1 komentārs

Šoreiz raidījumā “Manas mājas ar IKEA” pārvērtības savā mājoklī piedzīvos kupla ģimene Olainē. IKEA komandas uzdevums ir visnotaļ atbildīgs: no jauna jāiekārto telpa, kurā ģimenes locekļi kopā uzturas visbiežāk. Jā, uzminēji – pārvērtības piedzīvos viesistaba.

Olainē dzīvo kāda brīnišķīga, kupla ģimene – vecāki Aija un Jāni, meitas Aiga un Lāsma un dēliņš Edgars. Brīvajos brīžos visi labprāt bauda atpūtu dabā un apceļo Latviju. Dodoties ārpus mājas siltajā laikā, visbiežāk galamērķis ir jūra. Tā kā vecākā meita ir arī aizrautīga šaha spēlētāja, ģimenei bieži izdodas apceļot Latviju, dodoties uz šaha turnīriem.

Iespējams, jau esat ievērojuši, ka “Manas mājas ar IKEA” piektajā sezonā IKEA raidījuma dalībniekus iepriecina ne tikai ar pārvērtībām mājoklī, bet arī sagādā kādu iedvesmojošu pārsteigumu. Šī sērija nebūs izņēmums.

Ne tikai jauna viesistaba. Aija apgūs arī jaunas prasmes

Kamēr raidījuma “Manas mājas ar IKEA” vadītājs Kristaps Tālbergs jau dodas apskatīt telpu, kurā tiks veiktas pārvērtības, IKEA dizainere Elīna ar mammu Aiju un meitu Aigu dodas pastaigā gar jūru, kur viņām pievienojas arī mezglošanas jeb makramē māksliniece Juta Vovere.

Protams, Jutas pievienošanās pastaigai nav nejauša. Tā kā viens no IKEA mērķiem ir iedvesmot cilvēkus labām pārmaiņām, bez pārvērtībām viesistabā Aija iegūs arī jaunas, radošas prasmes, ko turpmāk varēs izmantot mājokļa rotāšanai.

Mezglošanas meistare Juta, kura profesionāli darbojas uzņēmumā “Juta ART”, iemācīs Aijai izgatavot skaistu puķu podu turētāju. Tikmēr meita Aiga mezglos sienas dekoru. Kā abām dāmām izdosies radīt šos interjera priekšmetus, uzzini, skatoties raidījumu.

Viesistaba – ģimenes mājokļa vienīgā telpa, kas palikusi bez remonta

“Mums ir diezgan plašs trīsistabu dzīvoklis, kuru iegādājāmies 2006. gadā. Toreiz man bija 16 gadu, te dzīvoju kopā ar mammu. Pēcāk, kad man izveidojās ģimene – 2010. gadā –, šeit dzīvoju bez vecākiem,” stāsta Aija, iepazīstinot ar mājokli.

Laika gaitā dzīvoklis pamazām izremontēts un iekārtots. Pirmā sakārtota vannasistaba, pēc tam labiekārtota bērnu istaba un vecāku guļamistaba. Ģimenei gaidot trešo bērniņu, remontu piedzīvoja arī virtuve, bet viesistaba vienmēr palika plānā “kaut kad vēlāk”.

“Bijām mēģinājuši iztēloties, ko un kā viesistabā darīt, bet nekad viss nav īsti izdomāts līdz galam. Šī istaba vienmēr ir apdzīvota, visvairāk no mājokļa telpām. Šeit bērni spēlējas, retu reizi ēd, visi kopā skatāmies televīzijas pārraides un uzspēlējam kādu spēli,” norāda Aija.

Runājot par vēlamo viesistabas pārvērtību rezultātu, Aija saka, ka kategorisku “nē” ģimenei neesot. “Esam diezgan atvērti idejām. Vēlējāmies gaišu telpu. Telpā ir diezgan maz dienas gaismas, jo logi ir uz dienvidu pusi un rīta saulei priekšā ir kaimiņu māja,” skaidro Aija.

Ģimene uzticas IKEA dizainerei, vien vēlētos interjerā saglabāt fotogrāfijas un kāzās saņemto naudas koku. Arī kāds jauns istabas augs būtu vēlams, ģimenes vēlmes ieskicē Aija.

Sajūtu kolāža – labākam pārvērtību rezultātam

Lai labāk izprastu ģimenes vēlmes un pārvērtību rezultāts patiešām trāpītu desmitniekā, ļoti labi palīdz “moodboard” jeb sajūtu kolāžas veidošana. Šajā procesā IKEA dizainere gūst būtisku informāciju par to, kādu noskaņu ģimene vēlas redzēt šajā telpā.

Šoreiz sajūtu kolāža tiek veidota, pamatojoties uz patīkamajām sajūtām, kas notvertas pastaigā gar jūru. Tālāk katra no identificētajām sajūtām tiek piesaistīta kādai konkrētai krāsai, bet krāsas papildinātas ar sajūtām un pašai krāsai atbilstošiem priekšmetiem un dizaina elementiem.

Sajūtu kolāžas veidošana šoreiz padevās īpaši labi, par ko liecināja Aijas sajūsma par kolāžas rezultātu.

Runājot par izaicinājumiem telpas iekārtošanā, IKEA dizainere saka šādi: “Bija vairāki trūkumi. Piemēram, kā aizpildīt sienas, lai nerastos sajūta, ka visa ir par daudz. Atrast vietu bērniem, kur rotaļāties un būt visiem kopā. Ieplānot nākotnei dīvānu, kas būtu izvelkams, jo ar laiku vecāki plāno dzīvot šajā istabā. Arī samērā lielais televizors bija jāņem vērā, lai nerastos situācija, ka tas ir par tuvu un nav ērti. Dīvānam atrast pareizo vietu, lai nebūtu jāsēž ar muguru pret logu. Lai visiem ģimenes locekļiem pietiktu vietas istabā kur sēdēt un bērniem ir sava rotaļu vieta. Izaicinājums ir arī aukstā grīda, jo tas ir pirmais stāvs.”

Kā Elīnai izdosies tikt galā ar pārvērtībām ģimenes viesistabā, skaties raidījuma “Manas mājas ar IKEA” piektās sezonas trešajā sērijā trešdien, 13. oktobrī plkst. 21.45 televīzijas kanālā TV3!

Skaties visas līdzšinējās raidījuma “Manas mājas ar IKEA” sērijas portālā TV3 Play!

Par projektu

Labsajūta tavā dzīves telpā – vārdi, kas globālās pandēmijas ietekmē kļuvuši nozīmīgāki nekā jebkad iepriekš. Pēc 12 izaicinošiem mēnešiem, 27% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu emocionālā veselība ir pasliktinājusies. Šobrīd cilvēki savā mājoklī pavada daudz vairāk laika, un tas rada būtisku ietekmi uz emocionālo un fizisko labsajūtu. IKEA katru gadu veic globālu pētījumu “Dzīve mājās”, šogad pētījuma centrā ir mūsu dzīves telpa un tās ietekme uz mūsu emocionālo veselību. Projekta “IKEA – iekšējais līdsvars sākas mājās” laikā tiks atklāts, kā uzlabot vidi sev apkārt tā, lai dzīve mājās raisītu pozitīvas emocijas un uzlabotos mūsu dzīves kvalitāte.