tv3.lv

Laiks vienai no senākajām Rīgas zoodārza tradīcijām – Čelsijai un Trīnai rīt liela diena

Klāt vasaras satraucošākais mirklis, kad jānoskaidro, kā gada laikā mainījies abu zoodārza Galapagu bruņurupucieņu svars. Kā atceramies, pērn tās kļuva nedaudz slaidākas. Kā būs šogad?

2016. gada 25. jūlijā 10:31

Viena no senākajām Rīgas zooloģiskā dārza tradīcijām ir Galapagu milzu bruņrupuču svēršana. Otrdien, 26. jūlijā, plkst. 15.00 varenie rāpuļi tiks likti uz svariem jau sešpadsmito reizi, informē Zooloģiskā dārza informācijas dienests.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai arī ļoti aizņemts ar valsts aizsardzības stiprināšanu, arī šogad, kā vienmēr, Čelsijas un Trīnas aplokā rosīsies “bruņrupuču nešanas un svēršanas profesors” Raimonds Bergmanis. Šoreiz kādreizējais svarcēlājs un olimpietis ar karavīru palīdzību rupučus uz svariem cels pats, jo, nosvinējis 50 gadu jubileju, jūtoties tikpat sparīgs un stiprs kā pirms 16 gadiem. Savukārt svēršanas un mērīšanas rezultātus pierakstīt uzticēts Rīgas mēram Nilam Ušakovam.

23 gadus jaunās Galapagu bruņurupucienes uz Rīgu tika atvestas 1995. gadā un pirmajā svēršanas reizē 2001. gada vasarā to svars nepārsniedza 40 kilogramus. Tad ar celšanu un nešanu Bergmanis tika galā viens pats. Gadu gaitā Trīna pieauga līdz pat 110, bet Čelsija gandrīz 90 kilogramiem un palīgā tika aicināti teju vai visi Latvijas (un ne tikai!) dižākie svarcēlāji un stiprinieki. Nu dažus gadus bruņurupucieņu svars nedaudz samazinās, jo radikāli izmainīta to ēdienkarte, palielinot veselīgo zaļumu īpatsvaru. Rūpējoties par vērtīgo rāpuļu veselību un labsajūtu, šogad viņu aplokā izveidots sekls dīķis, kurā veldzēties karstās vasaras dienās.

Foto

Savvaļā Galapagu bruņrupuči dzīvo Galapagu salās, kur uz atsevišķām saliņām kādreiz bija sastopamas 15 šo rāpuļu pasugas. Piecas no tām šobrīd jau ir pilnībā iznīcinātas. Zoodārza bruņrupuču svēršanas pasākums ir mēģinājums pievērst sabiedrības uzmanību daudzu citādi neievērojamu dzīvnieku sugu neapskaužamajam liktenim. Mums, cilvēkiem, ir dots spēks un prāts, lai darītu labu, lai palīdzētu, nevis iznīcinātu! Jautāts, vai arī šogad, esot Aizsardzības ministra amatā, nāks svērt bruņrupučus, Raimonds Bergmanis nevilcinājās ne mirkli. Pienākums palīdzēt dzīvniekiem esot katram, vai tas ministrs vai bērns. Un, galu galā, arī armija miera laikā vienmēr steidz palīdzēt plūdos un citās nelaimēs nokļuvušajiem… Bruņurupuču svēršana gan nav nekāda nelaime! Tie ir svētki, kuros Rīgas Zooloģiskais dārzs aicina būt kopā un priecāties no sirds.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm