tv3.lv

Ekstrēmākais lēciens ar izpletni?

Izpletņlēkšana pasaulei nav nekāds jaunums, taču tomēr ir kaut kādas augstuma robežas, kad tas paliek pārāk bīstami. Šim čīliešu beisdžamperim tas īpaši nerūp. Sebastians Alvarezs izlēca no tikai 100 metru augsta tilta Kokimbo, Čīlē, turklāt tas notika no braucošas mašīnas…

2014. gada 10. jūnijā 11:16

http://www.youtube.com/watch?v=o9LRV-BD2y0

Daudziem noteikti radās jautājums, kas ir beisdžamperis un beisdžampings. Kā freefly.lv to apraksta – “B.A.S.E. – Basejumping – tā ir lekšana ar izpletni no fiksētiem objektiem. Ar burtiem BASE apzīmē vārdus no angļu valodas: Building – ēka, Antenna – antena, Span – tilts, Earth – zeme. No šiem objektiem attiecīgi visbiežāk arī beisdžamperi lec. No parastās izpletņlēkšanas BASE atšķiras ar to, ka tas ir daudz bīstamāk un sarežģītāk. Ar to nodarbojas cilvēki, kas meklē īpaši asas izjūtas un bīstamas situācijas, kurās nepieciešama zibenīga reakcija. Lecot no lidmašīnas, izpletņa atvēršana parasti notiek 800 m virs zemes, tātad līdz zemes sasniegšanai vēl ir vismaz 16 sekundes, lai veiktu nepieciešamās darbības dzīvības glābšanai, bet veicot BASE lecienu, kur objekta augstums ir 100 – 300 m, laiks rīcībai ir tikai 2 – 5 sekundes.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tieši tāpēc šādai izpletņlēkšanas disciplīnai 100 metru augstums ir normāla parādība. Tas, protams, nemaina šī sporta veida bīstamumu. Sebastianam, lēcot laukā no braucošās mašīnas, bija jāizslēdz kļūdu faktors, jo laiks, no kravas kastes līdz zemei ir tikai dažas sekundes. Izdevās!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm