tv3.lv

Latgales zoo staidzina čūsku: albīno tīģera pitonu

Karstajā laikā Daugavpilī, Latgales zoodārza teritorijā, saules enerģiju vetārstā un zoologa uzraudzībā uzņēma zoodārza albīnais tīģera pitons.

18. augustā 15:48

“Albīnais tīģera pitons tiešām bija “pastaigā” veterinārārsta un zoologa uzraudzībā, ārpus zoodārza apmeklēšanas laika,” apstiprināja Latgales zoodārza lietvedis Aivars Rimicāns un piebilda: “Bet tas notiek ārkārtīgi reti – šajā gadījumā, lai rāpulim būtu iespēja uzņemt saules enerģiju dabiskā veidā, jo laikapstākļi to atļāva izdarīt.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņu par dzeltenā pitona “pastaigu” bija publicēta Twiteri un zem ziņas bija jautājumi, kā to dara, vai tas ir droši?

“Cilvēkiem nav jāuztraucas par to, jo viss notiek apmācīta personāla uzraudzībā, un tieši labsajūtas – labturības uzlabošanai,” paskaidro A. Rimicāns.

Ne gluži pastaigās, bet ikdienā, vasarā Latgales zoodārzā voljēros dzīvo vairāki eksotiskie dzīvnieki.

“No eksotiskajiem dzīvniekiem vasaras periodā nožogotā voljērā, ārā, saules dzīvo gaismu/enerģiju uzņem arī sauszemes Vidusāzijas bruņurupuči, sauszemes Balkānu bruņurupuči un citu līdzīgu sugu sauszemes bruņurupuči,” pastāstīja A. Rimicāns.

Latgales zoodārza ekspozīcijā mīt tikai nelieli tropiskie zookultūras dzīvnieki, kam šeit tika izveidota viņu prasībām atbilstoša vide. Lielākā dzīvnieku daļa šeit vairojas, daudzi dzīvo paaudzēs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

“Latgales zoodārza pārraudzībā ir aptuveni 150 eksotiskās sugas, bet dzīvnieku skaits patstāvīgi mainās. Visus ir grūti nosaukt, bet zoodārzā ir tādas sugas, kā Surikati, bruņneši, Madagaskaras šņācējprusaki, Amazones dzeltenpieres amazoni, Jūras krupji, Iguāna, Cukura possumi, Tamarīnu pērtiķi, Krabēdāja makaki, Kubas žņaudzējčūskas, Saldūdens rajas, Japānas karpas koi un Kaimanu krokodili, un daudzas citas,” stāsta A. Rimicāns.

Latgales zoodārzā  pieņem nelielus eksotiskos dzīvniekus, kas kļuva nevajadzīgi saviem saimniekiem, patversmē – tādi ir ap 70%.

Latgales zoodārza lietvedis Aivars Rimicāns

“No Muitas kontroles punktiem konfiscēto dzīvnieku skaits ir pavisam niecīgs, toties cilvēku dāvinātu mājdzīvnieku ir ievērojama daļa no kopējās zoodārza kolekcijas.”

Ikviens interesents Latgales zoodārzu var apmeklē trešdien, ceturtdien, piektdien, sestdien un svētdien no pulksten 10.00 līdz 18.00. Vairāk informācijas par Latgales zoodārzu atradīsi šeit.

Savukārt, mēneša sākumā Igaunijā, Tallinā, Mustamē rajona rāpoja divus metrus gara čūska, par to rakstīja portāls lemmikloom.delfi.ee.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

5. augustā Igaunijas trauksmes centrs saņēma informāciju, ka uz ielas Mustamē rajonā rāpo aptuveni divus metrus gara čūska. Glābējiem ierodoties, izrādījās, ka saimnieks ar savu mīluli brīvi staigāja ārā. Saimnieks atradās tuvumā, taču nekontrolēja dzīvnieku.

Omanik lubas maol inimeste hirmuks lihtsalt keset Akadeemia teed roomata 🤨

Posted by Delfi on Monday, August 8, 2022

Glābēji lūguši čūsku nogādāt mājās un tā tika ievietota atpakaļ savā būrī. Konsultējoties ar Igaunijas Dzīvnieku aizsardzības biedrību, noskaidrojās, ka šāda veida darbība ir aizliegtas ar likumu Tallinas pilsētā un par likuma pārkāpumu tika informētas atbildīgās personas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm