tv3.lv

Festivāls "Laba Daba" paplašina fokusu un izziņo jauno programmu

Festivāls “Laba Daba”, kas no 2. līdz 4. augustam notiks atpūtas kompleksā “Ratnieki”, Līgatnē, šogad mainījis formātu un muzikālo programmu papildinājis ar mākslas programmu – eksperimentālo teātri, dejām un performancēm. Festivāla gaidās organizatori turpina izziņot māksliniekus.

2019. gada 20. martā 10:14

Festivālā “Laba Daba” savu dalību jau apstiprinājušās tādas muzikālas apvienības kā urbānā regeja grupa “Ackeemama” no Krievijas, street/ ska/ punk spēlējošā apvienība “Mise En Scene” no Beļģijas, Dānijas ska grupa “Babylove & The Van Dangos” un konceptuāli avangardiskā slovēņu grupa “Laibach”. No pašmāju māksliniekiem izziņoti “Dzelzs vilks”, “Stiprās sievas” un “Ogas”, “Riga Reggae”, “Baložu pilni pagalmi”, “Skyforger”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nākamās grupas tiks paziņotas 25.martā festivāla mājas lapā un sociālajos tīklos.

Šogad “Suņa skatuve”, kas līdz šim apmeklētājus priecējusi ar muzikālo programmu, pārtaps eksperimentālā teātra un kino paviljonā. Tajā varēs vērot dažādas leļļu, objektu un netradicionālo formu izrādes, dejas un performanču programmas no Latvijas, Lietuvas un Izraēlas.

Tāpat festivāla ietvaros darbosies dažādas laikmetīgā cirka darbnīcas, festivāla teritoriju piepildīs krāšņi vides objekti un gaismas instalācijas.

Kā vienus no pirmajiem mākslas programmas notikumiem organizatori min dejas izrādi “No miglas” un “Teātris TT” priekpilno drāmiņu “Par normālu čali”.

Kamerizrādes “No miglas” veidotāji ir Latvijas Universitātes Tautas deju ansambļa “Dancis” dejotāji. Tās pamatā ir pretstats starp cilvēku miglā un brīdi, kad cilvēks no miglas izlaužas un nonāk skaidrībā. Horeogrāfs Krišjānis Šimis ar ierasto tautas dejas pasniegšanas formātu eksperimentē. Šoreiz latviešu tautas deju soļi sastopas ar 21. gs. ASV, Brazīlijas un Islandes komponistu elektronisko mūziku – klasisko, trap, future bass un beat. Tādējādi “No miglas” piedāvā vēl vienu jaunu skatījumu uz latviešu tautas deju – tās bagātīgo mantojumu mijiedarbē ar 21. gs. kultūras strāvām.

Savukārt Klāva Knuta Sukura izrāde “Par normālu čali” ir stāsts par diviem trīsdesmit piecus gadus veciem bērnības draugiem, kuri bezbēdīgi bauda dzīvi, līdz viens otram atklāj, ka ir pieņēmuši nopietnu lēmumu. Pārmaiņas pēc lēmums nav iegādāties jaunu motociklu, izmēģināt seksu trijatā vai nobaudīt kādu līdz šim vēl mazpazīstamu apreibinošu vielu, bet gan kas daudz atbildīgāks. Ko tieši? Lai paliek intriga, viss noskaidrosies izrādes laikā. Abus draugus izrādē atveidos TV seriālu skatītāju iemīļotie aktieri Kristians Karēļins un Madars Zvagulis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ieskats festivālā pērn

,,Neskatoties uz festivāla programmas paplašināšanos, festivāla pamata ideja nemainīsies. “Laba Daba” vēl aizvien būs Latvijas atmosfēriskākais un ģimenēm draudzīgākais festivāls. Kā līdz šim – gaidīsim nesamākslotu, atvērtu, pret apkārtējiem cilvēkiem un videi draudzīgu apmeklētāju.

Arī šogad plānojam aktivitātes un programmu pašiem mazākajiem festivāla apmeklētājiem. Tāpat biļešu cenu politika turpina būt ģimenēm draudzīga: bērniem līdz 13 gadu vecumam (ieskaitot) ieejas biļete festivālā nav nepieciešama,” par gaidāmajām pārmaiņām stāsta viena no festivāla idejas autorēm Lienīte Ormane.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm