tv3.lv

Holi krāsu festivāls izziņo pirmos māksliniekus un aicina uz "Pre‑pre party"

Aicinot piedzīvot viskrāsaināko, radošāko un pozitīvām emocijām bagātāko mūzikas, mākslas un aktīvās atpūtas festivālu Latvijā, Holi krāsu festivāls izziņo pirmos māksliniekus, ar kuriem tiksimies Lucavsalā, Rīgā, 9. jūlijā.

2016. gada 21. martā 10:14

Šogad sagaidāma vēl krāšņāka mūziķu un DJ programma uz divām skatuvēm, kā arī plašas un daudzpusīgas aktivitātes mākslas, sporta un aktīvās atpūtas zonās visai ģimenei. “Dejosim un svinēsim līdz rīta gaismai īpašajā deju teltī. Protams, vienosimies kopīgajās krāsu mešanās – #holilv moments. Piedzīvosim festivālu vēl plašākā Lucavsalas teritorijā. Būs iespēja pārnakšņot arī telšu pilsētiņā,” stāsta festivāla rīkotāji.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

15. aprīlī koncertzālē Cita Rīga, Lāčplēša ielā 52/54, notiks Holi krāsu festivāla pre-pre party, kuras laikā būs iespēja mētāties ar krāsām, kas nekrāso, uzstāsies bundzinieks, kurš nespēlē bungas un svinības notiks klubā, kas patiesībā ir koncertzāle. Vairāk informācijas drīzumā meklē holi.lv vai sociālo tīklu profilos. Ieeja koncertzālē ar Holi Krāsu festivāla biļetēm bez maksas. Koncertzālē ieeja tikai no 18 gadiem.

Foto

Pirmie izziņotie mākslinieki – grupa Carnival Youth, DJ Gustavito, Toms Grēviņš, DJ Artūrs Mednis (Jaffa Riga) un apvienība Funky Breakout.

Latviešu indīroka četrotne Carnival Youth, ko veido Roberts Vanags, Aleksis Luriņš, kā arī brāļi Edgars un Emīls Kauperi, ir viena no veiksmīgākajām jaunās paaudzes grupām ne tikai Latvijā, bet visā Baltijā – 2016. gada sākumā to apliecināja ansamblim piešķirtā European Border Breakers (EBBA) balva, ko par starptautiskiem panākumiem gadu gaitā saņēmusi Adele, grupas Mamford & Sons, Ewert and The Two Dragons, Of Monsters and Men, Woodkid, Lykke Li, Disclosure, Ketija Melua un citi mākslinieki.

Kopš apvienības dibināšanas 2012. gadā mūziķi izdevuši mazalbumu Never Have Enough un pilnmetrāžas debijas albumu No Clouds Allowed, kas apbalvots ar Latvijas mūzikas gada balvu. Abi ieraksti nodrošinājuši grupai arvien pieaugošu fanu bāzi un pavēruši durvis uz Eiropas skatuvēm. 2016. gada pavasarī grupa klausītājiem nodos savu jauno albumu Propeller, kuru prezentēs ar apjomīgu turneju Latvijā un ārzemēs.

Carnival Youth ierakstos apvienotas aizraujošas melodijas, rokmūzikas enerģija un svaigs skanējums – liriskās, folka ietekmētās dziesmas mijas ar iedvesmojošiem indīmūzikas hitiem, apliecinot jauno mūziķu entuziasmu un mīlestību pret mūziku. Četrotnes meistarīgums jūtams ne tikai ierakstos, bet arī atdeves pilnajos koncertos.
Apvienības nozīmīgākie koncerti izskanējuši NME Club Night Londonā, festivālos Open’er (Polijā), Sziget (Ungārijā), Eurosonic (Nīderlandē) un mūzikas konferencēs visā Eiropā. Mūziķi devušies arī vairākās turnejās Vācijā, Austrijā, Šveicē un citviet, kā arī spēlējuši lielākajos festivālos un koncertzālēs Latvijā. Carnival Youth dziesmas atskaņojuši vairāki ietekmīgi dīdžeji – Stīvs Lamasks un Kriss Hokinss no BBC 6, Džons Kenedijs no XFM un citi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

DJ Gustavito ir viens no Latvijas populārākajiem un pieredzējušajiem dīdžejiem, European Hit Radio & Capital FM dīdžejs, kā arī nakts kluba Coyote Fly rezidents kopš 2006. gada. 15 gadu karjeras laikā savā skanējumā attīstījis dažādus mūzikas stilus – RnB, Hip Hop, House, Club, Electro, Twerk, Trap, Dubstep un citus klubu un festivālu formātiem atbilstošus žanrus. Savus setus spēlējis lielākajos Latvijas klubos, bet kā viesu DJ uzstājies klubos ASV, Taizemē, Francijā, Lielbritānijā, Vācijā, Nīderlandē, Somijā, Krievijā, Baltkrievijā un Baltijas valstīs. Spēlējis iesildošos setus tādiem pasaules slaveniem mūziķiem kā B.O.B., Sak Noel, Ja Rule, Timati, Red Foo of LMFAO, SLloyd, Onyx un citiem.

Toms Grēviņš ir viens no Latvijā pieprasītākajiem ballīšu dīdžejiem, ir biežs viesis lielākajos Latvijas festivālos, nodrošina muzikālo noformējumu hokeja kluba Dinamo Rīga mājas spēlēs, bet katru darba dienas rītu ir dzirdams Latvijas Radio 5 – pieci.lv ēterā. Toms Grēviņš atklāja pirmo Holi krāsu festivālu Latvijā 2015. gadā un uzstāsies uz Lielās skatuves arī šogad – kā vienmēr, kopā jaucot jaunākos deju superhitus ar pārbaudītām vērtībām.

DJ Artūrs Mednis ir viens no leģendārās apvienības Jaffa Riga pārstāvjiem. Sākotnēji viņš ir spēlējis ārpus Latvijas robežām ar pseidonīmu Helly Judas. Viņš par savu dīdžeja karjeras attīstības sākumu uzskata 2002. gadu. Mākslinieks savu mūzikas stilu nedefinē kādā noteiktā stilā, jo uzskata, ka konkrētajam pasākumam ir nepieciešams pieskaņot savu individuālo skanējumu. Plašas publikas atzinību DJ Artūrs Mednis ir iemantojis, piedaloties Konventa sētā rīkotajos tematiskajos pasākumos Funky Sisters Cafe, kur katrs pasākums bija veltīts atsevišķam muzikālam virzienam – regejam, fankam, džezam, house un citiem mūzikas stiliem.

Funky Breakout ir projekts, ko izveidojuši dīdžeji Dub:ra, All-Viss un Rudd. Funky Breakout mērķis ir popularizēt mūsdienīgu dīdžeju skanējumu, sakausējot visdažādākos elektroniskās un klubu mūzikas žanrus. Jau sākot ar pašu pirmo pasākumu 2011. gada 26. Martā, Funky Breakout rūpējušies par kvalitatīvu un svaigu skanējumu, savos pasākumos aicinot interesantākos un radošākos pašmāju un ārvalstu klubu dīdžejus. Viesu statusā pabijuši tādi mākslinieki kā Krafty Kuts (UK) A. Skillz (UK), Featurecast (UK), DJ Twister (PL), B-Side (UK), Detta (UK), DJ Monsta (LV), DJ Aspirins (LV) u.c.

Holi krāsu festivāla iedvesma meklējamas Indijā, kur tas ir viens no senākajiem un tradīcijām bagātākajiem festivāliem. To raksturo prieks, dzīves svinēšana, dziedāšana, dejošana, jaunā sākšana un atvadīšanās no vecā. Košo krāsu pulvera dejās, apkrāsojot vienam otru, un kopīgi metot krāsaino pulveri gaisā, cilvēki nojauc sociālās barjeras, kļūstot vienoti un bezrūpības pilni. Tas ir prieka radīšanas festivāls un laiks, kad viss tiek piedots.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sekojiet līdzi jaunākajai informācijai mājaslapā holi.lv un facebook.com/holikrasufestivals!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm