tv3.lv

Rīgas Zoodārza tīģerēni gatavojas kļūt par zvaigznēm

Šodien, 27. novembrī, pulksten 11.00 paredzēta 13. augustā dzimušo tīģerēnu Tora un Odina pirmā publiskā pastaiga lielajā Tīģeru mītnes arēnā.

2014. gada 27. novembrī 9:52

Gatavojoties nozīmīgajam pasākumam, abi rotaļīgie dižkaķēni jau šobrīd ik rītu tiek radināti pie pastaigu laukuma plašumiem. Ja vēl pirms pāris dienām bija šaubas, vai tīģermāte Katrīna atļaus viņiem atrādīties plašākai publikai, tad šobrīd ir visumā skaidrs, ka svītrainie kaķēni, ziņkārības vadīti, nebūt nav gatavi uzklausīt pārmēru piesardzīgās mātes rūkšanu un nemēdz atteikties no iespējas padraiskoties Eiropas labākās tīģermājas pastaigu laukuma plašumos, stāsta Zooloģiskā dārza pārstāvji.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā jau ziņojām, vairāk nekā trīs mēnešus zoodārza darbinieki turēja slepenībā priecīgo tīģerēnu piedzimšanas faktu, jo ar bažām sekoja mazuļu attīstībai, kā arī viņu mātes Katrīnas uzvedībai. Savus pirmos, 2011. gada jūlijā dzimušos mazuļus netipiski nervozā un tramīgā tīģeriene, satraukusies par ielas un tramvaja trokšņiem, barot atteicās un vienīgo izdzīvojušo tīģerēnu Klifu Grantu veiksmīgi izaudzināja zoodārza dzīvnieku kopējas.

Ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu pavasarī starp ielu un tīģeru mītni tika uzbūvēta īpaša, troksni slāpējoša aizsargsiena, un nu Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs var lepoties ar sekmīgu līdzdalību pasaulē globāli apdraudētas sugas – Amūras tīģera starptautiskajā saglabāšanas programmā.

Amūras tīģeru EEP (Apdraudēto sugu saglabāšanas Eiropas programma) izveidota ar mērķi saglabāt ģenētiski pilnvērtīgu Amūras tīģeru nebrīves populāciju. Savvaļā atlicis vien mazāk kā 500 šīs sugas dižkaķu, kas ir pat mazāk, nekā pasaules zoodārzos. Malu medniecības un mežu izciršanas Krievijas Tālajos Austrumos un Ķīnā dēļ suga izzūd.

Amūras tīģeriene Katrīna dzimusi Maskavas zoodārzā 2007. gada jūlijā, savukārt Janeks (Pans Janeks) dzimis Nirnbergā (Vācija) un pēc vairāku gadu dzīves Krakovas zoodārzā Rīgā ieradās 20013. gada decembrī.

13. augustā dzimušajiem tīģerēniem tikuši stipri un dievišķi vārdi. Tors – senskandināvu mitoloģijā ir pērkona un auglības dievs, bet Odins – pats augstākais skandināvu dievs (arī kara dievs). Tors ir prāvāks un ņiprāks – 14. novembrī svēra 15,2 kg. Odina svars ir par gandrīz 2 kg mazāks.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm