tv3.lv

"Manas mājas ar IKEA": kā izveidot mājīgu un ģimenisku krīzes centra virtuvi?

Sezonas pēdējā raidījumā “Manas mājas ar IKEA” komanda pārveidos krīzes centra “Milgrāvis” virtuvi, kas savu veidolu nav mainījusi 16 gadus, kopš krīzes centra atvēršanas brīža. Kā dizaineri atrisinās šo uzdevumu?

11. maijā 14:30

“Jāveido tāds interjers, kas iedvesmo pārmaiņām, ne tikai virtuves pārmaiņām, bet arī pārmaiņām dzīvē,” saka IKEA interjera dizainere Elīna Kuliša.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Virtuve ir mājas sirds. Estētiskā vide ir dziedējoša. Krīzes centrā savas pagaidu mājas rod sievietes ar bērniem, kuras ir cietušas no vardarbības vai nonākušas krīzes situācijā. Centrā sievietes uzturas līdz sešiem mēnešiem. Svarīga ir vide, kurā sievietes uzturas krīzes brīdī, lai tā radītu drošības sajūtu.

“Veidot virtuvi ne vienam konkrētam cilvēkam ir grūti, tāpēc mēģināju izveidot super funkcionālu, ērtu, lai varētu pielāgoties katrs cilvēks. Universālu modeli. Arī par krasām, ļoti ceru, ka sievietēm patiks tonis. Izveidojām mazliet sievišķīgāku interjeru,” stāsta dizainere E. Kuliša un atklāj: “Virtuvē visu novietoju gar vienu sienu, lai viss ir parocīgāk un tuvāk būs arī ledusskapji. Ja uz darba virsmas netiek izvietoti plaukti, virtuve izskatās gaisīgāka, kad nav aizkrāmēta apakša un augša.  Šajā virtuvē tiek gatavots lielam cilvēku skaitam, visi produkti ir lielā apjom, tādās situācijas ir parocīgas lielas kastes, kur tos izvietot.”

Novērtē, kā komandai izdevās radīt māju sajūtu krīzes centrā “Milgrāvis” virtuvē.

Vēl citus praktiskus padomus uzzināsi, noskatoties visu jauno “Manas mājas ar IKEA” epizodi trešdien 21:45 kanālā TV3, kā arī platformā TV3Play šeit.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm