2 komentāri

Raidījumā “Manas mājas ar IKEA” pirmo reizi notiks pārvērtības pavisam nelielā vasarnīcā. Tā atrodas Ķekavas novadā un nesen nonākusi jaunas ģimenes īpašumā. IKEA dizainerei 20 kvadrātmetros jāietilpina viss nepieciešamais, lai vasaras brīvdienas namiņā varētu ērti pavadīt ne vien ģimene, bet arī viesi.

Vienai telpai jāpilda trīs istabu funkcija

Pie savas vasarnīcas Ildze, Kaspars un viņu meitiņa Katrīna 2020. gada vasarā. Stāsts par “rūķu namiņa” nonākšanu ģimenes īpašumā ir neparasts. “Aizbraucām ciemos pie draugiem, kuri jau vairākus gadus saimniekoja savā vasarnīcā. Sagadījās, ka tieši tai sestdienā savā vasarnīcā bija arī draugu kaimiņš – patīkams vīrs gados, kurš, stutējot žogu starp savu un mūsu draugu īpašumu, teica draugam: “Sataisi žogu vai pērc no manis zemes gabalu un jauc to žogu nost!” To padzirdējuši, uzreiz bijām klāt, lai apskatītu namiņu un dārzu,” atceras Ildze.

Nepilna gada laikā ģimene jau paspējusi saviem spēkiem veikt izmaiņas vasarnīcas ārpusē. Tagad atlicis savest kārtībā iekšpusi, kas pamatā ir viena telpa aptuveni 20 kvadrātmetru platībā. Vēl sarežģītāku telpas iekārtošanu padara slīpie griesti, jo vasarnīca būvēta A formā.

“Te vēl mājo pagātnes elpa, bet mūsu nākotnes sapņi ir lieli un skaisti. Vēlamies, lai mūsu ģimenei šī kļūtu par brīnišķīgu vietu, kur pavadīt vasaras,” saka Ildze.

Jautāta par to, kādas ir ģimenes vēlmes attiecībā uz gaidāmajām pārvērtībām, Ildze norāda: “Mums pašiem ir tikai dažas vēlmes – guļvietas bērnam, mums un viesiem, kas pie mums vasarā ir bieži. Vīrs vēlējās izlietni, jo šogad plānojam mājiņā ievilkt ūdeni. Gribētos, lai remonts ir ne tikai skaists, bet arī praktisks un funkcionāls – lai ir vieta, kur salikt mantas, glabāt traukus u.tml.”

No līdzšinējā interjera ģimene vēlas saglabāt koka apdari. “Tā kā mājiņā ir koka apdare no brīža, kad tā tika uzcelta, mēs gribētu to saglabāt. Mums šķiet, ka šeit neiederētos uzlīmēt tapetes vai nokrāsot visu spilgti dzeltenu,” saka Ildze.

Lielākais izaicinājums – telpas forma

“Telpa šķita vēl kaut kas nebijis, sapratu, ka viegli nebūs,” pirmos iespaidus, ieraugot telpu, kurā jāveic pārvērtības, atceras IKEA interjera dizainere Renāte.

Renāte norāda, ka galvenais klupšanas akmens ir mājiņas forma, kas ir A formas konstrukcija. Slīpais jumts, kas veido arī sienas, ir novietots slīpā leņķī pret grīdu, tādēļ īpaši jāpiedomā, kāda tipa mēbeles un risinājumus izvēlēties, lai šo vietu izmantotu optimāli.

Runājot par iespējām ērti iekārtot kompaktas izmēra telpas ar vairākām funkcijām, Renāte norāda: “Šādās nelielās telpās noteikti ieteiktu izmantot viegli transformējamas mēbeles, piemēram, izvelkamu dīvānu, lai tad, kad saimnieki neguļ, telpā būtu vairāk vietas citām aktivitātēm un lai tā nešķistu pieblīvēta.”

Jautāta par iecerētajiem krāsu toņiem, IKEA dizainere piemin vasarnīcas saimnieku izmantotās krāsas mājiņas ārpusē. “Atsvaidzinot mājiņas ārpusi, īpašnieki jau savā veidā ir izvēlējušies skandināvu dizainu, un tāda ir arī mana iecere. Mājiņas ārpuse ir gaiši pelēka, ar baltām durvju un logu aplodām,” savus plānus ieskicē Renāte. Jāņem vēl vērā arī viens no ģimenes lūgumiem – pilnībā neaizkrāsot dabīgā koka apdari.

Kā IKEA dizainerei Renātei izdosies iekārtot jaunās ģimenes vasaras namiņu, ņemot vērā tā netipisko formu, skaties raidījumā “Manas mājas ar IKEA” trešdien, 31. martā plkst. 21.45 televīzijas kanālā TV3!

Par projektu

Labsajūta tavā dzīves telpā – vārdi, kas globālās pandēmijas ietekmē kļuvuši nozīmīgāki nekā jebkad iepriekš. Pēc 12 izaicinošiem mēnešiem, 27% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu emocionālā veselība ir pasliktinājusies. Šobrīd cilvēki savā mājoklī pavada daudz vairāk laika, un tas rada būtisku ietekmi uz emocionālo un fizisko labsajūtu. IKEA katru gadu veic globālu pētījumu “Dzīve mājās”, šogad pētījuma centrā ir mūsu dzīves telpa un tās ietekme uz mūsu emocionālo veselību. Projekta “IKEA – iekšējais līdsvars sākas mājās” laikā tiks atklāts, kā uzlabot vidi sev apkārt tā, lai dzīve mājās raisītu pozitīvas emocijas un uzlabotos mūsu dzīves kvalitāte.