dzeltenbrūni, tīģerkrāsas ar rudu vai sudraba nokrāsu.
  • Suņu oriģinālo izskatu papildina mazās austiņas un tumšās acis.

“Jūtas ļoti pašpietiekams. Raksturā ļoti cēls. Es neteiktu, ka ir smags raksturs, bet ar akitu ir jāatrod kopīga valoda. Jāiet bieži vien uz kompromisu. Akita nav kā pierastie dienesta suņi, kas izpildīs jebkuru tavu komandu,” tā savus mīluļus raksturo saimniece Nairija.

Par to, kā ir sadzīvot un izvest sešus lielus suņus pastaigā, uzzināsi noskatoties raidījumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Akitas ir drusciņ līdzīgi kaķiem. Tādi brīvdomātāji,” stāsta saimniece Nairija un atklāj, ka akitas ļoti pieķeras cilvēkiem un patīk būt visur kopā ar savu saimnieku.

Galerijā ieskats japāņu akitu ikdienā

Vēl Oskars šajā reizē dosies uz Tukuma pusi, kur savā lauku īpašumā saimnieko diriģents Jānis Ozols, kas iepazīsimies ar saviem četrkājainiem draugiem – diviem suņiem, diviem kaķiem un vistām. Šoreiz arī suņiem būs ko teikt par vistām, uzzināsim, ko kaķi domā par suņiem, bet viņu domas skaidros pats saimnieks Jānis.

Foto: RAIDĪJUMA ARHĪVS

Savukārt “Pet City” kinologs Ivars Liepēters atgādinās, kāpēc nepieciešams sunim iet sabiedrībā, par kucēnu socializāciju un cik svarīgi ir veltīt laiku savam sunim.

Ja arī tu vēlies tik pie sava mīluļa, ieskaties rakstos par patversmes dzīvniekiem, kas gaida savas mājas.

Vairāk par šiem un vēl daudziem citiem suņiem uzzini raidījumā “Es mīlu savu mīluli” TV3  katru sestdienu pulksten 18.45, kā arī tv3play.lv platformā bezmaksas jebkurā laikā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm