Pievienot komentāru

Martā televīzijas kanālā TV3 atgriežas skatītāju iecienītais mājokļa pārvērtību raidījums “Manas mājas ar IKEA”. Jau ceturtās raidījuma sezonas pirmajā sērijā IKEA profesionālā komanda dosies pie kādas jaunas mākslinieces, kura kompaktā dzīvoklī dzīvo kopā ar mīļo omīti.

Laiks pāršķirt jaunu lappusi! Mājoklī vēlas mainīt pilnīgi visu.

“Manas mājas ar IKEA” pirmās sērijas galvenā varone ir Elizabete. Viņa pārvērtībām pieteikusi savu vienistabas dzīvokli, kurā pārmaiņas nav piedzīvotas aptuveni 50 gadu. Mājoklī kopā ar Elizabeti dzīvo viņas omīte. Abu vēlme ir turpmāk dzīvot mūsdienīgā interjerā. “Protams, [dzīvoklī – red.] viss ir tīrs un kārtīgs, bet diemžēl laiks dara savu. Viss interjers ir novecojis un ir uz drīzas demontāžas robežas,” pieteikumā pārvērtībām saka Elizabete, piebilstot, ka abas ar omīti ļoti vēlētos praktisku un kompaktu istabas iekārtojumu.

Elizabete ir jauna fotogrāfe, kura dokumentē modes un mākslas žanru un nākotnē vēlas studēt mākslas vēsturi. Elizabetes omīte šobrīd ir pelnītā pensijā. Pirms pensijas viņa bija redaktore grāmatu izdevniecībā “Liesma”. Vēl tagad jaunās sievietes vecmāmiņa ir kaislīga grāmatu lasītāja un ļoti labprāt dodas garās pastaigās.

Viena no kopējām lietām, ar ko aizraujas gan mazmeita, gan omīte, ir dažādu žanru mūzikas klausīšanās. Tādēļ šobrīd dzīvoklī ir īpaša vieta plašu atskaņotājam.

Jautāta par vēlamo mājokļa pārvērtību rezultātu, Elizabete norāda, ka ļoti vēlētos, lai dzīvoklītis kļūtu gaišāks. Tāpat abas ar omīti vienojušās, ka gribētu, lai sienas būtu pistāciju krāsā. No iepriekšējām mēbelēm abas dāmas nevēlas saglābāt neko un, komentējot šādu vēlmi, saka: “Laiks atvadīties [no vecajām mēbelēm – red.] un pāršķirt jaunu grāmatas lappusi.”

14 kvadrātmetros jārod kompromiss starp mazmeitas un omītes vajadzībām

Elizabetes un viņas omītes mājoklī pārvērtības veiks IKEA dizainere Olga. Daloties pirmajos iespaidos par veicamo darbu, viņa smaidot saka: “Pēc sava iepriekšējā projekta es sapratu, ka mazajās telpās atrast vietu visam nepieciešamajam ir ļoti grūti, bet pilnībā iespējami. Šajā telpā vietas bija vēl mazāk, bet vajadzību saimniecēm mazāk nekļūst.”

Olga norāda, ka pēc sākotnējās mājokļa apskates uzreiz radās vēlme atbrīvoties no milzīgās sekcijas, kas aizņēma lielu daļu telpas. Tāpat dizaineres uzmanību pievērsa gultu izvietojums, kas atgādināja viesnīcas iekārtojumu.

Līdzšinējā iekārtojuma lielākais trūkums, pēc dizaineres domām, bija tas, ka mantu glabāšanai telpā bija tikai jau minētā sekcija, kurā atradās gan drēbes, gan grāmatas, gan trauki. Tāpat telpu vizuāli samazināja un smagnēju padarīja tur esošās tumšās mēbeles.

“Telpā pietrūkst darba vietas Elizabetei, bet tik mazā telpā apvienot tik daudz funkciju vienmēr ir izaicinājums, un bieži vien no kaut kā ir jāatsakās,” saka IKEA dizainere Olga.

Dizainere akcentē, ka darbā pie Elizabetes un viņas omītes mājokļa pārvērtībām pats svarīgākais ir panākt, lai abām paaudzēm jaunajā telpā būtu vienlīdz komfortabla dzīvošana.

Kā IKEA dizainerei veiksies ar pārvērtībām mazā dzīvoklī, kurā nepieciešams apvienot divu paaudžu nepieciešamības, skaties raidījuma “Manas mājas ar IKEA” ceturtās sezonas pirmajā sērijā, kas televīzijas kanālā TV3 būs vērojama jau trešdien, 3. martā, plkst. 21.45.

Par projektu

Labsajūta tavā dzīves telpā – vārdi, kas globālās pandēmijas ietekmē kļuvuši nozīmīgāki nekā jebkad iepriekš. Pēc 12 izaicinošiem mēnešiem, 27% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu emocionālā veselība ir pasliktinājusies. Šobrīd cilvēki savā mājoklī pavada daudz vairāk laika, un tas rada būtisku ietekmi uz emocionālo un fizisko labsajūtu. IKEA katru gadu veic globālu pētījumu “Dzīve mājās”, šogad pētījuma centrā ir mūsu dzīves telpa un tās ietekme uz mūsu emocionālo veselību. Projekta “IKEA – iekšējais līdsvars sākas mājās” laikā tiks atklāts, kā uzlabot vidi sev apkārt tā, lai dzīve mājās raisītu pozitīvas emocijas un uzlabotos mūsu dzīves kvalitāte.