Pievienot komentāru

Raidījuma “Manas mājas ar IKEA” 4. sezonas 2. epizodes galvenie varoņi ir piecu cilvēku ģimene, kurai nepieciešama palīdzība veļas telpas iekārtošanā. Pašu spēkiem tas līdz šim nav izdevies telpas sarežģītās formas dēļ. Tagad ģimene cer, ka iekārtojumam jaunu elpu piešķirs IKEA dizainere.

Nestandarta telpa mājoklī ir vienīgā, kas palikusi bez remonta

Šobrīd ģimene dzīvo mājā Babītes novadā. “Pirms tam mitinājāmies mazā dzīvoklītī Āgenskalna rajonā. Mums piedzima dēliņš, tad arī sākām celt māju. Ļoti vēlējos ātrāk ievākties jaunajā mājā, steidzināju vīru, tāpēc sanāca tā, ka ievācāmies ne līdz galam pabeigtā mājā ar domu, ka gan jau nepabeigtos darbus pabeigsim. Drīz vien mums piedzima dvīnītes. No viena bērna vecākiem kļuvām par trīs bērnu vecākiem, un kādu laiku visa mūsu uzmanība un rūpes tika veltītas tikai bērniem,” par tagadējo dzīvesvietu stāsta Inga.

Pēc meitiņu piedzimšanas ģimene aizsāka paši savu rūpalu – ražot dažādas ēdamlietas no mežrozītēm. “Vīrs pats savām rokām uzcēla mūsu “Mežrozīšu namiņu”. Es visu iekārtoju. Dzīve iegriezās tādā virpulī, ka mājā nepabeigtajiem darbiem tā arī nepieķērāmies. Nu jau pagājuši vairāk nekā 10 gadu,” Inga ieskicē iemeslus tam, kāpēc iekavējušies mājas labiekārtošanas darbi.

Viņa stāsta, ka korekcijas straujajā dzīves ritumā ieviesa pandēmija – tās dēļ daudz vairāk laika jāpavada mājās. Tā dzīvojoties, tika atsākta iekārtošana. Galu galā pašu spēkiem māja tika savesta kārtībā, atlika vien minētā nestandarta veļas telpa. “Tad ieraudzīju rakstu ar aicinājumu pieteikt raidījumam nestandarta telpas. Un šī mūsu pieteiktā telpa patiešām tāda ir,” par nokļūšanu raidījumā “Manas mājas ar IKEA” stāsta Inga.

Atbildot uz jautājumu, ko vēlētos ieraudzīt jauniekārtotajā veļas telpā, Inga saka: “Vēlamies ieraudzīt gaišu telpu. Lai ir vieta visām lietām, lai var visu glīti sakārtot, salikt. Lai ir patīkama telpa, kur gribas ieiet un arī darboties – mazgāt, žāvēt, gludināt drēbes.”

Telpā ir daudz vietas, taču plašumu iegrožo sarežģītais plānojums

Par veļas telpu izvēlētajā istabā ir daudz dažādu nišu, slīpi griesti un vietas, kam grūti piekļūt pat tad, kad telpa ir pilnīgi tukša. Uzdevums to padarīt par pilnvērtīgi izmantojamu veļas telpu IKEA dizainerei Anastasijai nebūs no vieglajiem.

Anastasija akcentē, ka nelielu un ģeometriski sarežģītu telpu gadījumā ir svarīgi maksimāli izmantot sienas mantu uzglabāšanai. Tam ir lieliski piemērotas vaļējās plauktu un atvilktņu sistēmas. Galvenais ir panākt, lai telpa pildītu paredzēto funkciju un lai būtu uzreiz saprotams, kur kas atrodas.

Lai neapmaldītos dažādu plauktu, atvilktņu un skapīšu labirintos, Anastasija iesaka izmantot krāsas un citas atšķirības zīmes, kas jau instinktīvi liek noprast, kam kas paredzēts.

Dizainere arī uzsver, ka liela nozīme telpas pārvērtībās būs apgaismojumam. Telpā jābūt patīkami uzturēties un veikt paredzētos darbus. Gaišu telpu ļoti vēlējās arī saimniece.

Kādus risinājumus IKEA dizainere izmantos, lai pilnībā apgūtu daudzās nišas un neparocīgos kaktus, skaties jau 10. martā! Raidījums “Manas mājas ar IKEA” televīzijas kanālā TV3 – trešdienās plkst. 21.45.

Par projektu

Labsajūta tavā dzīves telpā – vārdi, kas globālās pandēmijas ietekmē kļuvuši nozīmīgāki nekā jebkad iepriekš. Pēc 12 izaicinošiem mēnešiem, 27% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu emocionālā veselība ir pasliktinājusies. Šobrīd cilvēki savā mājoklī pavada daudz vairāk laika, un tas rada būtisku ietekmi uz emocionālo un fizisko labsajūtu. IKEA katru gadu veic globālu pētījumu “Dzīve mājās”, šogad pētījuma centrā ir mūsu dzīves telpa un tās ietekme uz mūsu emocionālo veselību. Projekta “IKEA – iekšējais līdsvars sākas mājās” laikā tiks atklāts, kā uzlabot vidi sev apkārt tā, lai dzīve mājās raisītu pozitīvas emocijas un uzlabotos mūsu dzīves kvalitāte.