tv3.lv

FOTO: Šmakovkas muzejs beidzot vēris durvis apmeklētājiem

3. jūnijā Daugavpilī atklāto Šmakovkas muzeju pirmajā darbības dienās apmeklējuši vairāki simti interesentu.

2016. gada 9. jūnijā 10:54

Jau pirmajā muzeja darbības dienā, 4. jūnijā, muzeju apmeklēja 74 interesenti un svētdien, 5. jūnijā, – 58 interesenti. Kopš atklāšanas muzejā jau pabijuši 216 interesenti. Taču kopējais apmeklētāju skaits ir 475, jo pirms atklāšanas muzeju bija iespējams apmeklēt dažādām delegācijām, portālam Skaties.lv pavēstīja Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras pārstāve Madara Skrinda.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Muzeja apmeklētāji lielākoties ir no Latvijas. Taču īsajā laika posmā muzeju paspēja apmeklēt arī viesi no Izraēlas, Krievijas, Francijas, Baltkrievijas un Somijas. Kopš sestdienas Daugavpils novada Laucesas pagasta Z/S Sēlija muzejā piedāvā arī šmakovkas degustāciju. Tiek piedāvāta iespēja nobaudīt trīs dažāda veida šmakovkas.

Šmakovkas muzeja gids Aleksandrs Čerņavskis pastāstīja, ka apmeklētāju atsauksmes ir pozitīvas, un cilvēki atzīst, ka ekspozīcija ir interesanta un interaktīva. Daudzi viesi dalās ar savām zināšanām par šmakovkas darināšanu un dažādām receptēm, kā arī labprāt stāsta par saviem piedzīvojumiem.

Foto: Šmakovkas muzeja atklāšana

Muzejs atrodas Daugavpilī, Vienības namā, Rīgas ielā 22a. Šmakovkas muzejā ir iespēja iepazīties ar mūsdienīgu un interaktīvu ekspozīciju, kas stāsta par Latgales senāko pašdarināto alkoholisko dzērienu – šmakovku, kā arī ir iespēja uzzināt par Latgales un Daugavpils kultūrvēsturi. Muzeja viesi var izzināt šmakovkas tapšanas procesu un aplūkot autentiskas šmakovkas ražošanas iekārtas. Muzeja ekspozīcija informē apmeklētājus arī par alkohola pārmērīgām lietošanas sekām. Ekskursiju vada profesionāli gidi, un viesiem tiek piedāvāts arī audiogids, kas ir pieejams sešās valodās. Ekskursijas ilgums ir 1 stunda. Muzeja viesi var iegādāties arī interesantus suvenīrus ar muzeja simboliku un degustēt šo Latgales stipro dzērienu.

Darba laiks un biļetes

Muzeja darba laiki: trešdiena – sestdiena: 11:00 – 19:00, svētdiena: 11:00 – 17:00, pirmdiena – otrdiena: brīvs. Grupām (no 10 līdz 25 personām) ekspozīcijas apskatei gida pavadībā ir jāpiesakās vismaz vienu dienu iepriekš, zvanot Daugavpils tūrisma informācijas centram pa tālruņiem: +371 65422818, +371 26444810 vai rakstot uz e-pastu: [email protected] Grupām ir noteikti sekojoši apmeklējuma laiki: trešdienās – sestdienās: plkst. 11:30, 13:30, 15:30 un 17:30, svētdienās: 11:30, 13:30 un 15:30.

Muzeju var apmeklēt personas, kas sasniegušas 18 gadu vecumu. Ieejas biļete Šmakovkas muzejā ekspozīcijas apskatei individuālajiem apmeklētājam ir 3,50 eiro, skolēniem, kas sasnieguši 18 gadu vecumu, studentiem, pensionāriem, personām ar invaliditāti, personām ar trūcīgas vai maznodrošinātas personas statusu – 2,50 eiro. Ieejas biļete Šmakovkas muzeja ekspozīcijas apskatei gida pavadībā (grupa no 10 līdz 25 personām) vienai personai (pieaugušajam) – 3,15 eiro, skolēniem, kas sasnieguši 18 gadu vecumu, studentiem, pensionāriem, personām ar invaliditāti, ģimenēm (personām) ar trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes (personas) statusu un daudzbērnu ģimenēm – 2,25 eiro. Iepriekš pierakstoties tiks uzņemtas grupas ar lielāku cilvēku skaitu. Ģimenes ieejas biļete (3 līdz 5 personām) – 2 eiro personai. Individuāli gida pakalpojumi Šmakovas muzeja apskatei (1h) – latviešu un krievu valodā maksās 6 eiro, bet angļu valodā – 12 eiro.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm