tv3.lv

Norvēģijā eitanazēts iemīļotais valzirgs vārdā Freija

Norvēģijas valdība agrā svētdienas rītā eitanazēja savu slavenību valzirgu Freiju pēc tam, kad bija brīdinājusi sabiedrību turēties tālāk no viņas.

15. augustā 7:29

“Lēmums par valzirgu eitanāziju tika pieņemts, pamatojoties uz vispārēju novērtējumu par pastāvīgo apdraudējumu cilvēku drošībai,” CNN sacīja Norvēģijas Zivsaimniecības direktorāta ģenerāldirektors Frenks Bake-Jensens.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Freija šovasar kļuva par sociālo mediju sensāciju, CNN pastāstīja Rūna Oe, kurš pasniedz bioloģiju Dienvidaustrumu Norvēģijas universitātē un pārvaldīja Freijas novērojumus “Google” karti. Jaunā valzirgu mātīte pavadīja laiku pie Oslo fjorda, kas ir ieteka valsts dienvidaustrumu piekrastē, un atšķirībā no vairuma valzirgu nebaidījās no cilvēkiem. Vairākos populāros videoklipos redzams, kā valzirgs uzkāpj mazās laiviņās, lai sauļotos.

Pagājušajā nedēļā direkcija brīdināja sabiedrību turēties tālāk no Freijas, sakot, ka ir novērojuši, kā apmeklētāji peld ar Freju, met viņai priekšmetus un bīstami tuvojas viņai, lai fotografētu. “Sabiedrība ir ignorējusi pašreizējo ieteikumu ievērot distanci līdz valzirgam,” e-pastā CNN sacīja Norvēģijas Zivsaimniecības direktorāta pārstāve Nadia Jdaini.

Iepriekš direktorāts CNN sacīja, ka apsver vairākus risinājumus, tostarp Freijas pārvietošanu ārpus fjorda. Bet “šādas operācijas sarežģītība lika mums secināt, ka tas nebūs dzīvotspējīgs risinājums,” ziņu izlaidumā sacīja Bakke-Jensen.

“Mums ir līdzjūtība par to, ka lēmums var izraisīt reakciju sabiedrībā, taču esmu pārliecināts, ka tas bija pareizais aicinājums,” turpināja Bake-Jensens. “Mēs ļoti cienām dzīvnieku labturību, taču priekšroka jādod cilvēku dzīvībai un drošībai.” Direktorāts parādīja fotoattēlu, kurā redzams liels pūlis, kas ir šķietami tikai dažu soļu attālumā no Freijas.

Parasti jūras zīdītāji ir piesardzīgi pret cilvēkiem un uzturas Norvēģijas piekrastes ārējās malās. Bioloģijas profesors Oe, kurš izsekoja Freijas novērojumus, sacīja, ka pēdējo reizi Ziemeļjūrā tik tālu uz dienvidiem valzirgs tika reģistrēts 2013. gadā. “Tas vispār nav izplatīts,” viņš sacīja, un tas noveda pie tā, ka cilvēki pūļiem devās pie Freijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Parasti valzirgi parādījās uz dažām salām, taču diezgan drīz to pamet, jo baidās no cilvēkiem,” sacīja Oe.

“Bet Freija nebaidās no cilvēkiem,” viņš teica. “Patiesībā es domāju, ka viņai patīk cilvēki. Tāpēc viņa nedodas prom.”

Facebook ierakstā pēc Freijas nāves paziņošanas Oe nosodīja direktorāta lēmumu viņu eitanazēt kā “pārāk pārsteidzīgu”. Viņš sacīja, ka zivsaimniecības darbinieki viņu novēro ar patruļkuģi, lai nodrošinātu sabiedrības drošību, un ka viņa, iespējams, drīz pametīs fjordu, tāpat kā iepriekšējās reizēs pavasarī.

“Freija agri vai vēlu būtu izkļuvusi no Oslo fjorda, ko rāda visa iepriekšējā pieredze, tāpēc eitanāzija, manuprāt, bija pilnīgi nevajadzīga,” viņš rakstīja.

English below.Så skjedde det som jeg har advart mot i månedsvis: Freya ble avlivet, en etter min vurdering, alt for…

Posted by Rune Aae on Sunday, August 14, 2022

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm