Pievienot komentāru

Iecienītā raidījuma “Manas mājas ar IKEA” interjera dizaina meistari šoreiz dosies uz kādu dzimtas īpašumu – tur pēc jauna iekārtojuma alkst garāža, kam šogad aprit 90 gadu.

Garāžas interjers novecojis gan vizuāli, gan funkcionāli

IKEA profesionāļu komanda dodas uz kādu tradīcijām bagātu īpašumu Rīgā – Ekmaņu dzimta to sauc par mājām jau kopš 1890. gada. Pārvērtības gan šoreiz nepiedzīvos neviena no dzīvojamās ēkas telpām, bet gan 1931. gadā celtā garāža.

Foto: No personīgā arhīva

Ekmaņu ģimenē ir tētis Mārtiņš, mamma Liāna un bērni Marta un Miķelis. Garāžu ģimene izmanto arī kā noliktavu, piemēram, velosipēdiem, un darbnīcu, kurā Mārtiņš nododas savam vaļaspriekam – velosipēdu izgatavošanai. Šai darbnīcā tapis arī ļoti īpašs divritenis – Mārtiņa pirmais augstrata velosipēds.

Zīmīgi, ka tieši šogad aprit 90 gadu, kopš garāža ir uzcelta – tādējādi IKEA dāvātās pārvērtības tai ir kā dāvana apaļajā jubilejā. Līdz šim remonts garāžā nav veikts, jo sākotnēji remontētas un iekārtotas dzīvojamās telpas. “Interjers ir vizuāli un funkcionāli novecojis,” Mārtiņš saka, jautāts, kas pamudinājis pieteikt 23 kvadrātmetrus lielo telpu pārvērtībām.

Atbildot uz jautājumu, kas tiek sagaidīts no pārvērtībām, Mārtiņš norāda, ka vēlētos ērtu, modernu un funkcionālu darba vietu un praktiskus risinājumus mantu glabāšanai, lai, piemēram, atrastos sava vieta katram velosipēdam.

No esošā interjera Mārtiņš noteikti vēlētos saglabāt trīs lietas: auto remonta bedri, restes logā un skrūvspīles.

Runājot par citām vēlmēm, ko gribētos redzēt piepildāmies jaunajā garāžas interjerā, ģimene saka šādi: “Darbojoties garāžā, Mārtiņam zūd laika izjūta, tāpēc noteikti interjeru vajadzētu papildināt ar pulksteni, kā arī ērtākai darba organizēšanai garāžā prasītos pēc uzlabotas darbarīku un materiālu organizācijas sistēmas.”

Lielākais izaicinājums – risinājumi smagu priekšmetu novietošanai un temperatūra telpā

Pārvērtības telpā, kas tiek izmantota kā garāža, darbnīca un velosipēdu noliktava, veiks IKEA dizainere Ieva Buka. Viņa kā lielākos izaicinājumus min telpas temperatūru, jo tajā ir samērā auksts, kā arī nepieciešamību atrast izturīgas mēbeles mantu organizēšanai. “Daudzi Mārtiņa darbarīki ir ļoti smagi, tāpēc īpaši jāpadomā, cik augstu, kur un kā tos novietot, lai mēbeles izturētu slodzi,” saka dizainere.

Līdzšinējie koka plaukti, uz kuriem atradās darbarīki, Ievas uzmanību piesaistīja uzreiz, ienākot telpā. Par pirmajiem iespaidiem IKEA interjera dizainere saka: “Ļoti daudz sīkumu un mazu lietiņu, kam jāparedz vieta. Pirmais, ko pamanīju, bija mitrām un aukstām telpām ne pārāk piemēroti koka plaukti, kas jau bija ieliekušies un savu nokalpojuši.”

Kā lielāko telpas trūkumu Ieva min apgaismojumu un Mārtiņa velosipēdu līdzšinējo izvietojumu. “Telpa ir ļoti tumša, jo logs ir viens, turklāt ļoti maziņš. Lielu daļu telpas aizņem riteņi, tāpēc jādomā, kā atbrīvot nedaudz vietas uz grīdas, lai ērtāk iedzītu mašīnu.”.

Runājot par plānotajiem darbiem, Ieva atklāj, ka viņai padomā ir risinājums velosipēdu izvietošanai pie sienas, tāpat īpaši tiks piedomāts, kā izveidot ērtu darbagaldu.

Dizainere Ieva IKEA galdniekiem šoreiz uzticējusi arī vairākus īpašus uzdevumus, par kuriem uzzināsiet, skatoties raidījuma “Manas mājas ar IKEA” 4. sezonas 6. sēriju! Televīzijas kanāla TV3 ēterā tā būs skatāma jau trešdien, 7. aprīlī plkst. 21.45.

Iepriekšējās “Manas mājas ar IKEA” epizodes jebkurā sev ērtā laikā var noskatīties portālā TV3Play.

Par projektu

Labsajūta tavā dzīves telpā – vārdi, kas globālās pandēmijas ietekmē kļuvuši nozīmīgāki nekā jebkad iepriekš. Pēc 12 izaicinošiem mēnešiem, 27% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu emocionālā veselība ir pasliktinājusies. Šobrīd cilvēki savā mājoklī pavada daudz vairāk laika, un tas rada būtisku ietekmi uz emocionālo un fizisko labsajūtu. IKEA katru gadu veic globālu pētījumu “Dzīve mājās”, šogad pētījuma centrā ir mūsu dzīves telpa un tās ietekme uz mūsu emocionālo veselību. Projekta “IKEA – iekšējais līdsvars sākas mājās” laikā tiks atklāts, kā uzlabot vidi sev apkārt tā, lai dzīve mājās raisītu pozitīvas emocijas un uzlabotos mūsu dzīves kvalitāte.