2 komentāri

Sākumskolas skolotāja Agita raidījuma “Manas mājas ar IKEA” pārvērtībām pieteica telpu, kurā satilpinātas ļoti daudzas un dažādas funkcijas. Kā viņa pati saka, tur ir skaistumkopšanas zona, garderobes zona, biroja zona, bibliotēkas zona un noliktavas zona. Agita stāsta, ka laikā, kad mācības skolā notika attālināti, sapratusi, ka tiešām pienācis laiks kaut ko mainīt. Viņa ļoti vēlējās, lai istaba būtu funkcionāla, lai pietiktu vietas daudzajām mantām un lai tajā varētu justies mājīgi un ērti.

Kad plānojums pārvērš telpu līdz nepazīšanai

Plānojot pārvērtības, IKEA interjera dizainere Kristīne vispirms pilnībā pārplānoja telpu, ar statņu plauktiem sadalot to divās lielās zonās, kur viena atvēlēta atpūtai un naktsmieram, bet otra darbam, vaļaspriekiem un skaistumkopšanai. Zonējums ir veidots ne vien ar mēbelēm, bet arī ar apgaismojumu. Atpūtas zonā gaisma ir intīmāka un klusinātāka, mudinot noskaņoties uz atpūtu, bet otrpus plauktu starpsienai tā ir spilgtāka un koncentrēta vietās, kur visvairāk nepieciešama. Daudzfunkcionālās telpās ir īpaši svarīgi rūpīgi pārdomāt apgaismojuma risinājumus, nodrošinot gan labu vispārējo apgaismojumu (parasti pie griestiem), gan darba apgaismojumu, kā šeit virs rakstāmgalda un pie plaukta, kas iekārtots kā tualetes galdiņš. Virs rakstāmgalda ir īpaši ērti likt lampu ar regulējamu augstumu, lai apgaismojumu varētu pielāgot konkrētam darbam.

Aizkars ar vēstījumu

IKEA interjera dizainere Kristīne uzsver tekstila lomu interjera veidošanā. Aizkari, pledi un spilveni padara noskaņu omulīgāku un slāpē trokšņus. Tādai telpai kā šī viegli caurspīdīgs aizkars piešķir maigāku raksturu, padarot guļamzonu mājīgāku un reizē radot iespēju norobežoties. Aizvelkot aizkaru, rodas iespaids, ka ir izveidota atsevišķa guļamistaba. Mājiniekiem tas var noderēt kā norāde – ja ienākot redzams, ka aizkars ir ciet, tad skaidrs, ka istabas saimniece vēlas atpūsties, un viņu nevajadzētu traucēt.

Gaismēnu rotaļa mājīgai noskaņai

Darbam atveltītajā telpas daļā apgaismojums ir vitāli svarīgs, bet par to noteikti vajadzētu padomāt arī atpūtas zonā. Šeit interjera dizainere izvēlējusies dabīga materiāla griestu lampu, kas rada siltu gaismēnu rotaļu, veidojot uz sienām ēnainus rakstus. Efektu papildina virs gultas pieliktais spogulis – tas vairo gaismu un, metot atspulgus, bagātina interjeru. Lai būtu ērti gultā palasīt, pie sienas pielikta papildu lampa ar fokusētu gaismas kūli.

Dienas sākums uz pozitīvas nots

Ērti, ja blakus durvīm izdodas atrast kaut nedaudz vietas, kur varētu pirms iziešanas papildināt tēlu ar pēdējiem akcentiem un ieskatīties spogulī. Šeit tāda iespēja ir atrasta. Līdz ar drēbju stangu te ir arī spogulis un ziņojumu dēlis ar saspraudēm, pie kura pielikt svarīgus atgādinājumus vai varbūt vienkārši mīļas fotogrāfijas un bērnu zīmējumus. Raksturu stūrītim piešķir pītais soliņš, kurā var salikt, piemēram, šalles, bet uz virsmas piesēst, lai apautu kājas.

Viss vienuviet efektīvam darbam

Iekārtojot vietu darbam, dizainere īpaši parūpējās par to, lai tā būtu pēc iespējas daudzpusīgāka, tāpēc, piemēram, galds izvēlēts ar ritenīšiem. Darba vietai ir ļoti svarīga efektivitāte, un šeit viss ir izkārtots tā, lai uzreiz būtu pa rokai. Pat atkritumu šķirošanas tvertnes ir rokas stiepiena attālumā no rakstāmgalda. Tā kā istabas saimniece ir skolotāja, un viņas darbā bieži rodas papīra atkritumi, ir svarīgi tos šķirot, lai nodarītu mazāk kaitējuma dabai.

Moderni un mobili

Mūsdienās dzīves ritms ir ļoti straujš, un mēbelēm ir jābūt tādām, lai varētu turēt līdzi. Rakstāmgalds uz ritenīšiem ir dinamisks un daudzfunkcionāls. Tas var vienā mirklī pārtapt no darba vietas galda spēļu čempionāta arēnā, rokdarbu paradīzē vai pat pusdiengaldā, ja rodas tāda nepieciešamība. Ērti, ja vajadzīgās mantas ir turpat blakus un ja virs rakstāmgalda ir regulējama lampa, ko var pēc vajadzības pavilkt zemāk vai pacelt augstāk.

Par projektu

Labsajūta tavā dzīves telpā – vārdi, kas globālās pandēmijas ietekmē kļuvuši nozīmīgāki nekā jebkad iepriekš. Pēc 12 izaicinošiem mēnešiem, 27% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu emocionālā veselība ir pasliktinājusies. Šobrīd cilvēki savā mājoklī pavada daudz vairāk laika, un tas rada būtisku ietekmi uz emocionālo un fizisko labsajūtu. IKEA katru gadu veic globālu pētījumu “Dzīve mājās”, šogad pētījuma centrā ir mūsu dzīves telpa un tās ietekme uz mūsu emocionālo veselību. Projekta “IKEA – iekšējais līdsvars sākas mājās” laikā tiks atklāts, kā uzlabot vidi sev apkārt tā, lai dzīve mājās raisītu pozitīvas emocijas un uzlabotos mūsu dzīves kvalitāte.