tv3.lv

Edgars Bāliņš: Latviešu skatītājs ir audzis – tagad viņš savus jokus stāsta man!

Kumēdiņu meistars Edgars Bāliņš jau pirmdien, 23. janvārī, kultūras klubā “Cafe Film Noir” atrādīs savu otro stāvizrādi “Tādā ziņā viss čill”. Tikos ar viņu vietā, kur komiķis uzsāka savas jokošanās gaitas – bārā “Coco Loco”, lai parunātos gan nedaudz par viņu, gan “stand-up” žanru kā tādu, gan arī, protams, gaidāmo pasākumu.

2017. gada 19. janvārī 19:32
Kur Tu sāki savas “stand-up” gaitas?

Tieši šeit, kur pašlaik atrodamies – bārā “Coco Loco”. Šī ir leģendāra vieta šim žanram, jo es šeit pirmo reizi uzstājos. (Smejas.) Nu, nē, nē, šeit pirms gandrīz četriem gadiem norisinājās tāds kā “stand-up” konkurss, kurā varēja piedalīties ikviens, kurš gribēja. Tāpēc diezgan daudzi no māksliniekiem, kas pašlaik nodarbojas ar šo, pirmo reizi to izmēģināja tieši šeit.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kāpt uz skatuves, ņemt mikrofonu rokā un likt cilvēkiem smieties nav gluži tas pats, kas dziedāt. Tu esi drosmīgs cilvēks?

Es drīzāk teiktu, bezkaunīgs. Bet nav tā, ka neuztraucos pirms uzstāšanās reizēm. Dažkārt ir tā, ka uztraucos ļoti un aizmirstu visu, kas jārunā. Dažkārt sanāk noķert tādu “vilni”, ka viss uztraukums ir “pie kājas”, un esmu maksimāli drošs. Bet bailīgs cilvēks, ar šo nevar nodarboties. Ja pietrūkst drosmes, tas noteikti arī ietekmē priekšnesumu.

Vai komiķis skatās uz dzīves pozitīvo pusi?

Man šķiet, pārsvarā drīzāk sarkastiski skatās uz negatīvo. Kā kurš, bet es zinu tos, kuri ir mēģinājuši uzstāties, runājot par pozitīvām lietām, un tas parasti nav smieklīgi.

Komiķi drīzāk skatās uz negatīvo pusi, pazobojoties par to, lai nākotnē viss būtu labāk.

Foto: Edgars Bāliņš dzīvē un uz skatuves

Vai pats komiķis ir iekšēji pozitīvs?

Lielākajā daļā gadījumu noteikti nē! Pārsvarā komiķi ir diezgan depresīvi, noskumuši cilvēki, kuriem dzīvē kaut kas nav bijis labi, un tāpēc viņi to savu sāpi izliek šādā veidā.

Tu esi viens no tiem?

Es esmu pats jaukākais, pozitīvākais un jautrākais cilvēks, kurš uz visu skatās tikai ar smaidu, prieku un optimismu.

Vienmēr esi bijis atraktīvais runāt gribētājs?

Patiesībā, jā! Jau kopš bērnības ir bijis tā, ka uz mutes nebiju kritis. Vienmēr ir bijusi interese par humoru kā tādu. Tagad dzīvē pat esmu mazrunīgāks kā agrāk. Nezinu, kāpēc!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Video: intervija ar Edgaru Bāliņu

Tev vēl prasa – Edgar, pastāsti kādu joku!?

Vairs nē, tagad skatītāji ir auguši, kļuvuši daudz gudrāki, jo viņi nāk klāt un stāsta savus joku. Sak, šitos Tu vari izmantot! (Smaida.) Tā kā visiem paldies par to!

Par ko būs Tava soloizrāde?

Principā par lietām, kas varētu būt aktuālas cilvēkiem vecumā no 20 līdz 30 gadiem. Būs melni joki, būs pozitīvi joki, būs novērojumi par internetu, sociālajiem tīkliem, televīzijā redzēto, dažādām aktualitātēm, piemēram, festivāliem, “Taxify” aplikāciju, veipošanu u.c. Jebkas, kas varētu būt aktuāls jaunietim, ja vien viņš nedzīvo mucā, akā vai kaut kādā tamlīdzīgā iestādē.

Vai Tavai meitenei būtu jāprot jokot?

Jā!

Kāpēc?

Jo būtu garlaicīgi! Protams, viņai nebūtu jābūt Rūdolfam Kugrēnam ar gariem matiem, bet, ja viņai nebūtu humora izjūtas, tad es domāju, ka neizveidotos pietiekama saskaņa.

Noslēgumā pastāsti pāris vārdos, kāpēc skatītājiem būtu jānāk uz Tavu izrādi!

Pirmkārt, kaut vai tāpēc, ka viņi jau ir nopirkuši biļetes! Otrkārt, tie, kas vēl to nav izdarījuši, es domāju, ka jāatnāk tāpēc, lai iepazītu šo kultūru, jo tā pie mums kļūst arvien populārāka. Ir vērts redzēt, cik tālu tā ir tikusi šobrīd! Es, iespējams, pārsteigšu ar to, ka uz daudzām lietām var paskatīties arī no cita skatpunkta. Un ka patiesībā latvieši var būt smieklīgi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Edgara Bāliņa soloizrāde “Tādā ziņā viss čill” kultūras klubā “Cafe Film Noir” paredzēta izrādīt četrās pirmdienās – 23. un 30. janvārī, 6. un 13. februārī. Pirmās trīs izrādes Edgaram jau tikpat kā izpārdotas, uz ceturto biļetes vēl var iegādāties šeit!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm